Sex vs. vztahy


Nejvyvinutější sekundární pohlavní znak
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Řekli jsme si, že se málokdy setkáme s člověkem, který by nám jako partner plně vyhovoval. Je celkem normální, že pokud nechceme být sami, musíme se naučit v různých situacích kreativně zacházet s určitou mírou tolerance. Nicméně, jistě si dovedete představit, že jestli s někým chcete strávit hezký večer, popřípadě noc plnou vášně nebo si vyjet na pár dní na zajímavou společnou dovolenou, je to něco naprosto jiného než souhlasit s tím, aby se váš nový partner nebo partnerka k vám přihlásil(a) k trvalému pobytu nebo abyste s dotyčným (dotyčnou) vstoupili do svazku manželského, vzali si na „polovinu“ auto na leasing, byt na hypotéku do společného vlastnictví, pustili se s dotyčným (dotyčnou) do společného podnikání, z něhož později půjde jen těžko vycouvat, ručit svému miláčkovi, když si od někoho půjčí peníze či auto, popřípadě mu sami dát poslední prachy z dědictví, když už se na něho, přestože je jinak šikovný, až neodolatelný, poslední dobou lepila smůla.
Dlužno si uvědomit, že to, co platilo kdysi pro navázání a udržení vztahu, popřípadě rodiny, dnes už dávno neplatí. Dnešní doba je zoufale ekonomická a jestli je to dobře nebo špatně, je celkem zbytečné posuzovat, protože to nijak neovlivníme. Pravdou ale zůstává, že místo statné postavy a chlapského zjevu u mužů, stejně tak místo oslňujícího mládí, většího poprsí a bujných tvarů u žen se druhotným pohlavním znakem stávají peníze. Bohatý člověk a když říkám bohatý, tak myslím skutečného ekonomického bohatýra, nepotřebuje svaly, ani osobní kouzlo či charisma, aby na sebe poutal neutuchající pozornost okolí. Jeho peněženka září ve dne v noci jak nepřehlédnutelný maják či hvězda uprostřed temné noci, zatímco sokové stejného pohlaví, kteří nedisponují podobně vyvinutou peněženkou, jen zmateně poletují kolem jak vyčerpané světlušky, které jsou v tu chvíli ostatnímu hmyzu pro smích.
I když to možná zní nadneseně, možná až blbě, skutečnost je prostě taková, že s tím v dohledné době asi nic neuděláme. Řízneme-li ještě hlouběji do současného ekonomického dortu, najdeme pod tenkou, ale hodně sladkou polevou mnohem širší vrstvu, která symbolizuje lidi, kteří mají nějaký ten movitý nebo nemovitý majetek, ale nejsou k němu přirostlí, takže se s použitím určitých ekonomických postupů dají od všeho, co mají, téměř s chirurgickou přesností oddělit. Bohužel jsme se při studiu partnerských vztahů a jejich úskalí dostali až sem, ale všichni víme, že stejně jako sňatkoví podvodníci, existovali a existují i sérioví vrazi, kteří žili z dědictví svých zavražděných partnerů, popřípadě z jejich životních pojistek. Protože cesty osudu jsou někdy skutečně nevyzpytatelné, je dobré, když si člověk při meditacích probere všechna dostupná témata a lehce se nad nimi zamyslí.
Jeden, celkem průměrný, ale i tak dost odstrašující případ za všechny. Nešlo sice o vraždu arsenikem, ale i tak byly následky dost tristní. Jeden můj klient, jinak docela chytrý a vzdělaný člověk (několikrát za sebou vystudoval na doktora) se zamiloval do sličné kadeřnice a rozhodl se, že si ji vezme. Když jsme se na to dívali do karet, nevypadalo to nijak slavně, nicméně on nedbal varovných znamení tarotu (stále se mu ve výkladu na otázku, jestli si dotyčnou má vzít a k čemu to povede objevovala Devítka Mečů, což je karta krutosti a hrubosti, Desítka Mečů, karta zřícení a zkázy, Věž, to je karta, která říká, že se něco, co bylo s námahou postaveno, zřítí, občas se to týká dokonce i potence, Pětka Disků, karta, která obvykle upozorňuje na osudový chybný krok) a krásnou kadeřnici pojal za manželku. Zajímavé bylo, že se řízně pohádali už na svatební hostině, dokonce to chvíli vypadalo, že mu nevěsta uteče i se svatebním dortem, což by ještě byla celkem legrace, nicméně se nakonec nějak usmířili a on (mnohonásobný doktor, vyznavač inteligence a logiky), se rozhodl, že si svou osudovou nymfu příznivě nakloní, když na ni nechá přepsat svůj byt, který před rokem dostal od rodičů. Ti na to šetřili a dřeli celý život, ani si kafe nesladili a jedli jednou denně, jen aby pro milovaného synka mohli koupit krásný byt, který ovšem celkem jednoduše přešel do soukromého vlastnictví jeho ženy.
