Sex vs. vztahy

 
Dotaz

Jsem vdaná skoro sedm let. Máme s manželem šestiletou holčičku. Když jí byly dva roky, přišla jsem manželovi na nevěru, ale nějak jsme to přečkali a zůstali jsme spolu. Manžel tvrdí, že to ukončil. Ale já mám problém... jsem často podezíravá a je pravda, že mu už tolik nevěřím. Manžel podniká, takže více času tráví mimo domov. Mám pocit, že je odtažitý a že uvažuje o rozvodu. Respektive mi řekl, že díky mé podezíravosti a netoleranci se asi rozejdeme. Nevím, co mám dělat. Chtěla bych mu dát prostor, věřit mu, ale on se se mnou vůbec nedokáže bavit o běžných věcech, o našich problémech atd. Jsem většinu času sama s dcerkou doma.

Odpověď

Především si musíme jasně říct, že vztah může fungovat i po sedmi letech. Může docela dobře fungovat i po deseti nebo patnácti letech. Počet společně strávených let není argumentem, když něco neklape nebo, když se objeví nějaké problémy. Je jasné, že váš vztah s vaším manželem byl zpočátku položený především na sexu. Jak se to dá poznat? Vždycky, když je vztah založený především na sexu, snadno se stane, že přijde dítě a a muž se dopustí nevěry. Je to bohužel právě v emocionálně nejnevhodnější okamžik, ale stává se to téměř pravidelně. Tedy, ještě jednou zdůrazňuji, že je to především u vztahů, které jsou založené na sexu. Když dva lidé spolu začnou chodit nebo dokonce uvažují o svatbě, samozřejmě, že je to opět především o sexu, ale pokud chceme o vztahu uvažovat na delší dobu, musí zde být splněné ještě další podmínky, jako například společné zájmy, společné názory, společně provozované sporty, společné podnikání nebo společná práce, ale pozor, společné pracoviště bývá spíš překážkou. Na vašem vztahu jsou negativní následující věci. První je nevěra, kterou jste vlastně nijak nedořešili. To, že jste manželovi nějak "odpustila" nebo jste jej "tolerovala" není řešení. Druhá věc je vaše důvěra vůči člověku, který už jednou zradil. Přestože jej občas podezíráte, přesto se nutíte k tomu, abyste mu věřila. Třetí věc je, že nemáte kontrolu nad manželovým podnikáním, to je hodně špatné. Už tyto tři věci se dohromady spojují ve skutečnost, že váš vztah je pouhé zdání, stejně jako vaše rodina. Jste dva lidé, kteří si žijí každý svůj život, i když mají společnou dceru a společný oficiální domov. S velkou pravděpodobností váš manžel někoho má a nejen to, s velkou pravděpodobností ani nevíte kolik peněz vydělává a za co je utrácí. Jestli je cesta zpátky? Já ji bohužel nevidím. Jediné řešení je obratně se s ním rozejít. Pod pojmem obratně rozumím poradit se co nejrychleji s dobrou právničkou, jak to udělat, abyste z rozchodu měla co nejvíce. Potom si najdete někoho, kdo nebude mít večer po práci unavené hlasivky a kdoví co ještě.
 
 
Místa, kde si v Praze musíte nechat nasrat na hlavu
 
Včera jsme udělali během celého dne asi jenom jednu chybu a to, že jsme se nechali od známých pozvat na stanici metra Opatov do čínské restaurace, která je hned vedle východu z metra. Východ z metra má taky jednu zvláštnost, skoro bych řekl pitomost, je to jedno z mála míst v Praze, kde je přikázáno chodit vlevo. Po schodech se jde po levé straně na nástupiště, jsou tam k tomu umístěné orientační šipky a nahoru se jde (nejsou tam bohužel eskalátory, čili se musí jít po schodech) opět vlevo. Pokud ve vás zvítězí běžně projevovaný pud jezdit a chodit vpravo, tak se budete srážet s nadávajícími důchodci, kteří bydlí poblíž Opatova a jsou již na tuto místní magořinu zvyklí. Další raritou je výše zmíněná čínská restaurace - dobře míněná rada zní - nechoďte tam. Nikde, v žádné restauraci po celé Praze se k nám nechovali tak nepřístupně a drze jako tady, chvílemi jsem měl dojem, že tam sedíme pod kontrolou samotných šéfů čínské lichvářské mafie. Nemám rád, když si na mě vyskakují ti, kteří by měli kolem mě poskakovat - když už je to za moje peníze. Monica nalila na podšálek (od šálku s čajem) trochu vody, kterou si objednala a kterou jsme samozřejmě na konci vystoupení také zaplatili a dala napít psíkovi Dexíkovi a vtom přiběhla paní šéfová a mohla se posrat. Bohužel zrovna nade mnou. Začala řvát, přičemž mi prskala do talíře, že to je podšálek (což jsme viděli i bez ní) a že z toho žádný pes pít nebude, popadla misku (i se zbytkem vody, kterou jsme nakonec ještě museli zaplatit, jak jsem již předeslal, čili byla defacto naše) a odnesla ji. Kupodivu nám už nepřinesla nový, čistý, takže tak trochu chování řeznického psa. Jinak jídlo bylo doslova nechutné, dal jsem si jakési kuře (byla to ale spíše kůže) v záhadném trojobalu a ve sladkokyselém nálevu, je mi z toho špatně ještě teď, kdy kladu na obrazovku tyto řádky, chutnalo to jako usmažená podešev a to říkám s tím, že mám docela odhad na to, jak má chutnat pokrm v "číně", protože do čínských restaurací chodíme hodně často. I když s tím, že by mi někdo prskal potenciální kapénkovou infekci do účesu během jídla, se mi ještě nestalo.
Ale tohle byl humus a k tomu navíc jsem měl dojem, že během jídla ohluchnu, jak nade mnou ta baba ječela, což jsem si samozřejmě taky neobjednal. Lehkou kolu mi nalili do sklenice s nápisem latte, asi na kafe latte, to už mi ji mohli rovnou přinést v dětském kyblíčku. Nevím, kdo dává těmto prapodivným restauracím licence, ale určitě je to člověk, který má kromě této moci i civilní jméno a občanskou identitu a se kterým bych si mohl promluvit, ale tak nějak tuším, že k tomu asi nikdy nedojde, protože nakonec zjistím, že si s panem Bezejmenným promluvit nemohu. Možná to patří k demokracii. Dále ani nevím, jaký mají tyto restaurace reklamační řád, pokud vůbec nějaký mají, ani nevím, kde si na ně může člověk stěžovat, asi na hlavním nádraží, jak je v čechách zvykem. Takže si to, pacholci ještě párkrát slíznou alespoň na mých stránkách a na mém přínosném profilu, ať se to co nejvíce lidí dočte, když už máme pod palcem tu šestou či sedmou velmoc.
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/