Sex vs. vztahy

 
Dotaz

Jsem 10 let rozvedená VŠ. Osm let jsem žila sama s dětmi, poslední dva roky mám za sebou několik nepodařených vztahů. Téměř rok za mnou jezdí velice bohatý, inteligentní a vysoce postavený muž, který mě má ale asi jen na sex (věděla jsem to už dříve, jen jsem si to nechtěla přiznat). Nedávno jsem se seznámila s o rok mladším mužem, který je velmi jemný a něžný a velice si rozumíme, upozornil mě však, abych se do něho nezamilovala, že mu možná začne časem vadit, že jsem starší (jeho partnerky vždy byly o hodně mladší). Je po těžké nemoci a momentálně nezaměstnaný a já si myslím, že se se mnou stýká jen proto, že je sám a nudí se. Snažím se být rozumná a nezamilovat se do něho, ale moc mi to nejde. První přítel se nyní vrátil z dvouměsíční zahraniční dovolené a chtěl by mě vidět. Vůbec nevím, co mám dělat. Jsem si jistá, že mě ani jeden z nich nemiluje. Nejrozumnější by asi bylo se rozejít s oběma, ale za těch osm let jsem si samoty užila dost a děsím se toho, že zůstanu zase sama. Nebo mám čekat, až začnu být pro toho druhého stará? Snažím se hezky oblékat a trochu hubnout, ale má to smysl, když on jen čeká na nějakou hezčí a mladší? Děkuju za odpověď.

Odpověď

Jak jste už správně poznala, ve skutečnosti vás nemiluje ani jeden z nich. Ten první, jak píšete, bohatý, byl rád, že má někoho, jako jste vy, na vztah nebo spíše na sex, který by ho moc nestál. Když jsem se na to jeho bohatství ptal karet, tak řekly, že má sice dobré postavení, dobře placenou práci (což je v dnešní době i kolem sto tisíc měsíčně), ale na všechny jeho peníze, které se mu podaří vydolovat z reality, čeká jeho lačná rodina, manželka, její maminka, děti a kdoví, kolik jich ještě ze zákulisí dějin jejich rodokmenu porůznu vyčuhuje. Takže bych docela pochyboval i o tom, že vám někdy něco pořádného koupil. Od chudších mužů se ženy občas dočkají toho, že třeba přinesou kytku, vymalují předsíň nebo někam odnesou těžší předmět, který žena sama neuzdvihne a od bohatších mužů bychom mohli čekat třeba stylovou kabelku od Versace, i když pro normálního člověka je dost těžké si představit, že někdo může koupit zbytečnost za padesát nebo sto tisíc, ale je tomu tak. Proto by nastala i chvilka k zamyšlení, kdyby to pro vás neudělal, pokud vás tedy skutečně alespoň trochu miluje. Nemusí to být z jeho strany láska jako trám, protože z finančního hlediska je to pro něho jako pro jiného koupit růži nebo voňavku u Vietnamců. Učíme se vidět realitu. No a ten druhý - co k tomu dodat. Rozhodně bych na vašem místě u něho žádnou velkou lásku nehledal a tudíž ani nečekal. Jakmile má obavy z budoucnosti, které vyjádří tak, jak jste naznačila, mluví už o přítomnosti, jen vám to nechce říct přímo. Nemusíte se s nimi okamžitě rozcházet, i když jsou to pacholci, kteří si vás nezaslouží, ale měla byste si uvědomit, jaká je skutečnost. Samo o sobě není špatné, když si koupím mazanici od známějšího malíře třeba za 100 000 Kč. Je to čistě moje věc, ale je dobré, když současně vím, že to tu cenu nemá. Ani poloviční, ani desetiprocentní, často vůbec žádnou, ale přesto si to mohu koupit. Jak říkám, je to moje věc. A také základ "praní špinavých peněz". Chybou by ale bylo, kdybych si vážně myslel, že to má tu cenu, kterou jsem zaplatil. To už by byla diagnóza. Důvod proč něco kupujeme, není spojený s praktickým nebo logickým vysvětlením, ale s emocionálními pohnutkami. Kupujeme předměty, které mají světu signalizovat, že máme nárok na uznání od ostatních. To samé platí o vztazích. Máte o čem přemýšlet. A jak se občas radí, neberte si to osobně, tak ve vztahové rovině to platí přesně naopak, všechno si berte osobně, protože jde o vás. Nikdo jiný se z vašeho vztahu radovat nebude, stejně tak nikdo jiný, než vy sama, si nemůže díky špatnému vztahu třeba i zničit život.
 