Dva roky jeho manželství nestálo za nic, pořád se jenom hádali a dělali si naschvály, kadeřnice se nakonec zamilovala do kolegy, kučeravého kadeřníka, který se přistěhoval odkudsi z Kotěhůlek a zrovna neměl kde bydlet, podala žádost o rozvod a po svižném rozvodu musel pan doktor vypadnout z původně svého bytu a bylo vymalováno. Ale bez bytu. Mohl začít znovu, tam, kde byl kdysi, před deseti lety, když se jeho rodiče rozhodli, že mu pomohou naškudlit na byt.
Odpovězme si na otázku, proč se vlastně lidé berou, co je podstatou sňatku. Mnozí z nás mají sňatek spojený s církví, leč chyba lávky, církev se dlouho bránila formálním sňatkům, protože nechtěla podporovat něco tak materiálního, hamižného, světského a majetkového, jako je sňatek.
Když byl ještě člověk sběrač, lovec a mrchožrout, většinou neměl žádný velký majetek, všechno co měl, nosil s sebou. Putoval, cestoval, málokdy se vracel. Lpění na majetku bylo lidem cizí. V tlupách téměř vládl matriarchát, ženy měly své slovo (podobně jako je tomu třeba u lvů - málokdo si uvědomuje, že loví pouze lvice, lev se jde nažrat, když lvice něco uloví), to znamená, že zcela určitě ženy také lovily a rozhodovaly, jestli se půjde dál hned nebo až zítra. Možná nám to dnes zní nepochopitelně, ale jsou ještě území, kde určitá forma matriarchátu vesele vládne dál, akorát se to moc nepopularizuje, je to například na jihu Číny, kde se na muže dívají pouze jako na trubce, který nevykonává žádné důležité funkce, kromě toho, že je občas vpuštěn do bytu, aby oplodnil a pak zase vypadl. Všechno ostatní dělají ženy.
Když se ale člověk usadil a začal obdělávat nebo spíše ničit půdu, měl najednou vlastnictví - pozemky. Aby si je zajistil i pro své potomky, vymyslel si dědictví po meči a manželství. Tím si zajistil ekonomické potvrzení, že nikdo nemá právo mu brát cokoliv, co je jeho. Ani manželku, ani kartáček na zuby, ani dýmku...
Z původně měsíčního náboženství (když se lovilo, lovilo se hlavně v noci, čili když byl úplněk, lidi se symbolicky „měnili“ ve vlky nebo vlkodlaky a šlo se lovit) se stalo sluneční náboženství, patriarchální, najednou se místo měsíční bohyně matky vylíhnul sluneční bůh otec. Téměř současně a na stejném místě vznikla tři apokalyptická náboženství, která mají strach ze tmy a ze všeho, co souvisí se svobodou, se sexem a s ženou, křesťanství, judaismus a islám.
Muži si vymysleli pravidla, která se musela respektovat. Dodnes jsou tato pravidla natolik vžitá, že přešla do zákonů a jsou považována za samozřejmá.
A samozřejmě, když je opomíjíme, dostaneme se do nesnází.
Proto, pokud bude člověk v dnešní době skutečně opatrný, až lidově řečeno vychcaný, bude se snažit, aby měl svou práci, svou finanční nezávislost, svůj byt nebo dům v soukromém vlastnictví a pokud bude mít partnera, tak mu dovolí, aby s ním bydlel, ale nikdy nedovolí, aby společně vstoupili do posvátného svazku manželského, nikdy nedovolí, aby se k němu partner přihlásil k trvalém pobytu nebo aby mu příliš nahlížel do kasičky.
Já osobně tomu říkám „model partnerství Jan Saudek“ a považuji to za jedinečný přístup k partnerství, díky němuž jsou všechny případné problémy vyřešené daleko dopředu.
Přemýšlejte o tom v klidu a míru, meditujte a představujte si různé situace, například si představte, jak byste řešili situaci, kdybyste si vzali psychopata, který s vámi bude žít ve společném bytě a který vás začne ohrožovat na zdraví nebo na životě nebo když budete ve společném domě s někým, koho vůbec nemilujete, zatímco ten, koho milujete, strádá někde venku a nemá kde bydlet.
Fantazii se meze nekladou, bohužel je pravděpodobné, že sám osud si i pro vás vymyslí nějakou zajímavou verzi konfliktu mezi vztahem a ekonomikou.
 
Co je u nás nového, teď je nejdůležitější, že jsme byli v Jihlavě a opět jsme zpátky v Praze.
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/