Sex vs. vztahy

 
Funkční vztahy - ne každý vztah je funkční, ale i nefunkční vztah může být lepší než vztah-nevztah
 
Na můj povel, milenci všech zemí, spojte se!
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Málokdo s veselou myslí snáší, když je ovládaný, buzerovaný, kontrolovaný, poučovaný a kritizovaný. A přitom skoro každý ty druhé tak rád ovládá, buzeruje, kontroluje, poučuje a kritizuje. Ve vztahu je to velmi ošemetná věc, dá se říci, že jedna z nejošemetnějších. Viděno nevzrušeným, statisticky chladným okem, je krajně pravděpodobné, že devadesát procent rozpadajících se vztahů se začalo rozpadat právě proto, že se jeden z milující dvojice tak dlouho snažil být velitelem, až to toho druhého přestalo bavit.
Člověk má ve své povaze velkou dávku nenechavosti a pokud není správně vychováván k určité skromnosti a ke správnému vnímání reality, snaží se ve všech vztazích jít tak daleko, ve smyslu ovládání toho druhého, jak jen to jde.
Často pozorujete dvojici, která to už spolu takříkajíc táhne dva nebo tři roky a říkáte si, to je zvláštní, co si ti lidé k sobě všechno dovolí. Jestli by se tak, jak se chovají k sobě, chovali i ke svým spolupracovníkům nebo nadřízeným? To asi sotva. Co jim tedy dává právo oslovovat se po určité době "ty debile" nebo "ty pičo"? Na to se nedá rozumně odpovědět, protože je to projev jisté iracionality v lidském chování. Tyrana, před kterým se klepe celý národ, klidně může doma tyranizovat jeho manželka. Někdy jí to vyjde, někdy ne, to je skutečně otázka náhody. Ale později si řekneme, co můžeme udělat, abychom se podobných jevů vyvarovali. Pokud tedy o to budeme stát.
Formy nátlaku na partnera jsou nad obyčej různé. Ani zde příroda nešetřila svou tvůrčí nápaditostí. Do této pestrobarevné palety patří pláč, křik, výhružky, nevěra, alkoholismus, bulimie, anorexie, neurózy, záchvaty (alergické, žlučníkové, epileptické), členství v nátlakových (politických a náboženských) skupinách a samozřejmě sex.
Mnoho původně šťastně zamilovaných mužů popisuje vývoj svého vztahu:
"Ještě než jsme se s Anežkou vzali, tak jsme byli snad pořád v posteli, to byl sexuální a erotický ráj. Hned po svatbě byl konec… a od té doby, jestli se mi podaří ji k sexu přemluvit dvakrát do měsíce, tak se dá mluvit o úspěchu."
Sex v těchto případech měl svůj účel, což je zvláště u žen zcela normální.
Většina žen jedná naprosto racionálně, i když se podle jakýchsi esoterických pravidel považuje muž za racionálního tvora a žena za tvora iracionálního, je tomu přesně naopak. Muž je spíše tarotový Blázen, snílek a klaun, který jedná téměř stále bezúčelně a iracionálně. Racionální myšlení patří ženám – jen tak mimochodem, dovedete si představit normální, průměrnou ženu, jak si doma, v malém pokojíku, po nocích staví modely železnic? To je blbost. Ženy nemají potřebu vyrábět výbušniny, fandit fotbalu nebo se sdružovat do politických organizací. Ony to dovedou vymyslet a dovedou i vymyslet, jak přinutit muže, aby jejich nápady realizovali. Dovolím si tvrdit, že bez ženského myšlení by neexistovaly jaderné zbraně. Ženy nevedou války a nestřílejí pro zábavu do zvířat. Pokud se tak stane, je to výjimka, projev poruchy osobnosti. Pokud žena začne něco dělat, má to účel, je to součástí plánu do budoucnosti – a to platí i pro sex. Sex bez účelu, jen tak pro radost, baví muže v každém věku, ale ženu baví pouze, když je pro ni něčím novým a neokoukaným. Potom ji sex přestane povznášet, přestože ona sama fyzicky muže stále vzrušuje. Aby ženu sex opět začal zajímat, musí splňovat ještě nějaký další účel. Třeba magický, rituální nebo zdravotní.