Láska v číslech

Zkus rozumovat nad láskou a přijdeš o rozum.
francouzské přísloví

Asi nejčastější otázka s níž lidé navštěvují věštce, astrology, numerology a kartáře je láska a partnerské vztahy. Většinou jsou to ženy nebo dívky, které chtějí vědět, jak poznat a získat toho pravého partnera, případně jak řešit problémy a neshody s partnerem současným.
Několikrát se mi stalo, že za mnou přišla slečna a přinesla mi tři nebo čtyři data narození potenciálních partnerů a chtěla z nich vybrat toho "nejlepšího". Když jsem se jí zeptal, kterého z nich nejvíce miluje, odpověděla, že ještě neví a z nich se taky ještě nikdo k otázce lásky nevyjádřil, proto přišla za mnou, abych jí řekl, kdo se k ní nejvíce hodí, aby neplýtvala svými city na nesprávné adrese. Ve všech těchto případech klientky odpovídaly takřka stejně. Tak jsem udělal numerologický rozbor oněch šťastných mladíků, ale jednoznačnou odpověď jsem samozřejmě dát nemohl.
Lidé se často mylně domnívají, že nějaký numerologický, astrologický rozbor nebo psychologický test jim odpoví na otázku, kdo je pro ně ten pravý, a někteří numerologové, astrologové a psychologové si to myslí taky. Ve skutečnosti vám dá odpověď na tuto otázku vždy jen váš vlastní cit. Žádný astrolog, numerolog nebo psycholog nemůže říci, proč se právě tito lidé do sebe zamilovali a jsou spolu šťastní. Mohou se k sobě astrologicky perfektně hodit, stejně tak mohou být numerologicky naprosto neslučitelní a přesto mohou prožít nádherný láskyplný celoživotní vztah. Je to zvláštní, milujeme knihy, filmy a písně, v nichž je láska popisována jako nevyzpytatelný a nepředvídatelný pocit a přitom očekáváme, že nám někdo cizí řekne, koho budeme milovat a kdo bude milovat nás. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak by asi svět přestal být zajímavý. Starověké národy znaly velmi dobře astrologii a numerologii a přesto si personifikovaly lásku jako lukostřelce se zavázanýma očima, u nějž člověk nikdy neví, do koho a kdy se trefí. Numerolog může říci, v kterých oblastech života a vztahu se mohou vyskytnout konflikty a navrhnout jejich řešení, ale jestli se opravdu vyskytnou a nakolik ohrozí stabilitu vztahu, to už předpovědět nedokáže. Určité disharmonické aspekty mohou u jednoho vztahu způsobit vážnou krizi a rozchod a u jiného vztahu mohou působit spíše jako zpestření a vzájemné obohacení.
Jediným spolehlivým indikátorem v otázkách lásky nám tedy může být pouze náš cit. Pokud dva lidé cítí vzájemnou přitažlivost, pak se k sobě musí alespoň v určitých aspektech hodit, jinak by mezi nimi hlubší citový vztah prostě nevznikl. Někdo by však mohl namítnout, že zná slečnu, která se šťastně zamilovala do pohledného a hodného pána, byla to láska jako trám, měli nádhernou velkou svatbu, všichni jim záviděli a za dva roky se rozváděli. Ne každá láska vydrží celý život, což rozhodně neznamená, že má menší hodnotu. Nepleťme si délku vztahu s kvalitou vztahu. V naší kultuře se od člověka očekává, že ve věku mezi dvaceti a třiceti lety uzavře manželství s jednou osobou opačného pohlaví, přibližně stejného věku a společenského postavení, bude s ní mít děti a bude s ní celý život. Ještě před pár desítkami let se považoval jiný způsob života za nemravný, nebo minimálně za výstřední, až umělecký a společensky nežádoucí. Život je ovšem mnohem pestřejší, obzvláště co se srdečních záležitostí týče. Někdy se potkají dva lidé, zamilují se do sebe, prožijí nádherný milostný vztah, pak se rozejdou a zůstanou jim jen krásné vzpomínky. Přesto pro ně byl tento zážitek důležitý, protože jeden druhého něco naučili, vzájemně se obohatili a svou roli v tom hrály jejich názory, postoje, city, osobnosti a když čas, vyměřený jejich lásce uplynul, šli zase obdarovat svou přítomností někoho jiného. Všichni si jistě vzpomínáme na první dětské lásky a přestože víme, že jsou dávno ukončené a neláká nás je obnovovat, rozhodně nás dost ovlivnily. Někdy může být i nešťastná láska důležitá pro náš osobní vývoj a měli bychom si tím projít všichni. Tak nějak to patří už ke všeobecnému vzdělání. Také nelze říci, že může být člověk zamilovaný vždy jen do jednoho člověka. Pokud milujeme najednou více lidí, neznamená to nutně, že naše láska je povrchnější, jak se často říká, na to si musíme odpovědět jen my sami.
