Sex vs. vztahy

Mnoho lidí se ptalo a stále dokola se ptá, k čemu jsou vlastně dobré všechny ty přechodové rituály, k nimž se moderní společnost chce často vracet? Chlapec odejde od svého kmene, aby se podrobil přechodovému rituálu, aby se "přerodil" v dospělého jedince, opilý šaman to poplete a místo chlapce se za pár dní ke kmeni vrací vytrénovaná, zkušená dospělá žena.
 
Jak si správně něco přát? Nikdy nic nechtějte!
---------------------------------------------------------------
Základní magické postupy II.

Na otázku, kde je snadné se s někým seznámit, se nedá jednoznačně odpovědět, nejlepší je nechat to náhodě. Pokud neodmítáte "urychlovače", třeba ve formě internetových seznamek - proč ne? Tady nezáleží na ničem jiném, než na odvaze, zkušenostech a chuti experimentovat. Je pravda, že někdo má dost pevné nervy na to, aby na ulici oslovil krásnou neznámou, ale jak už správně tušíte, je tento způsob seznamování spíše mužská doména, v naší kultuře se nějak nesluší, aby žena oslovovala muže na ulici, i když jsou možné výjimky, jako například:
"Dobrý večer, nevíte, prosím vás, kolik je hodin?" Správná odpověď zní: "Už máš být dávno v posteli." Nebo: "Můžete mně pomoct s tím kočárkem?" Odpověď: "Hm, tenhle je na mě dost těžký, ale pomůžu vám udržovat rovnováhu."
Seznámení na inzerát je nejjednodušší, výběr je široký a má to jednu výhodu, že nejdříve je na programu písemná výměna názorů, takže první selekce proběhne, aniž byste se museli s případným masovým vrahem nebo psychopatem setkávat face to face. Na druhou stranu, záludnost seznámení přes internet spočívá v tom, že pokud nejste psycholog, nemusí se vám případného sériového vraha nebo psychopata včas odhalit.
Varovná znamení, jak poznáme, že osoba, s níž jednáme, může být psychopatická. Je to především přehnané zdůrazňování něčeho, co si zdůrazňování vůbec nezasluhuje. Lpění na detailech, často na zbytečných detailech. Psychopat se rozčilí nad čímkoliv, co normálního člověka nechává chladným a nenechá se uklidnit. Máte dojem, že si hledá záminky k rozčilení? Ano, to je další znak. Psychopat má sníženou míru empatie, vciťování se do jiných lidí, sníženou míru soucitu (nezná slitování a tvrdě si jde za svým), na jeho straně je pravda a nesmírně rád ovládá lidi. Pokud s něčím nebudete souhlasit, bude vás sáhodlouze přemlouvat, až vám to začne být nepříjemné. Zpočátku ovšem může být velmi jemný, zdánlivě citlivý a vstřícný, psychopat je obvykle velmi dobrý herec. Maska spadne obvykle ve chvíli, kdy má dojem (většinou bohužel správný), že jste mu vydáni na pospas. Pozve vás například na výlet na svou jachtu na moře. Jeho chvíle nastane sotva vám z očí zmizí břeh. Pozve vás k sobě domů, zalíbíte se mu a bude hrát krásné dojemné divadlo až do chvíle, kdy si ho vezmete a odstěhujete se k němu. Spadla klec.
Jste žena a pojedete s psychopatem na chatu a on bude vědět, že nikdo neví, kam jste s ním jela. Můžete počítat s tím, že už první noc bude hodně zajímavá.
S psychopatickým jednáním musíte v partnerství počítat a to i přes to, že sami můžete být psychopati. Je to velmi častá překážka v rozumné domluvě. Dojemné na psychopatickém jednání je, že v plné míře obvykle vykvete pouze v soukromí, na veřejnosti se postižený jedinec dokáže ovládat, není tedy blázen, který by nevěděl, co dělá, naopak velmi dobře ví, co dělá, ale ví i to, jestli někomu ubližuje nebo šlape po jeho svobodné vůli. Psychopatie úzce souvisí se sadismem. Lidé z okolí a příbuzní potom říkají, vy máte takovou hodnou ženu nebo vy máte tak vzorného muže, važte si toho, kdyby ale viděli záběry skrytou kamerou, jak vám ten hodný a vzorný tvoreček, když ho nikdo nevidí jde s nožem po očích, tak by se asi nestačili divit. Koneckonců, už jsme si to říkali, pokud nejste profesionální poradce, nikdy nikomu nemluvte do jeho partnerství, nikdy se za nikoho nepřimlouvejte, ani nikoho nepomlouvejte, nikdy o něm nemůžete vědět všechno, nežili jste s ním. Psychoterapeutická doba, kdy padají zábrany, je to taková časová hranice, kdy se i hodně mazaný psychopat přestává ovládat, je circa tři měsíce. Teprve po třech měsících, když s někým nepřetržitě budete například ve společné domácnosti, můžete začít o tom člověku vyslovovat zasvěcené soudy.
Nová známost se dobře rozbíhá - jak dál? Pozor na důležitou zásadu, kterou jsme si již rovněž naznačili - co si můžete udělat sami, udělejte si sami. Pokud něco opravdu sami nezvládnete, řekněte si o to rovnou, bez kličkování. Vzpomínám si, jak naše babička, vždycky když měla jít do sklepa pro brambory, tak si s hrozným hekáním sedla v kuchyni na stoličku a zasténala: „Ach jo, zase musím jít do sklepa pro brambory.“ My jsme seděli vedle, vyprávěli jsme si vtipy a nahlas se smáli a nikdo si jí nevšímal. Tak zahekala znovu: „Už jsem na to stará, abych se pořád tahala s bramborama ze sklepa.“ A my se dál smáli a dál jsme si jí nevšímali a hráli jsme maso a vyprávěli veselé historky, potom strejda řekl: „Hele, babi, když jdeš pro ty brambory, vem mi tam jedno pivko!“
Další zásada - zdaleka se vyhýbejte alkoholikům, feťákům, gamblerům a násilníkům, to jsou psychopati, kteří jsou svému okolí na obtíž a už se to ani nesnaží skrývat. V budoucnosti to nebude lepší, takže pokud máte představu, že někoho zachráníte nebo spasíte, tak na to raději zapomeňte a zbytečně se nevyčerpávejte. Utopíte se při zachraňování oba.