Když chce žena muže získat, chce si ho ulovit a chce si ho vzít, tak sex plní svůj účel – pozor tady nejde o vědomou vypočítavost, to probíhá na podvědomé úrovni, proto ženu v tuto chvíli sex i baví, je ochotná pro svého miláčka udělat cokoliv, umilovat se k smrti, ale to se mění, jakmile se z miláčka stane manžel a majetek je napsaný na polovinu. Opět se to projeví na podvědomé úrovni a sama žena najednou neví, proč ji sex přestal bavit. Narodí se dítě a tím je naplněn účel – muž byl pojat za manžela, došlo k otěhotnění a porodu, dítě je na světě, rodina je založená. Proč by měl sex pokračovat? Není důvod, což se navenek projeví nechutí k implicitním sexuálním aktivitám. A můžeme stokrát i tisíckrát slyšet: "No a od té doby, co se narodil malý Vašek, já toho svýho nemůžu v posteli ani cítit, úplně se mi zprotivil, když si představím, že bychom se měli milovat, tak je mi z toho na blití." Iracionální muž, který by nanečisto zakládal rodiny a celé rody pořád dokola, protože ho to prostě baví, se cítí ukřivděný: "To je divný, tomu nerozumím, když má žena orgasmus, tak je jí to přece příjemný. Nemůže mít nepříjemný orgasmus, proč by ho tedy, naprosto logicky, nechtěla znovu? Když je něco příjemný, tak to chci pakovat. Nebo se snad mýlím?"
Ono však nejde o to, že by žena nechtěla orgasmus, ale nechce ho s tím mužem, s nímž není proč mít orgasmus.
Je to možná trochu těžší k pochopení, ale je dobré se nad tím zhluboka zamyslet.
Pokud se, milé ženy, stane a najednou máte dojem, že i když jste nic neprovedly, je partner najednou málomluvný, odsekává nebo každou větou končí rozhovor, ještě předtím, než začal – udělejte si jednoduchý test. Zapisujte si jeden den od rána do večera všechno, co po něm chcete, aby udělal a všechno, co chce on po vás. Pokud z toho vznikne seznam, který ukazuje, že po vás váš partner nic nebo téměř nic nechce, zatímco vy jste projevily deset nebo dvacet přání (podej mi seshora tu mísu, dojdi se psem, zavolej mámě, vynes ty smradlavý koše, vytři podlahu, umej nádobí, udělej jídlo, ohřej něco v mikrovlnce, pojď si promluvit o naší situaci, půjč mi svůj mobil, přepni to na Primu, vem si jinou košili, ty ponožky už hoď do prádla, už jsi zaplatil nájemný? Jak to, žes mi zase nic nekoupil? Jak dlouho ti říkám, abys nařídil hodiny v kuchyni?), je váš vztah v dost vážné krizi. I když to možná ještě plně nepociťujete, může být situace mnohem vážnější, než si myslíte.
Zkuste nějakou dobu dodržovat naprosto jednoduché pravidlo: Všechno, co mohu, což je kromě sexu téměř vše, si udělám sama. Tahle meditace a cvičení v jednom jsou pro dobrý vztah velmi užitečné.

Má cenu vysvětlovat bláznovi, že je blázen?

V partnerství a manželství se často mylně, byť automaticky předpokládá, že je to instituce, do níž vstupují dva naprosto rovnoprávní lidé se stejným IQ se srovnatelnou dávkou psychopatie a s podobným sklonem k psychickým úchylkám. To by byl ovšem téměř ideální pohled na partnerství, jaké prakticky nikde nenajdeme. Opak je pravdou. Většinou jsou rozdíly tak hluboké, že když si jich začneme všímat, můžeme s klidnou myslí jednoho z partnerů označit za "pacienta" a druhého za "psychiatra". Nebo léčitele. Všimněte si, že v partnerství, kde už došlo ke střetu zbraní a hádky jsou na denním pořádku, se jednoho krásného dne objeví i argument: "Nejsem tvůj psychiatr! Jestli máš problémy, tak si zajdi za doktorem!"
