Sex vs. vztahy

 
Dotaz

Zdravím Vás, čtu Vaši rubriku téměř pravidelně a proto jsem se nakonec rozhodla, že Vám také napíšu svůj problém.
Jsem se svým přítelem už celkem dlouho - je to můj nejdelší a nejhlubší vztah (z mé i z jeho strany). V tom, ale problém není. Už asi rok se mi téměř každou noc zdají sny, které jsou v podstatě stejné. Ve snu jsem stále zamilovaná a s přítelem něco podnikám, najednou mi zničeho nic řekne, že je konec a odejde. Já mu pak vždy volám, ale on mi telefon nebere a ani na ulici se mnou nechce mluvit. Pak se vždy probudím a pláču. Tento sen se odehrává pokaždé v jiném prostředí.
Nejhorší sny tohoto typu se mi zdají, když je úplněk a to třeba i třikrát za noc. Musím také podotknout, že když je přítel se mnou, tak se mi tyto sny nezdají.
Vím, že s přítelem k sobě patříme a ani jeden z nás by toho druhého nikdy neopustil. To jsme si ověřili před rokem, kdy se nás od sebe snažila dostat naše "parta", které se nelíbilo, že trávíme spolu většinu času a s nimi už tolik ne.
Možná, že Vám toto bude připadat jako nějaká hysterická zpověď, ale není tomu tak. Je to věc, ze které jsem opravdu zoufalá.

Odpověď

Pročetl jsem různé snáře, klasické i moderní, většina z nich vychází z takzvané archetypální symboliky, což je podvědomé spojování různých podobných obrazů, symbolů a situací do snové mozaiky. Čisté, archetypální symboly (Síla, Smrt, Štěstí, Konflikt, Vítězství a tak dále...) se ve snech často spojují se vzpomínkami na události, které jsme buď prožili nebo jsme je četli, slyšeli, či viděli ve filmu. V zásadě se sny dají rozdělit na reprodukční a ostatní. Reprodukční sny víceméně omílají paměťové stopy, vytvořené díky různým informacím, které jsme nasbírali, ať už to bylo kdekoliv a kdykoliv a mohou to být také informace, které se nám dostali do mozku podprahově, jinými slovy, jsme si toho ani nevšimli. Takzvané věštecké sny oznamují příchod nebo možný příchod nečekané události. Trochu složitější situace nastává, když o něčem sníme nejenom ve spánku, ale i za bdělého stavu. Například si přejeme mít nějakého člověka jako sexuálního partnera nebo naopak někoho, kdo se nám jako sexuální partner živě nabízí, mít nechceme a potom se stane, že nám ten člověk až neskutečně reálně vstoupí do snu. Nedá se ale říct, že každá naše touha nebo obava, která nám vstoupí do snu, musí představovat „věštbu“. I kdyby se jednalo o téměř reálně hmatatelný sen, není to nic jiného, než naše fantazie, představa. Jako duchovní býložravci pouze znovu emocionálně přežvykujeme něco, co jsme si v minulosti sami vykalkulovali.
To se týká nejen přání, ale i obav ze ztráty něčeho cenného nebo nenahraditelného nebo také ze ztráty milované osoby. Zdá se vám, že jste ztratili klíče, peníze, nemůžete si vzpomenout, kde jste zaparkovali auto, i když je pravda, že sny o ztrátách reálných věcí mohou být i věštecké, protože, jak přichází Alcík, zřejmě se mílovými kroky blížíte k podobnému prožitku i ve skutečnosti. A stává se to i nám, poměrně mladým lidem. Kuriózní jsou případy, kdy si člověk ve snu a krátce po probuzení nemůže vzpomenout, s kým že to vlastně chodí nebo jestli je s někým v nějakém svazku. Ve snu se prostě může odehrát cokoliv. A potom nás to může zpětně vyděsit i ve skutečnosti.
Z hlediska takzvaného astrálního cestování je zajímavá otázka, jestli je možné někomu svévolně vstupovat do jeho fantazií, popřípadě aktivně řádit v jeho snech. Buďme struční - možné to není. I kdybych byl Velmistr nejvyššího duchovního řádu, tak mohu svou vůlí do jisté míry ovlivnit myšlení jiného člověka, to ano, ale k tomu, jestli vstoupím do jeho snu nebo ne, řekne své poslední rozhodující slovo jeho nervová soustava, ne moje. Pokud ovládám magii, mohu v dobrém nebo ve zlém ovlivnit osud jiného člověka. Ale nemohu svévolně šaškovat v jeho představách a v jeho snech. Je to jako s náboženstvím nebo s pyramidovým obchodem. Lidé, kteří jsou začlenění do jisté mocenské hierarchie, nám mohou nabídnout místo ve své organizaci. Samozřejmě na tom nejnižším a nejsměšnějším stupni. Ale stejně se k tomu musíme rozhodnout sami, protože z těch lidí, kteří vám něco nabízejí, vám ani ten nejvyšší a nejmocnější do hlavy nevleze. Občas se bavím představou, jak by to asi vypadalo, kdyby se Ježíš vrátil na zem a vydal by se na audienci k papežovi. Podařilo by se mu dokázat, že je to skutečně on? Dělal by snad zázraky, které by však mohly být i dílem ďáblovým nebo by mlátil o stůl cestovním pasem s prapodivným rodným číslem? Inteligentní člověk nebo člověk, který má zvláštní schopnosti bystře pozná jiného člověka, který je stejně postižený. Ostatní nemají šanci něco zaregistrovat. Pro ně jsou to informace z neviditelné části spektra. To samé ale platí pro skutečně zamilované. K opravdové lásce patří nejen důvěra, ale i jistota. Neotřesitelná jistota, že se na svou druhou polovinu mohu v každé situaci spolehnout. Když se ta jistota začne rozpadat, vztah pomalu, ale jistě končí. Jestli skončí rychle a v kotrmelcích nebo se bude důstojně transformovat v jiný vztah, to už záleží na inteligenci a charakteru obou zúčastněných.
Co by na to asi řekl Jack? Jack byl náš staford, pes, který mi nikdy v životě s žádným jiným páníčkem ani jednou nezahnul.
Jack: "Tempora mutantur, nos et mutamur in illis, časy se stále mění a my se měníme s nimi. Nikdy neříkej nikdy nebo jenom někdy, ve speciálních případech. Všechno se pomalu, či rychleji mění ve svůj opak, což kupodivu neplatí pro staré živočichy, kteří stárnou pořád vesele dál jenom jedním směrem a jediné, co zůstává beze změny, je změna sama. Minulost ani budoucnost neexistují a přítomnost je pouhá fikce, protože v pravém slova smyslu rovněž neexistuje. Jestli není lepší být věrným psem, než filosofem?"

 

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/