Sex vs. vztahy - Pojedete s námi od 18. do 28. září k moři do Řecka na volný studijní a cvičební kurz? Ozvěte se mi na mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Když už se dnes budeme bavit o paměti - řekněme si pár věcí, které bychom si měli pamatovat do blízké budoucnosti.
Dnes je sobota, 24. března 2018
Zítra je neděle, 25. března 2018 - ve 2 hodiny ráno skočí čas na 3 hodiny ráno, čímžto začne letní čas. Hodina nám zmizí v nenávratnu, jak vždycky říkám, je to zbytečnost, která jen sere davy, protože máte něco na hodinu přesně zaběhnutého a teď to najednou děláte o hodinu dřív, to je fakt na kopnutí do xichtu, no nic, nejsme ti, co drží brokovnice a samopaly v rukou, tak se přizpůsobíme.
Ve středu, 28. března má narozeniny (tedy už nedožité, ale má je) Jan Ámos Komenský, můžeme mu věnovat třeba vteřinu ticha a myšlenku, co by se stalo, kdyby se nenarodil, no nic...
29. března je Zelený čtvrtek, zelená je barva jara, zelený byl také Green Jack, jehož obrazem v tarotech je Blázen, Šašek, Joker, jinak je to mořská ryba, když ji sníte, budete rozumět řeči zvířat, i když to je asi blbost...
30. března je Velký Pátek
31. března je Bílá Sobota
1. dubna je Velikonoční neděle
2. dubna je Červené pondělí
 
Nejzáludnější věc ve vašem životě je, kromě smrti, paměť

V praktickém životě se záludnost paměti popisuje slovy sliby-chyby. Slibující to většinou myslí upřímně, ale v návalu ostatních informací se samozřejmě nějaká ta chybička vloudí... Pořekadlo sliby-chyby platí vždy a všude, ale málokdy uslyšíte smlouvy-chyby. Kde platí ověřené smlouvy, tam už k tolika chybám nedochází.
Nikdy nevěřte žádným slibům a žádnému ujišťování které uslyšíte během partnerství.
Budeme vždy spolu. Postarám se o tebe.
Nikdy tě neopustím. Chci ti pomáhat.
Na mě se můžeš spolehnout. Moje láska nezná hranic.
Jsi pro mě ta jediná. Jestli si něčím můžeš být v životě jistý, tak jsem to já.
Mně nezáleží na penězích, chci jenom tebe, majetek pro mě neznamená nic.
Takhle bychom mohli pokračovat do ztráty vědomí, ale každý z nás se zcela určitě už několikrát přesvědčil o tom, že osoba, která něco slíbila, na svůj slib zapomněla jak na smrt. Jako kdyby ten slib neexistoval. Jakoby zemřel a už nebyl mezi námi. Ne nadarmo bylo ve středověku oblíbené heslo Memento mori, pamatuj na smrt, ono se to většinou vysvětluje jako mravní zásada, nezapomínej, že všechno je pomíjivé, ani my tady věčně nebudeme, měli bychom méně lumpačit a více se připravovat na smrt. Hlavní smysl této zvláštní hlášky ale můžeme vidět v upozornění, že bychom se mohli každý den lehce zamyslet nad tím, jestli jsme "náhodou" na něco nezapomněli. Neslíbili jsme někomu něco a potom to pustili z hlavy? Neměli jsme něco udělat, co jsme v dobrém úmyslu slíbili nebo není něco, na co bychom si měli vzpomenout, když tiše zíráme na uzel na kapesníku, nenecháváme za sebou nějaké resty, nesplněné gentleman agreements, neporušujeme zapomenuté přísahy věrnosti, dohody, tradice či domluvy? Dříve se toho tolik nezapisovalo na papír, zvláště v dobách, kdy papír ve své dnešní spotřební podobě ani neexistoval – a paměť je ošidná tím, že když z ní něco vypadne, na něco zapomeneme, tak nás to ani tolik netrýzní, protože to prostě nevíme. Tímto problémem se začala v modernější době zabývat psychoanalýza, Freud o tom napsal několik odborných svazků, které mezitím samy upadly v zapomenutí, ale on sám lehce nadhodil možnost, že sliby a zasunuté vzpomínky, stejně jako jakékoliv "smlouvy s ďáblem", které se z vědomí přesunuly do podvědomí, mohou být příčinou neuróz, jejichž skutečný důvod lze jen těžko zjistit. Zvláště pak proto, že si jejich majitel na nic, co by mu mohlo rušit jeho veselý a bezstarostný pohled na svět, nepamatuje.
Nemusíme se nad tím rozčilovat, ale bude dobré s tím suše počítat.
Když vám bude někdo něco slibovat, berte to tak, že něco řekl a to je všechno. Nic víc to neznamená. Pokud byste měli na základě slibu udělat nějakou ekonomickou transakci, která by pro vás mohla znamenat ztrátu peněz, tak to raději odmítněte. Pozdější výčitky typu: "Já jsem přece ten leasing nechtěl, ale ty jsi říkala, že to utáhneš, když budu platit nájemné, ale já na to teď prostě nemám," jsou naprosto zbytečné. Druhý řekne, že dohoda zněla jinak a pokud nemáte písemnou smlouvu, tak se můžete handrkovat ještě u soudu.
Celý náš život se odehrává ve vzpomínkách, každý záchvat, který naruší správnou funkci naší paměti, se dá klasifikovat jako "malá smrt", proto je také zapomínání a potíže s vybavováním vzpomínek spojené se stárnutím a s projevy stárnutí. Smrt se blíží a to platí pro každého z nás. Přestane fungovat paměť = GAME OVER.
Paměť je hodně zvláštní fenomén, už jsem o tom psal, že neexistuje v mozku žádné "centrum paměti", paměť je schopnost znovu vyvolávat reakce, reflexe a tudíž i reflexy (podmíněné i nepodmíněné) na podněty, které se odehrály v minulosti a je svým způsobem zakotvená prakticky v každé buňce.
Pojďme si ještě jednou zopakovat pravidla správné duchovní výživy.