Pozor, jakmile se na scéně objeví tento argument, chce to na chvíli se vážně zamyslet a zhodnotit situaci. Jak vidím realitu? Jak vidím svého partnera? Odhaduji správně skutečnost nebo mi něco uniká? Jak dlouho po něm (po ní) něco chci a on (ona) po mně nechce nic?
Jak poznáme, že není něco v pořádku v dobrém odhadu reality?
Základní varovné signály jsou:
Je věřící. Jakmile je členem nějaké církve a není to jen z prospěchu nebo z nutnosti (například všichni důležití ve státě jsou v katolické církvi), pak je to varovný signál.
Pokud je dokonce členem nějaké sekty nebo "tajného spolku" a není to recese, ani se nejedná o záležitost, která s jistotou časem pomine, je to vážný varovný signál.
Pokud má sklon k alkoholismu nebo vůbec k alkoholu - pozor. I kdyby sliboval, že toho nechá, že půjde na léčení nebo že se už léčil, jakmile neváhá sáhnout po skleničce, je to varování od osudu.
Má sklony k drogám - zde platí totéž, co o alkoholu. U kouření se dá říct, pozor, má komunikační problémy, to se dá časem zlepšit. Ale jakmile se jedná o jakoukoliv závislost - buďte ostražití, je to varování od osudu.
Jakmile se partner projeví v tom smyslu, že vás fyzicky napadne nebo vám fyzicky ublíží - i když je to v afektu, je to vážné varování - lepší to nebude.
Na pováženou je, když vám partner skáče do řeči, nenechá vás domluvit nebo za vás dokončuje věty. Na to nemá právo, i kdyby byl nositelem medaile v rychlořečnění a vy byste koktali. Je to znamení, že pro něho nepředstavujete žádnou autoritu.
Jakmile partner rozhoduje o vás bez vašeho vědomí a potom se urazí, když řeknete, že se vám to nelíbí.
Ukazuje diktátorské sklony a prognóza do budoucna zní - nebude to lepší.
Nezapomínejte, že diktátor nechce pouze vnutit svou vůli ostatním. Diktátor chce, aby ostatní přijímali jeho názory a myšlenky s nadšením. A to déledobější vztah dokáže pořádně unavit. A nepomůže ani, když budete Demokrat. Dříve nebo později bude Demokrat bojovat za svou demokracii a Diktátor za svůj diktát. Diktátor se s Demokratem často setkávají na bojišti jako rovnocenní protivníci a používají podobné zbraně.
V partnerství, kde je od začátku cítit napětí (i když si budete nalhávat, že v posteli se to srovná), je boj prakticky nevyhnutelný. I když je vyhlášeno příměří - není možné žít vedle někoho a nevšímat si ho, pouze ho tolerovat. V přírodě má každé zvíře své teritorium, které si hájí. A samozřejmě i v partnerství se všechno řeší v rámci ochrany teritoria.
Je pravda, že jiné zvyklosti najdeme u mravenců, jiné u labutí, jiné u polárních medvědů, jiné u vlků, jiné u opic a jiné u lidí. Jiné u australských nebo jihoamerických domorodců a jiné u lidí, kteří se narodili a žijí v New Yorku nebo v Los Angeles. Nebo na Žižkově. Ale také je pravda, že se budeme muset přizpůsobit místním zvyklostem. A pokud si neuváženým sňatkem nebo neuváženým partnerstvím zavřete cestu zpátky, ke svobodě, budete svou situaci řešit s vynaložením velkého úsilí a za cenu obětování financí a času.
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/