Sex vs. vztahy

 
Dotaz

Je to už 7 let co jsme se s přítelem rozešli on si našel mladší a opustil mě. Já  jsem se svým novým přítelem skoro 4 roky, jsem spokojená, je mi s ním moc dobře, ale občas se mi o bývalém příteli zdají sny. Zdají se mi většinou, když se s ním někde ve skutečnosti potkám, nebo se o něm s někým bavím.
Neumím si je vysvětlit, jsou reálné a krásné, když se probudím, je mi tak teplo u srdce. Moc jsem ho milovala a dlouho se z rozchodu vzpamatovávala, ale je to již tak dlouho a já bych chtěla poradit, jak se těch snů zbavit, pokud to vůbec lze.
V těch snech se někde potkáme, začneme si povídat, rozebírat náš vztah, dojde i na doteky a polibky, svěřuje se mi se svými problémy s manželkou a já mu dokonce pomáhám hledat řešení těch problémů. V několika snech mi dokonce řekl, že lituje toho, že se se mnou rozešel.
Skutečnost je ale jiná, moc se nevídáme a pokud se potkáme, sotva mě pozdraví, dokonce jsem na sebe slyšela jen ty nejhorší pomluvy a špínu, takovou jaká se háže na člověka, který někomu hodně ublíží. Co s tím???

Odpověď

Vaše sny jsou idealizace něčeho, co si žádnou idealizaci nezaslouží. Vztah, který se vám rozpadl takříkajíc asi přímo pod rukama, musel být od začátku problémový. Zkuste se vrátit do minulosti, tedy myšlenkama, ve skutečnosti to bohudík nejde, to by nastal v životě každého z nás nepředstavitelný chaos, všichni bychom pořád někde něco poopravovali, až bychom se z toho zcvokli a jak jednou, kdysi dávno, prorokovala francouzská herečka Brigitte Bardot, že nastane čas, kdy se všichni sejdeme v jedné velké posteli, tak bychom se asi všichni setkali někde na psychiatrii, v jedné velké gumové cele. V tom vztahu muselo být něco, co vám od začátku silně vadilo a je docela dobře možné, že těch věcí, které vám v souvislosti se vzpomínaným vztahem vadily, bylo více. Řekl bych, že jste se urputně pokoušela vidět svého přítele v roli téměř ideálního partnera, zatímco on ve vás viděl pouze prostředek k momentálnímu povyražení. Skončilo to fiaskem, dal vám najevo, že pro vás nic obětovat nebude, že všechno, co jste prožili, pro něho byla jen taková víceméně nezávazná legrace, takže v podstatě o nic nešlo, ale vy se z toho nemůžete dodnes vzpamatovat. Jediná terapie, která by mohla reálně zabrat, spočívá v tom, že si před usnutím řeknete, že pokud se vám opět bude zdát o bývalém příteli, tak jej ve snu hned na začátku oslovíte a řeknete, kdo jsi, obludný démone? Jaké je tvoje skutečné jméno? Dobře vím, že nejsi ten, jehož fyzickou podobu teď máš a nosíš! On se lekne, zmizí a už nikdy otravovat nebude. Je to jednoduchá metoda, jak se zbavit přízraků ve snu. Zeptáte se ho na jméno nebo ho požádáte, aby se představil, protože vy víte, že to není on. Stejně jako celý váš sen není o muži, který v realitě nosí stejnou fyzickou podobu, ale o vaší vlastní představě ideálního partnera.
Mně se občas také zdají hezké sny o ideální partnerce, je hodná a poslušná, neodmlouvá a nemá na každý můj moudrý a konstruktivní návrh hromadu ironických a drzých poznámek, to všechno jsou ale pouhé sny, které patří do říše pohádek a fantazie. Vědomí a podvědomí si samo pro sebe vytváří reálně neexistující druhý pól, takovou druhou misku pomyslných vah, jejichž astrální existence dává našemu myšlení zdání rovnováhy, po níž všichni podvědomě toužíme a to tak, že většinou naprosto marně. Člověk má v sobě jedno takové záhadné nervové centrum, kde se řeší všechny problémy tím způsobem, že se je snažíme sami pro sebe omluvit. On takový není, on to tak nemyslí, přec má dobré jádro, možná si ani neuvědomuje, co říká, je to prostě bručoun, ale má dobré srdce, sám si už taky párkrát natloukl, určitě je to tím, že měl nešťastné dětství, kdo by na jeho místě byl jiný, musíme se naučit odpouštět, zvláště, když to, chudák, nemá lehký, žena mu nerozumí a děti berou drogy, není divu, že sem tam něco z čirého zoufalství ukradne, on si to moje auto vlastně jenom násilím půjčil a možná, kdyby ho předčasně nechytli, tak by je zase s plnou nádrží vrátil. To všechno jsou myšlenky, kterými se snažíme omluvit svou vlastní neschopnost řešit problémy a neschopnost postarat se o sebe. Někdy se to také může promítnout i do docela hezkých snů, což je asi také jejich největší tajemství.
Co by na to asi řekl Jack? Jack byl náš staford, kterému se občas také zdály idealizované sny, protože při nich koulel očima, mňoukal a slintal.
Jack: "Somnia non cures, nam fallunt plurima plures, nevěř snům, většinou klamou. Podobně jako páníček, když mě chce chytit. Dělá, že něco zajímavého schovává za zády, ale pak se ukáže, že je to obojek."
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/