1. Musím být ekonomicky nezávislý (nezávislá).

2. Budu mít svůj byt, svoji práci a svoje finance, což bude představovat moje soukromí.

3. Do svého soukromí nenechám nikoho zasahovat, jinými slovy soukromí nemá nic společného se sexem nebo s partnerstvím.

4. Nikdy se nebudu ženit ani vdávat, jedině, kdyby mi to přineslo naprosto jisté a nepopiratelné ekonomické nebo společenské výhody, s tím, že se s naprostou samozřejmostí uzavře předmanželská a manželská smlouva, která se bude týkat ekonomických poměrů a vztahů. Ekonomické vztahy nemají nic společného s citovými vztahy.

5. Nikdy svého partnera ani partnerku nepřihlásím k sobě do bytu nebo do domu k trvalému pobytu. Můj byt nebo můj dům je součástí mého soukromí a moje soukromí nemá nic společného se sexem ani s partnerstvím.

6. Pokud budu pracovat nebo podnikat společně se svým partnerem/partnerkou musí být všechny ekonomické vztahy striktně oddělené od vztahů citových.

7. Ve vztahu nikdy nesmím zaujmout submisivní místo, nikdy se nesmím ocitnout na omega stupni sociální struktury rodiny ani partnerství.
Pokud se tak stane, mohu to chápat jako definitivní konec svého partnerství nebo konec rodinných vztahů. Jak s tím naložím, je už moje věc.

8. V případě, že se mi podaří díky dodržení předchozích bodů zachovat si v partnerství dominantní nebo alespoň rovnoprávné postavení, mohu pracovat na dalším rozvoji vztahu, popřípadě na rozvoji svého partnera/partnerky.
Jak mohu na svého partnera/partnerku působit, si řekneme příště.

9. Stane-li se, že nejsem v partnerství s něčím spokojený, dám to verbálně najevo. Pokud chci partnerství ukončit, opět to řeknu na rovinu, zásadně se vyhýbám hrám na mrtvého brouka, ani nečekám, že mému protějšku něco dojde nebo, že si domyslí něco, o čem se mi nechce mluvit.

10. Jakmile můj partner/moje partnerka zradí moji důvěru nebo si najde někoho jiného, tak pokud žije v mém bytě nebo v mém domě, vztah končí s tím, že všechny jeho (její) věci budou do hodiny za dveřmi na chodbě nebo na ulici.

Možná vám připadá některý z těchto "deseti kroků ke šťastnému partnerství" příliš tvrdý nebo zbytečně nekompromisní, ale berte to tak, že komunikujete s mistrem, jehož poznání pramení ze žhavé praxe. Jestli v některém z těchto bodů balancujete na ostří čehokoliv, ale zatím se ještě nic katastrofálního nestalo, je to vaše riziko a zatím možná i štěstí, ale přesto už musíme mluvit o riziku. Vědomí nejistoty nepřináší do duše spokojenost. Představte si, že se milujete s vysněnou bytostí pod damoklovým mečem. Prožitek by to byl bombový, nebýt ovšem myšlenky na těžký, ostrý meč, který nad vámi visí na tenké, prohnilé nitce. Takže to celkově radosti moc nepřidá. Bohužel to všechno může být podmíněno také zdravotním stavem kteréhokoliv ze zúčastněných.
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/