Sex vs. vztahy

 
Dotaz

Je mi 32 let, jsem rozvedená, mám 8letou dceru, 3,5 roku žiji s přítelem. Je hodně pracovně vytížený. Domů chodí až večer, ráno brzy odchází. Dovolenou neměl 2 roky. Bývá hodně unavený, takže po intimní stránce jsme na bodu nula. Vím, že je to problém mnoha žen, ale já jsem se poslední dobou dostala do začarovaného kruhu žárlivosti a nedůvěry. Podezírám ho z nevěry, dokonce mu prohlížím mobil, vždy tam něco PRO MĚ PODEZŘELÉHO najdu a přiznám se mu.
Sama v sobě cítím, že je to nesmysl, ale nemůžu si pomoct. Jsem nervozní kdykoli telefonuje nebo dostane sms, jde na mail nebo přijde později. Nevím, jak z toho bludného kruhu ven.
Otec mého dítěte mě opustil kvůli jiné ženě a i předtím se mi to stalo s jiným partnerem. Jsem tím asi postižená...

Odpověď

Skutečnost, ze váš přítel hodně pracuje nebo co to vlastně dělá a že ráno odchází a večer přichází, nemá nic společného s tím, že jak píšete, po intimní stránce je to mezi vámi na bodě nula. Přítel je pryč s největší pravděpodobností, protože ho to s vámi nebaví, to je skutečnost, je dokonce i dost pravděpodobné, že kdyby mohl, tak by od vás hbitě odešel, ale zatím ještě neodešel, protože nemá kam. A rozhodně by to nebylo kvůli jiné ženě. Nenamlouvejte si, že vás některý z vašich partnerů opustil kvůli jiné ženě. To je asi největší pitomost, která se traduje alespoň u nás, v českém poradenství. Proč si poražená konkurence nechce přiznat, že má slabou nabídku, že neobstojí v obecné soutěži, že se pouští do něčeho, na co prostě nemá. To je jako kdyby si závodník, který přiběhne do cíle jako čtvrtý nebo pátý, stěžoval, že mu první, druhé, třetí a popřípadě i čtvrté místo vyfoukli ti, co byli před ním. A že vlastně oni můžou za to, že nedostal medaili, přestože se snažil a celý rok tvrdě trénoval.
V kraji se postaví továrna na boty a "vezme soukromým ševcům práci". Na návsi vyroste supermarket a "díky" němu zkrachují soukromí prodavači s potravinami, ovocem a zeleninou. Přitom se přehlíží fakt, že speciální malé firmy, které vyrábějí třeba vysoce odolnou sportovní obuv nebo tzv. bosoboty (německá firma), se drží dál, stejně tak jako vedle supermarketu pořád stojí a hluboko do noci, ve všední den i o svátcích září dvě nebo tři vietnamské večerky.
Nevěřím, že by váš přítel měl nějaký jiný vztah a dokonce se tomu i dost divím, ale skutečně to na jiný vztah u vašeho přítele nevypadá. Výraz, že se pohybujete v začarovaném kruhu, je naprosto přesný. Souhlasím, je to přímo vzorný začarovaný kruh. Pokud se zeptáme, kdo by tento kruh mohl prolomit, odpověď zní - je to na vás. Především se musíte naučit se trochu ovládat. Měla byste se naučit přestat přítele podezírat a občas se pokusit vymyslet něco, cokoliv, co by ho mohlo potěšit. On totiž vypadá jako z posledních sil se pohybující zombie, myslím si, že už skutečně nemá energii, ani motivaci na víc, než na pomalé chození do práce a pomalé chození z práce. Zásadní problém tedy vidím ve vás, musíte se naučit jinému způsobu chování, musíte se naučit více si věřit. Když si budete více věřit, tak vás ani nenapadne, že by váš přítel mohl mít nějakou jinou ženu. Je jasné, že když jste takhle přišla o manžela, bojíte se, že by se to mohlo opakovat. Ale, zkuste se zamyslet sama nad sebou. Jak to tenkrát bylo? Manžela jste podezírala z nevěry a dala jste mu to najevo. Je ale možné, že to bylo ještě v době, kdy vám nebyl nevěrný, kdy ještě k ničemu vážnému nedošlo. Možná si někde trochu zaflirtovat nebo se někde o něco déle zdržel. Je ale možné, že jste na něho tak dlouho útočila a tak dlouho jste jej nesmyslně kontrolovala, že nakonec od vás skutečně utekl a protože neměl kam jít, tak si vybral ženu, která shodou okolností měla byt a šel k ní? Pozor na to, v osudu se mnoho věcí chce opakovat prostě jen proto, že se máme naučit správně zacházet se situací, z níž se opakováním stává situace modelová, přemýšlejte o tom.
 
 
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/