Sex vs. vztahy

 
Dotaz

Manželka mně stále dokola podvádí a trvá to už 2,5 roku. Našla si chlapa, který bydlí 400 km od nás. Občas když jede na služební cestu, tak se za ním staví a občas sem přijede on. Přišel jsem na to podle jejího chování (začala držet nesmyslné diety, jako vždy, když se něco doma dělo) a pak, den před štedrým večerem mi zavolala jeho manželka. Ona to vyřešila rázně a vyhodila ho z domu a on skončil na ulici. Je nezaměstnaný a bydlí na nějaké ubikaci s ukrajincema.
Když jsem se jí ptal, proč, tak mi samozřejmě nedovedla odpovědět. Nechce se ho vzdát a když jsem ji tlačil do nějakého rozhodnuti tak mi řekla, najdi si taky někoho, ale rozvádět se nechce. Tak žijeme divným životem, ona je sem tam s ním a potom zase já s někým jiným. Je ale zajímavé, že vždy, když se vrátí, tak se chce milovat. To už vůbec nechápu. Měl jsem už dvě známosti za tu dobu, ale dopadlo to tak, že vždy mě dotyčná chtěla jen pro sebe, což je přirozené. Když jsme debatovali doma, tak jsem se dozvěděl, že prý takto žije moc lidí, ale já nikoho neznám, co takhle žije. Na otázku či jde o velkou lásku nebo sex nebo co, odpověděla, že spíš jde o pocit viny, že on dopadl jak dopadl.
Není to její první průser. Poprvé to bylo po mateřské a trvalo to rok, podruhé po druhé mateřské a trvalo to pět let a pak on umřel a teď je to už potřetí, co já o tom vím.
V posteli to je u nás podle mně v pořádku, ale kdysi mi nadávala do sexuálních maniaků. Teď ale, když jsem poznal jiné ženy, vím že ona není ideální v posteli a taky jsem poznal některé věci, které ona nesnáší, ale mně na domácím sexu chybí. Je to třeba líbání. Nechce se líbat, že prý mám moc slin. Nevím, ale mně to tak nepřipadá.
Teď jsem se zakoukal do holky o 17 let mladší. Mně je 47 a jí je 30. Máme se rádi a je nám spolu moc dobře, ale chtěla by mě jen pro sebe a být se mnou pořád. Jsme spolu jen jednou týdně vždy den i noc. Mám ji rád, ale taky mně to táhne domů a manželka mi pořád, ani po tom všem, není lhostejná. Myslím, že ani já jí nejsem lhostejný, píše mi žárlivé sms, když jedu pryč.
Nevím co mám dělat a jsem z toho všeho už docela unavený. Taky cítím, že tu „nebeskou lásku“ nenajdu pokud k manželce něco cítím. Mám to rázně říznost a odejít? Zkoušeli jsme i nebýt spolu tři měsíce, ale nejde to. Každá rada je tady drahá.
PS: Do manželské poradny jít nechce.

Odpověď

Je to klasický problém, nad kterým se jednou zamyslí každý, kdo se vrhne do víru milostného života. Musí být láskyplný vztah omezený pouze na dva lidi? Nemohli by se se stejnou živočišnou zuřivostí, intenzitou a vášní milovat třeba tři nebo čtyři lidi najednou? A možná i dohromady? Nemám na mysli nevázané sexuální orgie, ale vztah, který je obecně označován jako láska. Do historie vstoupily známé dvojice beznadějně a tragicky zamilovaných, jako Romeo a Julie nebo Tristan a Isolda... Jen tak mimochodem, ta tragedie a beznaděj je v těch příbězích o známých zamilovaných dvojicích vždycky, protože by to jinak nikoho nebavilo. Tady opět narážíme na otázku, jestli dokážeme s druhými stejně silně a radostně sdílet jejich štěstí nebo nás víc potěší jejich smůla? Je zvláštností lidské povahy, že i když druhým pomáháme a spolupracujeme s nimi, tak často ustřikujeme blahem, když se někomu něco nepovede. Je to zlomyslnost nebo geneticky daná soutěživost nebo to souvisí s pocitem opuštěnosti našeho vědomí, které se nikdy nemůže vzpamatovat ze šokujícího poznání, že je izolované od všeho kolem? Ať už to je jakkoliv, možná by bylo ve vaší situaci dobré si trochu zafilozofovat, co vlastně od života chcete, co chcete od partnerství a co sám můžete nabídnout, abyste dosáhl svého cíle.
I když si myslíte, že máte dvě možnosti, máte vlastně možnost jedinou. Pokud se rozhodujete o tom, jestli z tohoto vztahu odejít nebo zůstat, je správná volba zůstat. Hlubším poznáním všech okolností byste zřejmě přišel na to, že příčinu problému, na který se ptáte a který možná hodláte řešit, nosíte s sebou jako součást svého vlastního osudu. V případě, že byste (nyní čistě teoreticky) ze vztahu odešel a našel si jinou partnerku, je hodně pravděpodobné, že byste po čase zjistil, že si i ona našla někoho jiného a že jí to tak vyhovuje. Změnit svůj osud znamená změnit především sebe a to je úkol tak těžký, že je často lepší zvyknout si na novou situaci, samozřejmě, pokud nejde o život nebo o zdraví. Proto si myslím, že by bylo dobré do současného vztahu nijak destruktivně nezasahovat. Pružně se přizpůsobit nebude zpočátku snadné. Z vlastní zkušenosti mohu ještě dodat, že si občas kladu otázku, čím jsem vlastně pro svou partnerku, která by si velmi snadno (odhadem během několika hodin) mohla najít někoho jiného (třeba i s o hodně delším autem), tak zajímavý, že se mě drží jako klíště (i když je to možná blbé přirovnání, ale mám teď na mysli skutečně především sílu vztahu). Je to věc, kterou svým klientů a svým žákům stále opakuji - pokud se chcete správně ohodnotit, tak nepřemýšlejte nad tím, jak se sám sobě líbíte před zrcadlem, jaké máte úžasné vědomosti a jak se vyznáte ve spoustě věcí, ve kterých se nikdo jiný nevyzná. Myslete pouze na to, čím jste pro ostatní užitečný, co všechno jste ochotný v partnerství nebo v manželství pro toho druhého udělat a obětovat. A mohu vám říct, že pokud se budete se svou nabídkou trefovat do věcí, o které má druhá strana zájem, tak máte vyhráno.
Co by na to asi řekl Jack? Jack byl náš staford, který si většinou nemyslel nic. Nic také neříkal a na jeho slova vždycky došlo.
Jack: "Consilium renova re veniente nova, změň své záměry, mění-li se poměry. Já sám často říkám, pružná mysl, pružný krok, lepší než-li v zadku brok, ale to se patrně do širšího povědomí nedostane."

 

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/