Vytisknout
Kategorie: News

Sex vs. vztahy

Co dělat, aby se člověk nezbláznil z toho, že není na světě sám.
---------------------------------------------------------------
Řekli jsme si, že člověk je nejnebezpečnější predátor na světě, s geneticky vrozeným pudem tvořit, ale současně také ničit. Každý z nás má v sobě kreativitu umělce, ale také destruktivní a sebedestruktivní program. I když někdo bojuje proti zlu a násilí, tak bojuje a i když se snaží "spasit" druhé a ochránit je před nástrahami tohoto světa, tak je vlastně znásilňuje. Církvi nikdy nešlo o blaho lidí, kterým násilím vnucovala svou víru, šlo o čistou radost z násilí, o radost ze smrti jiných, o čiré potěšení z genocidy. Pokud někdo prosazuje tvrdé tresty proti uživatelům drog, tak mu nejde o blaho nebohých narkomanů (kdyby tomu tak bylo, tak by jim zařídil dobrou práci nebo vlastní talk-show v televizi), ale jde mu právě o ty tresty, pokud maminka týrá své děti přísnou náboženskou výchovou, není to projev rozumu, ale maminčina sadismu. Je zajímavé, že psychiatrie na toto téma dlouhá léta taktně mlčí. Když někdo věří, že se spolčuje s ďáblem, je podle psychiatrického posudku duševně chorý, když si ale myslí, že se spojuje s bohem, je z téhož psychiatrického hlediska normální a může být třeba prezidentem.
Argumenty jsou jednoduché a vidíme a slyšíme je denně kolem sebe, jde pouze o to, naučit se vidět a slyšet a nepřisuzovat tomu, co vidíme, jiný význam. Když jeden člověk praštil druhého do hlavy kamenem, tak ho praštil kamenem a ne, že se pokusil o jeho spásu nebo že mu jenom chtěl něco vysvětlit nebo se pokusil přesvědčit ho o správnosti svých myšlenek - prostě ho bacil šutrem do hlavy. To je všechno. A když se ptáme, kdo to provedl, tak to nebyl známý anarchista nebo propagátor hnutí skinhead, ani bojovník islámského státu, protože každý má své občanské jméno a svou osobní zodpovědnost. Všechno ostatní, včetně povolání, jestli je včelař nebo soustružník, je už jedno.
Podíváte se do "zpráv" a tam se dočtete, že skupina skinů napadla rómskou rodinu. Jako kdyby násilníci neměli jména a jako kdyby byla důležitá jejich příslušnost k nějaké skupině. Včera tam ještě nemuseli být, zítra tam už nemusí být, ale jména mají pořád. Alois Novák praštil Fero Jukotiče do hlavy kamenem. Motivy jeho činu nejsou rasové, ani politické, nic takového neexistuje. Motiv je ten, že Alois Novák je člověk, nejnebezpečnější predátor na světě a shodou okolností to najednou nezvládl, ruplo mu v mozku a zaútočil. Pozor, to se může stát každému. Jsme lidé, proto musíme počítat s tím, že útok zažijeme i v partnerství a klidně třeba od svého nejmilejšího miláčka, když to budeme nejméně čekat.
Ještě jednou proto zdůrazňuji, že každé partnerství je boj o dominanci a tento boj probíhá na vědomé i podvědomé rovině. Často si ani neuvědomujeme, proč jsme najednou depresivní nebo kam se nám ztratila dobrá nálada ze včerejška - je to proto, že druhá strana zrovna vítězí. Pokud se nerozhodneme k sebedestrukci, máme jedinou možnost - bojovat a snažit se vyhrát. Jiná cesta není.
Kontrolní otázka - co je lepší, vláda mužů nebo vláda žen? Myslíte si, že by byl matriarchát na vyšší úrovni než patriarchát? To se ptám jen tak pro zajímavost, protože osobně si nemyslím, že v dějinác lidstva někdy něco jako "politický matriarchát" existovalo. Na jihu Číny matriarchát existoval a patrně ještě existuje, ale to je výjimka, horská oblast, kam se málokdo dostane, pokud se tam dostane, tak je tak unavený z cesty, že je mu jedno, co tam vládne, proto mohl tento matriarchát přežít i výkyvy čínské politiky, ať už doleva nebo doprava. Pokud se ale ptáme na možnost matriarchátu třeba v čechách, zjistíme, že největší chyba by byla právě v té stranickosti. Když se ptáme, jestli je lepší vláda mužů nebo žen, židů nebo černochů nebo vláda plešatých, či zlatovlasých, ptáme se zcestně. Nejlepší je pro nás samozřejmě vláda lidí, protože kdyby nám vládly opice, asi by to nebylo ono. Struktura vlády by neodpovídala struktuře ovládané skupiny. Stejné je to ale u jakékoliv jiné stranické vlády. Vláda mužů ovládá stát, kde ale nežijí jen muži, ale také ženy a děti a transsexuálové a v zoologických zahradách koneckonců i ty opice. Vyměnit nevyhovující jednostrannost za jinou jednostrannost nadlouho nepomůže.
Ve vztahu se samozřejmě v naší kultuře podle politického vzoru dlouho prosazovala vláda muže. Muž je živitel, žena je udržovatelka rodu. Muž odchází do práce (loví), žena dřepí doma v kuchyni u okna a pokud nevaří, tak zírá ven nebo na televizi. Muž někdy odchází lovit jiné ženy a jeho manželka stále dřepí doma v kuchyni u okna, ztrácí osobnost, nerozumí světu, přestává vidět realitu, prohrává svůj život. Všechno jen kvůli tomu, že muž se ve své hierarchii prohlásil za prvního po bohu. Nicméně, pokud se zamyslíme, jestli je možné tuto situace změnit, například bojem žen za rovnoprávnost nebo unisexovou módou, či stejnou odměnou za stejnou práci, tak... hm, hm... nevím, nevím. Pořád mi to připadá, že kdyby architekt dostal úkol upravit garsonku, velikosti 18 metrů čtverečních se záchodem na pavlači na dvougenerační byt pro osm lidí, tak aby si moc nepřekáželi a všichni byli spokojení, že by byl problém. Jinými slovy, průšvih je v tom, že je nás na světě moc a že máme ty vrozené predátorské sklony, což se s velkou pravděpodobností nějakým papundeklovým přepažením místnosti na spaní nebo odhlasováním nového zákona o tom, že "všichni jsme si rovni" nespraví.
Znovu tedy dospívám k závěru, že boj je nevyhnutelný, my se můžeme pouze rozhodnout, jestli zaútočíme primitivně, budeme se rozčilovat a použijeme fyzické násilí nebo elegantně, tak, že útok zpočátku nebude ani patrný, ale o to drtivější bude dopad.
Pokud moderní psychologie v partnerských šarvátkách selhává a to si pište, že selhává (kolik najdete lidí, kterým současní psychologové skutečně pomohli?), tak proč nezkusit magii?
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/