Sex vs. vztahy

 
Povídá manželka manželovi, to snad není možný, ty seš takovej kokot, že většího kokota svět ještě neviděl! Kdybys šel na mezinárodní soutěž všech kokotů, tak budeš určitě druhej!
Jak to, druhej? diví se manžel, proč ne první?
Protože kvůli tomu, jakej seš kokot, bys ani tu soutěž nevyhrál!
 

Dotaz

Četla jsem vaše články a myslím že jste jediný, kdo mi rozumně a nezaujatě poradí.
Je mi 17 let, mám přítele, se kterým chodím rok a půl. Jemu bude 20. První čtyři měsíce našeho vztahu byly krásné. Vůbec jsme se nehádali, rozuměli jsme si ve všem a pokud jsme měli neshody, vždy jsme si o tom promluvili jako dospělí lidé. Poprvé jsme se pohádali po čtyřech měsících… Nějak to utíkalo… Teď není jediný den bez hádky. Poslední dva měsíce se pořád bez důvodu nervuje, chová se ke mně hrozně, začal mi nadávat… Když se ho ptám proč, řekne mi, že neví a omlouvá se. Pár dní je hodný, ale potom je to to samé. Někdy mi řekne, že mu prostě lezu na nervy! A to není moc hezké slyšet od blízkého člověka. Ubližuje mi. Možná je to tím, že se vidíme skoro každý den. Chtěla jsem pauzu, aby si ode mě odpočinul, ale on mi hned druhý den volal, že to beze mě nevydrží. Také mi několikrát lhal, například, že byl doma a přitom byl někde s kamarády… Nechápu proč mi lže, nikdy jsem ho neomezovala. Vždy mi řekne, že mi už lhát nebude, že nechtěl, abych byla naštvaná. Jenže když mu začínám věřit, zase mě zklame. Nevím, co mám dělat. Náš vztah mi přijde ztracený. Vím, že když se sním rozejdu, bude mě to bolet, ale už dlouho nevydržím každodenní hádky a jeho chování ke mně. Prosím, poraďte mi.

Odpověď


Na začátku vztahu se lidé málokdy hádají, protože pokud jeden chce získat sympatie toho druhého, musí sám sebe předvádět v tom nejlepším světle. To platí přinejmenším pro naši, víceméně demokratickou společnost. Když se s tebou tvůj přítel seznámil a měl o tebe zájem, tak neměl jinou možnost, než hrát trochu divadlo. Nemohl si tě koupit za patnáct krav nebo deset barelů ropy, nemohl tě unést na svůj hrad, ani nemohl za sebe poslat k tvým rodičům velkohubého vyjednavače s cílem uzavřít manželskou smlouvu, stejně tak tě nemohl jednoduše švihnout něčím po hlavě a odtáhnout do útulné jeskyně, ani tě nemohl vyhrát v kartách nebo v turnaji a patrně neměl ani na zlaté jablko, kterým by se do tebe trefil, ani na diamant Hvězdu Jihu, kterým by jistě okouzlil celou vaši rodinu i se všemi sousedy. To všechno jsou způsoby získání samičky, které se v naší středoevropské kultuře už dávno nenosí a mohly by pro něho skončit přinejlepším vyhozením z bytu nebo trestním oznámením, přinejhorším i svižnou návštěvou příslušníků jednotky rychlého nasazení. Jiný kraj, jiný mrav – ve společenství Hamletů, Jagů a Othelů je zvyklem pracovat hlavně mozkem, jazykem (tím teď nemyslím svižný orál) a mluvou, čili, jak se lidově říká, musíme každého ukecat. Jakmile je cíle dosaženo, chápe to většina rozervaných Romeů tak, že nastal čas odložit básnické pero a začít jednat. Zpravidla se jedná o klasickou psychoterapeutickou dobu kolem tří měsíců, kdy se už pomalu dostavuje palčivý pocit frustrace z neustálého potlačování kritických poznámek a projevů nesouhlasu na adresu IQ toho druhého. Pro zkušené lidi ovšem teprve nyní začíná testování duševních schopností potenciálního dlouhodobého partnera. První část seznamovacího rituálu je pro správný odhad kvality eventuálního perspektivního partnerství prakticky bezcenná. Nějakou dobu k sobě dokáží být hodní i částeční primitivové.
Je zcela evidentní, že i v tomto partnerství bude na povrch vyplouvat nesmiřitelný boj mezi podvědomými silami patriarchátu a bájného matriarchátu.
Když je oko zaslepeno láskou, může se později rozum bezmála vzpříčit v hlavě, když mu najednou dojde, kým že jsme se to nechali zaslepit! Nebo zaslepičit?
Vzhledem k tomu, že v zamilovanosti žádné meze neplatí, zamilovat se může skutečně kdokoliv do kohokoliv (člověka při tom poznání až mrazí v zádech), leč probouzení z matrixu milostného vzplanutí může být pěkně bolestné. Ptáte se okolí, jak to, že mě pořád bolí oči? A okolí odpovídá, protože jsi je už dlouho nepoužíval... Leč konec matrixovským parafrázím a jedna užitečná rada nakonec.
Chceš-li co nejlépe poznat člověka, kterého ještě neznáš, pozoruj ho, jak se chová k lidem, které už dlouho zná a ví o nich, že si k nim může dovolit prakticky cokoliv, například ke svým dlouholetým podřízeným, k mladším sourozencům, k dětem, ke svým rodičům, na kterých není finančně závislý a nebydlí u nich nebo i ke svým dlužníkům a k lidem, kteří jsou na něm jakkoliv závislí. Je to lepší, než kdybys pět let studovala psychologii na Harvardu. A zásadně si nesedej k cizím lidem do auta. Za volantem by mohl být terminátor.
Co by na to asi řekl Jack? Jack byl náš staford, nejlepší přítel člověka, který nás bezmezně miloval. Hlavně před jídlem. Ale nezapomínejte, že Jack byl pes, ne, abyste mu psali maily!
Jack: "Quis legem dat amantibus? Maior lex amor est sibi. Podle jakých zákonů by se měli řídit zamilovaní, když nejvyšším zákonem je pro ně jejich láska? To je fakt záhada."

 
Neuvěřitelná ukázka z mého kurzu praktické homeopatické a kontaktní magie - ukázka je bez zvuku. Druhé video je se zvukem.
 
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/