Sex vs. vztahy

 
My bonnie lies over the ocean,
my bonnie lies over the sea,
My bonnie lies over the ocean,
O bring back my bonnie to me.

Bring back, bring back,
O bring back my bonnie to me, to me,
Bring back, bring back,
O bring back my bonnie to me.

Skotská lidová, částečně až dudová.

Následující problém je poměrně dost častý: zamiloval jsem se nebo zamilovala jsem se do těžko přístupného subjektu. Můj miláček je ženatý, ale bohužel ne se mnou. Zbožňuji známou tvář z televizní obrazovky, zamilovala jsem do amerického herce… můj drahý je "za velkou louží", moje láska na mě nemá čas, popřípadě sedí nebo je na školení ve vězení. Problém.
Konkrétní situace jsou často tak složité až bizarní, že nad nimi zůstává rozum stát. Zcela vážně nám jednou sdělil mladý muž, který byl toho času bez práce a přežíval jen díky sociální podpoře, že je hluboce zamilovaný do světoznámé tenistky a nechce žádnou jinou. A jak prý vypadá jejich budoucnost.
Jedna postarší paní ke mně jednou přišla s tím, že chce emigrovat do Států, protože je těžce zamilovaná do Michaela Jacksona. A jestli to vyjde a za jak dlouho se dají dohromady. Možná to zní trochu fantasticky nebo až fantasmagoricky, ale ruku na srdce, neprožívali jsme sami nějakou podobnou absurditu, jen jsme si neuvědomovali, že chceme nesmysl?
Podívejme se na statisticky přímo přebujelý problém – žena se zamiluje do ženatého muže. A co dál? Realita života je v drtivé většině taková, že ženatý muž se nerozvede kvůli své milence, ale dlouho, předlouho se takový vztah řeší. Z její strany padají otázky, jako například: Co ke mně cítí? Co cítí ke své ženě? Chce se rozvést? Proč se nemůže rozvést? Spí se svou ženou? Mně tvrdí, že ne. Je eticky vázán na svou nemocnou ženu a nezaopatřené děti? Změní se to v budoucnosti?
Problém se většinou skrývá v celkové situaci. Manželství bylo vymyšlené právě proto, aby se partneři co chvíli neměnili jak při kolových dvorních tancích.
Uveďme si příklad ženy, která se zamilovala do svého spolupracovníka. On byl ženatý, ona vdaná. Chvilky, které spolu strávili byly nádherné. Občas si někam vyjeli, když byla příležitost, tak spolu byli den nebo dva na horách, na vypůjčené chatě nebo se ztratili v divé přírodě a bylo to krásné a vzrušující. Tak krásné, že se po čase oba rozvedli a vzali se. Jenomže veškeré kouzlo jejich partnerství bylo najednou pryč. Žena změnila zaměstnání, v nové práci se seznámila s bezvadným kolegou a začala s ním utíkat svému novému manželovi. 
V podstatě se opakovala situace, v níž už jednou byla, ale špatně ji vyhodnotila. Ona nehledala určitého partnera, ale určitou situaci. Často se stane, že si člověk vysní ne partnerství, ale kulisy, ve kterých se mu líbí a které ho naplňují radostným očekáváním. Třeba fotografický nebo malířský ateliér je často lepší než harém nebo bordel. Nebo mučírna či gynekologická ordinace. Partneři se tam vyskytují hlavně jako vzrušující doplněk a pokud se stane, že se dva dají dohromady a nějakou dobu začnou sdílet vysněná dobrodružství, překonávat překážky a utíkat z reality od nudných manželek a manželů, může dojít k osudnému omylu. Nejde totiž o hledání "lepšího" partnera, ale nových, dechzrychlujících situací. Proto se případný rozvod a nový sňatek projeví jako osudová chyba.
Stejně tak se musí posuzovat citový vztah ke slavnému nebo známému člověku, o němž se dá předpokládat, že nebude "zamilovanost" sdílet, ani opětovat. Většinou na to ani nebude mít čas. Navíc se často stává, že se do nedostupné celebrity zamiluje průměrný člověk, který se ale ve skutečnosti bojí jít do vztahu. Je velmi pravděpodobné, že právě proto si částečně podvědomě a částečně vědomě vybere objekt, který není možné získat. Svým způsobem tak získá výmluvu a vysvětlení, proč se mu dosud nepodařilo zrealizovat žádný partnerský vztah. Ten, koho tak miluji, je pro mě zatím nedostupný nebo mě v současné době nechce nebo na naši lásku nemá dost času. A nikoho jiného nechci. Jeptišky se podobným způsobem zamilovávaly do Ježíše Krista, byly Kristovy nevěsty, čímž se často omlouvala neschopnost nebo nemožnost realizovat normální partnerský vztah s jakýmkoliv rozverným chasníkem z okolí.
 
Je zajímavé, že stejně jako se dá zamilovat do určité situace, dá se také zamilovat třeba do jídla - náš případ.
 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/