Psychopatův slabikář. Pozor, psychouš je vlezlý a rád místo argumentů používá verbální smyčky, do kterých se vás bude snažit polapit.
"Čau, jak se máš? Pojedeš někam přes sobotu a neděli?"
"Proč se ptáš?"
"Ale, jen tak, sám ještě nevím, co budu dělat."
"Budu doma."
"Takže mi můžeš půjčit auto?"
 
Nebo jiné schéma:
"Máš mě ráda?"
"Mám."
"Tak pro mě udělej jednu maličkost..."
Na to se dá odpovědět jedině: "Víš, co mně můžeš?"
A vtipný psychopat kontruje: "To, co ty mě musíš!"
A zase jste v koncích.

Na silné psychopaty asi budete zpočátku se svými magickými pokusy krátcí, protože psychopatie dost souvisí s magií. Jinými slovy, řízný psychopat obyčejně má neobyčejný talent na magii. Nezní to pro magii moc lichotivě, ale tak nějak to je. Dá se to říct také tak, že psychopat mívá talent na psychologii. Stalo se už mnohokrát, že se bystrý psychopat dostal na skupinovou terapii a než se jinak zkušený psychoterapeut vzpamatoval, byla celá skupina absolutně rozložená, odhodlaně se postavila za názory pana psychopata proti názorům psychoterapeuta (psychoterapeutky). Takový divoký přelet nad kukaččím hnízdem, ale naostro.
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/