Sex vs. vztahy

 
Všechny látky jsou jedy. Nejsou žádné látky, které by jedy nebyly.
Paracelsus
---------------------------------------------------------------
Pozor, výše zmíněný povzbudivý citát se nevztahuje pouze k toxikologii, ale i k našemu bádání v oblasti lásky a vztahů. Z biologického hlediska žijeme v prostředí, kde nám může uškodit bez výjimky cokoliv. Dokonce i látky, které jsou potřebné a životně důležité nebo věci, po kterých toužíme, popřípadě je už máme a máme s nimi bohaté zkušenosti. Všechno záleží na dávkování a na tom, jak rychle s nimi přicházíme do styku. Čistá, pramenitá voda s vyváženým obsahem minerálů se změní v jed, pokud jí vypijeme nadkritické množství. Kyslík je jed, kterým se otravujeme celý život, ale nemůžeme bez něho existovat ani pět minut. Kuchyňská sůl je jed (dosis letalis, smrtelná dávka je cca půl kilo). Otrávit se můžeme kritickým množstvím blahodárného vitamínu, antioxidantu, vápníku, ale také přemírou lásky, něhy a pozornosti, přestože po lásce toužíme, zvláště když ji nemáme. Totéž kupodivu, i když to zní neuvěřitelně, platí i pro čerstvý vzduch a cigarety.
Ne nadarmo se člověku, který se vnucuje, jinými slovy, je ho příliš, říká otrava. Určitě by se dalo dokázat, že svou vnucující se pozorností dokáže změnit i chemické složení naší krve.
O správném dávkování čehokoliv se můžete přesvědčit, když se svého miláčka podvacáté zeptáte, jestli opravdu nic nepotřebuje.
Každá potřeba, biologická a psychická má svých několik klasických fází - hlad, touha, hledání, nalezení, sycení, nasycení, pocit uskutečnění, odpočinek, klid nebo přesycení. První a poslední fáze se může změnit v dlouhotrvající stres a depresi.
Jedna stará esoterní pravda říká, že člověk se neustále snaží něco uskutečnit, aby z toho měl radost, ale mít radost z uskutečněného se daří jen vyvoleným. A já dodávám, že člověk nemusí být nutně "vyvolený", stačí být připravený, rozumět sám sobě a vědět o co jde. Jinými slovy, situace je taková, že se musíme učit mít radost a prožívat spokojenost, protože není pravda, že to jde automaticky. Je to možná pro vás překvapení, ale přemýšlejte o tom - pravidlo, s nímž jsme se právě seznámili, říká, že člověk se nemusí učit mít vztek, pocit zmaru a sebelítosti, nemusí se učit být od rána do večera nasraný jak brigadýr a projevovat špatnou náladu. To umí každý pitomec už od narození.
Co ale člověk neumí a musí se to teprve naučit, je - mít radost z vlastní existence, mít radost ze života, mít radost z toho, že vnímá okolní svět a mít radost z toho, že může sám na sobě pracovat a že může tvořit. Jsou to naprosto jednoduché věci, které ale dnes téměř nikdo neumí, protože se to ve škole neučí a vhodné příklady v okolí většinou chybí. Bohužel se ale nedá předpokládat, že to "přijde samo". Nepřijde, stejně jako se člověk nenaučí sám od sebe psát a počítat nebo řídit auto. Ano, jistě, jsou takoví borci, kteří na to nepotřebovali školu a naučili se to prakticky sami. Ale kolik jich je? Kolik znáte lidí, kteří se už v předškolním věku naučili sami od sebe číst, stejně jako se naučili mluvit? Je jich málo, stejně jako je málo těch, kteří se sami od sebe naučili mít radost z věcí, které (bohužel často naprosto mylně) vnímáme jako samozřejmé.
Jak se naučíte mít radost a rozdávat radost? Několikrát za den si zopakujte výše uvedenou poučku o jedech, které se v optimálním dávkování mohou změnit v léky.
Moudrý člověk se jedům vyhýbá a sám je proti jiným nepoužívá.
 
 
Zde je příklad videa, které se moc nepovedlo, protože přestal fungovat nahravač zvuku, přestože je zabudovaný v kameře a zapojený na externí mikrofon, který by měl patřit k nejlepším na světě. Další videozáběr byl už zase v pořádku, ale tento budeme muset přetočit, zde je ho vidět jen půlku, protože jinak bych ani nemohl po nikom chtít, aby se na to dodíval do konce. Ani u nás, na dvorku se to zatím nikomu nepovedlo. Technika stárne (a my s ní) a jak se říká, že řetěz je tak silný jak je v pracovním úseku silný jeho nejslabší článek, nejsou prachy na technickou údržbu, tak se vyskytují chyby. Hlavní počítač po vnucené "aktualizaci - revitalizaci" je čilý jak revmatický stařík, klávesnice, jsou už tak omlácené, že občas vynechávají, takže kdyby se náhodou stalo, že by se naše argoni.com jednoho dne "zastavily", tak si poznamenejte alespoň telefonní číslo. Mobil mám sice prasklý a zdemolovaný, ale občas je ještě schopný přijmout sms nebo se s ním dá zavolat zpátky.
Ve zvukově poškozeném videoklipu jsme původně hovořili nejenom o tarotu, ale i o tom, proč nejde založit náboženství tolerance, vzájemného respektu a všeobjímající lásky. Každý slyší, že je to blbost, už když se to vysloví. Když se mluví o náboženství - a o náboženství se tento a příští rok bude mluvit ještě hodně, zvláště potom o náboženských svobodách a právech, tak musíme stále rozlišovat mezi náboženstvím jako vírou (to nás většinou nezajímá a v podstatě to nezajímá nikoho) a náboženstvím jako politikou, to znamená kombinací nebo spojením, konjunkcí, juxtapozicí VÍRA-ORGANIZACE. Už jsem o tom psal mnohokrát, aspoň stokrát, vsadím se, že jste si toho ještě nevšimli, ale klidně to budu opakovat donekonečna - největší průšvih v dějinách jakékoliv civilizace je spojení víry a organizace. Skupina lidí (není řečeno jak velká skupina, zde je zárodek potencionálního nebezpečí) se najednou začne politicky (to znamená jinak, než přikazují současné platné sociální normy) chovat podle příkazů, které dostanou v rámci své víry (kterou si většinou ani neuvědomují, ale ví, koho mají poslouchat). Možná je to takhle napoprvé dost těžko pochopitelné a stravitelné, ale pevně věřím, že když se budete snažit, že se vám to povede. Videjko si můžete pustit spíše jako výstražný či odstrašující příklad, jakou hru nám může začít vnucovat i jinak docela perfektní technika. Rozhodně si nemyslím, že hned první cesta na Mars skončí úspěchem.
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/