Mnohem větší úspěch má numerologie v řešení partnerských sporů a krizí, protože dokáže odhalit skryté potřeby obou partnerů a napomáhat nalezení oboustranně uspokojivého řešení problémové situace, stejně jako najít oblasti života, v nichž si partneři dokáží porozumět. Mnohdy stojí za vzájemným nedorozuměním jen špatná interpretace partnerových vlastností, například neschopnost sdělovat city bývá mylně považována za nedostatek citů a podobně.
Na vztah dvou lidí nemusí mít z numerologického hlediska vliv jen data narození, ale i datum seznámení, svatby, číslo společně obývaného bytu, číslo auta apod. Samozřejmě vždy záleží na postavení čísla, na jeho vztahu k ostatním číslům, obecně se však dá říci, že:
Jednička dává schopnost sdělovat a projevovat city, ale velmi záleží na jejím postavení a četnosti.
Dvojka vnáší do života citlivost, touhu po stabilním láskyplném vztahu a zázemí, soucitný a chápavý přístup k milovaným lidem, touhu starat se o druhého a touhu postarat se o jejího nositele. Někdy dokáže lidem, se kterými je duševně spřízněna, číst myšlenky, proto se jí nevyplatí lhát.
Trojka znamená komunikaci, přátelský, milý a otevřený přístup k partnerovi i všem lidem okolo, proto může být dotyčný člověk někdy až neoprávněně podezříván z nevěry, ale žádný strach, je věrný.
Čtyřka dává svým nositelům do vínku touhu po stabilním domově bez jakýchkoliv konfliktů a neshod, které taky málokdy sama vyvolává, protože je poměrně citově stabilní, nevyskytují se u ní přehnané citové reakce. Někdy má však tendence být k milovaným lidem náročná a kritická, ale nikdy to nemyslí zle, navíc stejné, ne-li vyšší požadavky má i sama k sobě.
Pětka miluje svobodu a proto i partnerský vztah má raději volnější a občas potřebuje mít čas jen pro sebe a partner to musí respektovat, jinak hrozí vážné neshody, často zakončené rozchodem. Pokud to ale včas pochopí, pak se s ní nikdy nebude nenudit a v posteli s ní zažije takovou explozi vášně, o jaké se jiným ani nezdá.
Citlivá až sentimentální šestka ze všeho nejvíce potřebuje lásku, něhu, oporu a ochranu, stabilní a krásný domov. Velmi těžce snáší jakékoliv konflikty mezi milovanými osobami, stejně jako citový chlad, faleš a citové vydírání. Udělá všechno pro to, aby mezilidské konflikty ve svém okolí urovnala. A když říkám všechno, myslím tím všechno! Pokud jí ovšem projevujete nezištnou lásku, tisícinásobně vám to oplatí a pak nenajdete oddanějšího a obětavějšího partnera.
Sedmička je také velmi citlivá, ale zároveň sama citově vyrovnanější a stabilnější, jen velmi zřídka se u ní dočkáte hysterických reakcí, výbuchu hněvu nebo záchvatu pláče. Naprostou nutností jsou pro ni tělesné projevy citů, nejen klasický sex, ale i spousta polibků, obejmutí, držení se za ruce nebo třeba nenápadné doteky pod stolem v restauraci.
Osmička dokáže občas pěkně zamávat s vaší citovou stabilitou. Oplývá darem vysoké inteligence a nebude váhat ji vůči vám použít. Má však také velký smysl pro humor, vždy vás dokáže rozesmát (a to i v posteli), proto není nikdy možné se na ni dlouho zlobit. Jen ji občas připomeňte, že podstatou vztahu dvou lidí by měla být láska, nejen rozum.
Devítka často přistupuje k partnerovi spíše jako rodič, což ale nemusí být špatné, protože se k němu dokáže chovat se stejnou obětavostí, moudrou laskavostí, shovívavostí a nezištností, jako milující rodič ke svému dítěti.
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/