Sex vs. vztahy

 
Požár v srdci, proč ne? Ale hlavně ne v bytě!

Dobrý den, minulý rok se mi stala nemilá věc, protože mi vyhořel byt. V minulosti jsem už dvakrát podpálila stromeček, jednou v dětství a podruhé v dospívání a mám z toho pocit, že jsem nějak prokletá. Co to může znamenat? Otec byl silný alkoholik a často nás doma napadal. V té době se mi podařilo zapálit stromek poprvé. V dospívání nastal druhý zlomový bod v podobě situace, v níž muselo něco povolit - a hořel druhý stromeček. Nebyla jsem spokojená se svým partnerem. Chodila jsem tři roky s jedním klukem, ale nevěděla jsem, jestli ho mám ráda nebo ne a jeho rodiče už počítali s tím, že s ním zůstanu na vesnici, ale mě to vůbec nelákalo. Minulý rok jsem se dostala do vztahu se ženatým mužem a o Vánocích nám od hořícího stromku chytl celý byt. Jakoby každý můj konflikt s jakýmkoliv mužem musel doprovázet oheň. Jsem snad podvědomý pyroman?

Odpověď

Ano, emoce, život a sexualita souvisí s ohněm. Nebo lépe řečeno s živlem ohně. Díky ohni jsme my, lidé, přežili období, které bychom zřejmě bez ohně nepřežili. Holý člověk bez tesáků, pouze s velkou hlavou a s velkou fantazií, ovládl oheň a naučil se jej využívat v boji s daleko silnějšími tvory. To také znamenalo dlouhodobé soužití s tímto živlem. Psychoanalýza a všechny náboženské systémy kladou vášeň a sexualitu do vztahu s rudou barvou a s ohněm. To znamená, že když má člověk málo sexu nebo jej neumí prožívat, podvědomě udělá nějakou naprostou hloupost, například si zapálí svíčku na akrylátové vaně a ještě si dá do koupele velké množství pěny (to když chytne, tak to udělá pěkný hukot) nebo si na umělém stromku zapálí svíčky a prskavky (kombinace hořlavého papíru, vosku a látky rovněž umí pravé divy).
Stromek pro staré Kelty a pohany symbolizoval život a sexualitu. Musel ale být živý. Pokácení stromku nebo stromu, zvláště velkého stromu, symbolizuje konec, neboli stop sexualitě. Paradoxně zimní slunovrat se kdysi dávno, například ve starém Římě oslavoval jako návrat ohně, proto se zapalovaly svíce. Byla to jakási prosba o návrat slunce a plodnosti. Kolem zimního slunovratu prosperují veřejné domy, ženy zapalují svíčky pod záclonami, muži chtějí zasouvat a nikdo nemyslí na panenku Marii ani na Josefa.
Fóbii z ohně lze získat poměrně snadno, stačí si uvědomit, že jsme civilizace ropy, v níž hoří snad úplně všechno. Shoří dřevěná soška, stejně jako shoří látky z polyesteru. Máme šaty z umělých hmot, které se začnou při vysokých teplotách škvařit a člověk je ani nemůže rychle sundat. Lepší je chodit v bavlně a v hedvábí a v málo hořlavých oděvech. Když jsem bydlel v sedmém patře v paneláku, pořídil jsem si na radu známého hasiče sekeru, páčidlo, roušky, baterky, čidla a senzory na kouř. V Čechách je málokterý dům (natož panelový) vybavený tak, aby se z něho v případě požáru dalo bezpečně uniknout.
Jinak podle astrokonstelací i podle karet to vypadá tak, že toho ženatého chlapa byste stejně od manželky nikdy nedostala. Ani, kdyby hořelo u nich doma. Určitě jste měla všechno připravené na oslavu Vánoc a on se stavil jen na kus řeči a zase zmizel jak pára nad hrncem, protože odešel ke své ženě, která se na něj vždy dívala a stále se dívá jako na chodící peněženku. On to ale vidí jinak, myslí si, že žena, která je nezávislá, nepotřebuje jeho pomoc, ale žena, která je na něm závislá až hystericky, ho potřebuje. U té bude stát jak na stráži. Je to latentní hasič, pořád musí něco hasit nebo upravovat, i když je to jenom přehnaný žár v srdci.
Takže, tady jsou protipožární pravidla pro vás. Pokud budete mít ženatého chlapa, oblékejte se do bavlny a nezapalujte svíčky pod záclonami nebo na čemkoliv, co může hořet.
Jako chemik vám mohu prozradit, že vzplanout může nejen zlomené srdce, ale prakticky cokoliv, zvláště toxické látky, kvalitní i nekvalitní vosk, výbušniny, petardy, dřevo, uhlí a hořet mohou i hřebíky, stačí jen dostatek kyslíku. Z esoterického hlediska vznikne požár tam, kde je vztahový problém. Živý oheň je hezký, tedy pokud jím nejsme obklopeni a v situaci, z níž nemůžeme uniknout. Dnes si může prakticky každý pořídit domů třeba i několik iluzorních krbů, elektrických hraček, které si hrají na krby, ale těžko od nich může něco chytit. Není v nich žádný skutečný oheň, proto se mohu posmívat svým známým, kteří mají skutečný krb a mnoho hodin tráví čištěním krbových skel. Lepší je dát tu energii do práce na sobě a do vlastní kariéry nebo do milenecké vášně. Samozřejmě nejvyšší neopatrnost, jaké se může člověk v tomto ročním období dopustit je, podpálit doma kus vyschlého dřeva, plného pryskyřice. Jinými slovy, měla byste si najít spolehlivého hasiče s pořádnou hadicí a to je všechno. Takže pro příště - šťastné a veselé a pokud možno i pravidelné.

Co by na to asi řekl Jack? Jack byl náš staford, který se každý rok těšil na zimu, na hory a hlavně na lyžování tak intenzivně, že z toho ke konci roku usnul a probudil se až někdy v březnu. Potom si dokonce nechal zhotovit tričko s nápisem, LAVINA? NEVADÍ - DO SPOLEČNOSTI MĚ VRÁTÍ JARNÍ TÁNÍ!
Jack: "Quoque magis tegitur, tectus magis aestuat ignis, což by se dalo volně přeložit jako, čím více je oheň skrýván, tím častěji se vymkne kontrole a vzplane. Jinými slovy, talentovaného staforda dole neudržíš!"
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/