Sex vs. vztahy


Dotaz

Mám problém se svým klukem, se kterým chodím 3 roky a žiju něco přes 1,5 roku. Buď je to ponorka nebo odchází láska... nechci ho ztratit, ale přestáváme si rozumět. Každý den se chytneme kvůli naprosté maličkosti. Snažím se, ale poslední dobou je hodně podrážděný. Nevím, co dělat. Ke všemu je to informatik, který potřebuje být na PC 25 hodin denně a dokonce se mi zdá, že náš vztah je až na 2. místě... Někdy mám chuť ten PC rozmlátit... Jsem už na dně, prosím, poraďte, co se závislákem na PC?

Odpověď

Ano, je velmi dobře možné, že pro vašeho přítele je computer na prvním místě. Zřejmě pociťuje nezřízenou radost, když se díky svému PC může rochnit ve virtuální světě, prostě si to užívá, což celkem i dovedu pochopit, ale je zde ještě jedna otázka, přímo veledůležitá - jestli si tím vydělává peníze nebo spíše jenom ztrácí čas. Pokud by vás i sebe dokázal prostřednictvím práce na computeru uživit, tak bych řekl, že by bylo dobré nastavit se na skutečnost, že pokud se nemůžete na něčem domluvit, tak bude mít pravdu spíše on. Pouze v případě, že s počítačem jen ztrácí čas (zábava, filmy, diskuze na sociálních nebo i antisociálních sítích) můžete přejít k hledání dvou nebo tří důvodů, proč byste s ním měla trávit další týdny. Přece nechcete žít s člověkem, který bude přikovaný k computeru a nic z toho nemít. Člověka hravého či ve virtuálních hrách se denně utápějícího, klidně hoďte přes palubu nebo za hlavu a najděte si někoho, kdo rád cestuje a s kým se budete cítit dobře. Z osudového hlediska obyčejně stačí po něčem delší dobu silně toužit a ono se to začne pomalu, ale jistě prolínat do reality.
Závislost na počítačových hrách, je stejně silná jako závislost na alkoholu nebo na drogách. Drogy dříve užívali šamani, kteří pomáhali lidem, předpovídali budoucnost a léčili. Jedinou omluvou závislosti vašeho přítele na computeru by bylo, kdyby dokázal svou prací vydělat dost peněz, abyste si mohla vesele kompenzovat chvíle, kdy na vás nemá čas. Nebo se také můžete naučit pracovat na počítači a je docela dobře možné, že si potom přes internet najdete někoho, kdo se bude chovat a možná i kdo se nechá ovládat podle vašeho gusta.
Protože pravdou zůstává, že počítačů se asi jen tak lehce nezbavíme a když někdo dokáže vydělávat penízky skrz computer, tak by k nerušenému mlácení, nikoliv jen prázdné slámy, ale do klávesnice počítače měl mít obvyklých 8 pracovních hodin denně. To se dá celkem jednoduše stopnout.
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/