Sex vs. vztahy

 

Psychiatrie je jediná oblast lidské činnosti, která z lidí dělá blázny takovým způsobem, že se to nedá klasifikovat jako podvod.

Jinak si z nás blázny teď dělá hlavně počasí, protože to zatím moc nevypadalo na první jarní den nebo na jarní rovnodennost. Obvykle bývá 21. března, čili by rovnodennost byla vlastně dnes, ale tento rok 2018 to vyšlo na 20. březen, po 17. hodině ale i když to víme, tak žádné zvláštní jarní atributy kolem sebe nepozorujeme. Ledový vítr, zima jak v... nicméně oficiálně Slunce již vstoupilo do znamení Berana a my budeme pomalu chystat poutavé a poučné horoskopy na duben. To bude vlastně hlavní znamení toho, že jarní rovnodennost už máme za sebou a Velikonoce před sebou. Jako vždy je velikonoční neděle definována jako první neděle po prvním jarním úplňku, který bude 31. března 2018. A protože 31. března je sobota, tak 1. dubna, na apríl bude Velikonoční neděle.
 
Abyste čehokoliv dosáhli, musíte se naučit být správně naléhaví.
---------------------------------------------------------------
Našli jste si nový vztah a všechno vypadá OK. Scházíte se, občas zajdete na večeři nebo do kina, když je příležitost a oboustranná chuť, může se vzrušující debata protáhnout až do rána. Všechno se zdá být v nejlepším pořádku. Nelámete si hlavu nad tím, kdo zaplatí vstupné nebo účet v restauraci, oba dáváte do hry to nejlepší, co ve vás je.
Potom nastane První bod zlomu - přijdete na rande v radostném očekávání, že opět bude všechno OK, ale dočkáte se k.o.
Ten druhý je načuřený jak puk (samozřejmě se to dá vystihnout mnohem jadrněji, ale zůstaňme u výrazu načuřený) a nedá se jen tak uchlácholit. Pokud budete bádat v evoluci jeho načuření, zjistíte, že váš, už ne tak roztomilý protějšek je rozčilený, protože:
zažil nějakou hroznou nespravedlnost,
něco ho začalo příšerně bolet (zub, břicho, rameno, záda, vaječník, hlava),
opět si ho našla jedna z depresí, kterými občas trpí,
někdo ho rozčilil, protože po něm chtěl nějakou nehoráznost (odvézt synovce s chřipkou do nemocnice nebo pomoc při stěhování mladšího bratra do nového domu), popřípadě - a to by bylo ještě o stupínek horší než všechno, co je vyjmenované výše - něco se vašemu bezbrannému protějšku začalo nelíbit na vás. Například jste něco slíbili a zapomněli na to nebo se o vás někdo zmínil, že vás viděl v kompromitující situaci nebo vyšla najevo nějaká vaše menší, téměř svatá lež nebo...
A těch „nebo“ může být nekonečná řada, i když se bude jednat o prkotiny a o věci, které by při jednání se skutečnou autoritou, například se šéfem v práci, neměly žádný vliv na konečný výsledek diskuze.
Tuto situaci nazývám bod zlomu, protože od této chvíle to už nebude lepší. Čarodějníkovi praskla první obruč a jakmile si cíl vašeho milostného snažení jednou otevře ústa a podle vaší reakce usoudí, že si to může dovolit i v budoucnosti, už to lepší nebude. Skončila fáze hravého přibližování vojsk k demarkační linii a nastává boj.
Pojďme si to vysvětlit ještě jednou.
Člověk je dravec, bojovník, šelma, nejúžasnější predátor, jakého příroda kdy stvořila. I když to tak často nevypadá, dokáže se rychle sjednotit a zorganizovat, zvláště když bojuje proti společnému nepříteli a jakmile je nepřítel zlikvidován, začnou dřívější spojenci houževnatě bojovat mezi sebou. Boj nás prostě baví. Bojujeme o moc, o kariéru, o postup, o místo nahoře a když už není o co bojovat, tak to zkusíme třeba proti rakovině, proti kouření nebo proti vlastní blbosti, vždycky se něco najde. Když nemůžeme bojovat, začneme alespoň soutěžit. Říká se, že člověk je¬¬ tvor společenský, nemůže být sám, protože když nemá s kým soutěžit a s kým bojovat a před kým frajeřit, transformuje se jeho energie v autoagresi. Začne ničit sám sebe, až se zabije. Člověk je stroj na ničení a zabíjení. Proto ta fascinace zbraněmi, fyzickou silou, bojem a vítězstvím. Hrdina je především bojovník. Když je to náhodou vědec, tak aspoň něco jako Nobel, vynálezce dynamitu a zakladatel sympatické ceny. Většina vědců také proti něčemu bojuje. Mikrobiolog bojuje proti virům a bakteriím, všichni vynálezci léků přišli na nějakou látku, která byla určená proti něčemu. Zkoumáme chemikálie a jedy proti komárům, mouchám, hmyzu, švábům, proti myším, krysám, hadům, králíkům, vlkům, medvědům, slonům, žralokům... takhle by se dalo pokračovat donekonečna. Pouze zvířata, která se nechala člověkem zotročit - domestikovat, se dočkala alespoň částečného práva na přežití, i když za tvrdou cenu - musela se vzdát své integrity a práva na přirozenou evoluci.
Když se člověk rozmístil po celé zeměkouli, musel se usadit a začal pro sebe zabírat půdu. Aby uhájil zabrané území pro své potomky, vymyslel si právo, manželství, dědictví a zákony. Aby se nemusel každý den prát s ostatními o věci, které se mu líbili, vymyslel si peníze. Ekonomické a majetnické myšlení máme všichni, ať už se nám to líbí nebo ne.
Všimněte si ale, že manželství představuje v ekonomice takový stát ve státě, podobně jako je Vatikán v Itálii. Manžel nebo manželka může dávat příkazy, trvat na jejich vykonání, ale nemusí za ně platit. Kdyby po vás soused chtěl, abyste mu nakoupili nebo každý den vodili děti do školky, bylo by logické, že by přišla řeč na peníze - vodit děti do školy? Proč ne, ale za kolik? V manželství to neplatí, státem posvěcený svazek představuje ekonomickou džungli, kde ten, kdo vyhraje boj o moc, se má nepoměrně lépe, než ten druhý. Kromě sečných, bodných, střelných a chemických zbraní je v boji o moc v manželství dovoleno vše. Vydírání, výhrůžky, pláč, psychický nátlak, urážky, křik a dovolávání se spravedlnosti pomocí příbuzných, sousedů a právníků, to vše patří k obvyklým chvatům manželského juda (jak to jednou trefně nazval průkopník odhalování pravd o manželství, můj dobrý kámoš, doktor Plzák).
Prudká změna v chování partnera, která se dostaví řádově po několika měsících, patří k prvním signálům blížícího se frontálního útoku v rámci boje o moc.
Je zajímavé, že ten, kdo boj zahájí, se zpravidla cítí plně v právu (dala jsem mu všechno, ale on mě stále jen využívá, takhle to dál nepůjde, musím se bránit).
Při pohledu z druhé strany si ale musíme položit otázku – jakým způsobem se na podobné útoky připravit.
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/