Sex vs. vztahy

Mám hrozně pomalej počítač. Tak pomalej, že mi to bere radost ze života. Leenovo. To není sranda, je to tragedie, kterou si málokdo dovede představit, protože patřím k nejrychleji píšícím lidem na světě a k lidem, kteří dokáží s počítačem pracovat hodně rychle, pro mnoho lidí možná až nepřekonatelně rychle. Dobrá rada zní, nezkoušejte se mnou soutěžit. Představte si, že byste se najednou ocitli ve světě, kde by auta jezdila rychlostí 10 km/hod a nikdo by vám nevěřil, kdybyste vyprávěli, že jste přišli z časoprostorové dimenze, kde auta jezdí devadesátkou, stovkou nebo na dálnici sto třicet nebo jak jsme zvyklí na německých dálnicích třeba dvěstěpadesát. Vy jste nebydleli v Německu? A neměli jste silný sportovní vůz? Aha. Tak nic. Začínám chápat, že vás rychlost nijak zvlášť neoslovuje.
 

Dotaz

Pravidelně čtu tvoji rubriku a rozhodla jsem se ti napsat. Snad mi taky poradíš. Jsem se svým mužem 13 let. Máme spokojené manželství. Co mě ale sžírá je, že nežárlí. Někdy se ptám sama sebe, jestli mě má ještě vůbec rád jako na začátku. Vždycky tvrdím, že manželství je o důvěře a že jsem spokojená, že mi manžel věří. Ale přece jenom někdy bych chtěla, aby aspoň trošku projevil, že mu to nebo ono vadí a tím mi dal najevo, že mu na mně záleží. Například, na večírku jsem tancovala s jinými muži, které samozřejmě zná. Ze srandy jsem s jedním naznačila, že si dáváme pusu. Když se to dozvěděl manžel, tak mi nic neřekl. Nevím, jestli je tak tolerantní a věří mi (což by bylo úžasné) nebo to v sobě dusí a nepustí ven.

Odpověď

Ono je asi lepší nechávat ve vztahu více věcí otevřených, než zarputile chtít dozvědět se za každou cenu pravdu. Ze své bohaté praxe vím, že mnoho mužů reaguje tak, že moc nereaguje, ale když zareaguje, tak to pak stojí za to. Například se může stát, že muž takzvaně nežárlí, je spokojený, prostě v pohodě, doma všechno klape a žena je z toho celá nesvá, říká si, to snad není možné, jemu je opravdu všechno jedno, musím vyzkoušet, jak to s ním vlastně je. Zkusí na něho něco nahrát, muž se bez velkých řečí sebere, klapne za sebou dveřmi a už se nikdy nevrátí. Ono to takhle zní skoro až hrůzyplně, ale podobné případy se staly a stále se stávají. A jak si tak pročítám tvůj dotaz, zřejmě se budou stávat i nadále.
Nikdy jsem nechápal, proč se chování lidí, které souvisí se sexem, popisuje jako něco zvláštního, téměř nadpřirozeného. Když někdo někoho fyzicky napadne, omezí, poníží, poškodí nebo zraní a nestane se tak jménem republiky či státu, není to podle zákonů správné. Navíc se násilí ještě dále škatulkuje na různé druhy, včetně takzvaného sexuálního násilí nebo znásilnění, které se ještě nedávno definovalo (zjednodušeně řečeno) jako zavedení údu do vaginy proti vůli její majitelky. Pokud byl úd zavedený do análního otvoru, nejednalo se o znásilnění a dokonce, i když byly do vaginy zaváděny prsty nebo předměty, nebralo se to jednoznačně jako znásilnění. Vypadá to jako nějaká srandovní hra, ale ve skutečnosti to byly naprosto vážně míněné zákony, podle kterých se klasifikovala a kvalifikovala celá řada přestupků. Pokud bychom ale chtěli ve správném slova smyslu používat termín znásilnění, tak to samozřejmě začíná už u toho, že se vám někdo postaví do cesty a nenechá vás projít ani odejít. Násilí je jenom jedno a je také jedno, jestli se projevuje jako fyzické nebo psychické nebo v různých kombinacích, ať už vážných, výhružných nebo žertovných a stejně tak je jedno, jestli při něm dochází k sexuálním aktivitám nebo si násilník přitom čte Shakespearovy sonety. Z esoterního hlediska je jednání člověka téměř vždy jednáním sexuálním. A současně i násilným. Možná se teď ptáte, jak to souvisí s věrností. Tak, že podobně jako je jenom jedno násilí, což je vůle nebo zvůle, které se v určitou chvíli musí podřídit jiná vůle nebo stav určité věci, je jenom jedna věrnost. Existují lidé spolehliví a lidé nespolehliví. Pokud je člověk nespolehlivý v partnerství, je nespolehlivý i jako spolupracovník, zaměstnanec nebo zaměstnavatel, nespolehlivost je prostě jednou z jeho vlastností. Když chlap zradí svou ženu a za jejími zády si pěstuje jednu nebo více milenek a ještě z toho má srandu, zradí klidně i svého nebližšího spolupracovníka či majitele firmy, pro kterou pracuje. Tady se nedá rozlišit spolehlivost v manželství a spolehlivost v pracovních vztazích. Spolehlivost je jenom jedna a každý člověk buď je nebo není do určité míry spolehlivý. Další testy nejsou nutné. K tomu si dlužno připomenout, že každý má tak nějak geneticky a vlivem zkušeností, výchovy a zdravotního stavu na hlavy nastřelenou právě tu "určitou míru" spolehlivosti, věrnosti, oddanosti, sexuálního cítění a sklonů k násilnostem a ocitáme se na prahu správného vnímání reality.
Co by na to asi řekl Jack? Jack byl náš spolehlivý staford. Nikdy nám nic nezničil, ani jen tak nerozkousal a to, i když jsem zrovna nebyl doma a on jen dlouhé hodiny hlídal a hlídal, až z toho usnul.
Jack: "Fides facit fidem, důvěra budí důvěru nebo také důvěra za důvěru. Ale i o tom by se dalo dlouze diskutovat, i když to zní hezky. Škoda, že pod tím není podepsaný kolega pes Fido. Bylo by to ještě zajímavější."

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/