Sex vs. vztahy

 
Pokud budete chtít, abychom pro vás a za vás vykonali rituál v současném, průběžně magickém období, ozvěte se mi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - rituál může být na zdraví, na vztahy, na úspěch, na práci, na peníze, prakticky na všechno, co neodporuje fyzikálním a společenským zákonům.
 
Původně jsem to chtěl natočit jako celovečerák, ale filmoví dramaturgové mi to nakonec rozmluvili s tím, že i když se jedná o mimořádně nosné téma, jsou dialogy natolik složité a filozoficky obsáhlé, že průměrný divák nestačí sledovat hlavní dějovou linii a zhruba tak od prostředka filmu se v záplavě informací začíná ztrácet. Potom je lepší zvolit formát středometrážního nebo ještě lépe krátkometrážního filmu, přestože některé důležité myšlenky zůstanou nevysloveny.
 

Jedno pradávné vzpomínkové videjko, obsahující pár záběrů ze cvičení Magie života, které se provádí ve fitku. Cvičení a meditace, které jsou součástí Magie života se dají rozdělit do dvou částí - jednu část můžeme cvičit doma, na druhou potřebujeme některé přístroje, které jsou většinou ve fitku. Bohužel se mi nikdy nepodařilo sehnat peníze na to, abych mohl sestrojit vlastní cvičební mašinku, která by samozřejmě byla skutečně použitelná a daleko účinnější než všechny ty paskvily na cvičení, kterou jsou ve fitkách. Pokud se přihlásíte na moje kurzy, tak vám zcela jasně řeknu, co cvičit co raději necvičit a co nikdy necvičit, protože způsob tréninku v dnešní době je jedním slovem zoufalost. Pokud si nechcete trvale ublížit nebo poškodit zdraví, tak přijďte za mnou, trochu si o tom popovídáme, pokud si myslíte, že máte trenéra, který to ví lépe, je to vaše volba, jak vždycky říkám, sledujte výsledky, ptejte se vždy, čeho kdo a v jakém věku dosáhl a jestli byste šli podobnou nebo stejnou cestou, nenechte se přesvědčit, že vám třeba třicetiletý borec ve fitku, dobře poradí co a jak máte cvičit, když je vám třeba 40 nebo 50, už máte rozdrcené chrupavky, začínající osteoporózu nebo natažené šlachy a poškozenou páteř. Do velké míry tady platí, že každý je štěstí svého strůjcem. Jak říkají Němci, jeder ist seines Glückes Schmied. A když už jsme u těch Germánů, dovolil bych si parafrázovat staré německé přísloví - u stolu, v posteli, při meditacích a ve fitku nesmí být člověk blbý.
 
 

Muž je vir!

Byla jsem rok a čtyři měsíce s přítelem starším o 6,5 roku, vím, že to není skoro žádný věkový rozdíl, tedy aspoň ne pro mě. Ze začátku mu to strašně vadilo, ale po čase si na to zvykl. Teď jsme se rozešli, protože to už nešlo dál, ale můj problém souvisí s tím, že i když jsme se s přítelem několikrát rozešli, vždycky jsme se zase dali dohromady. Z jakéhosi nejasného důvodu jsme to takhle táhli rok a čtyři měsíce. Stále ho miluji, i když mi toho strašně moc udělal. 4krát mě zmlátil a vždy jsem si říkala, že když na mě někdo vztáhne ruku, tak to není chlap, ale ubožák a že bych s ním po tom nemohla být, ale dopadlo to tak, že jsem s ním byla, i když mě zmlátil počtvrté.
Když jsme se poznali, byl zlatý, pozorný, hodný, stále mi psal, volal, zajímal se o mě, takového jsem si ho zamilovala, ale asi po měsíci se změnil, přestal mi skoro psát, volat, vždy napsal, kdy přijede a když jsem se ho ptala proč mi nepíše víc, tak mi odpověděl, že na to nemá čas.
Asi jsem žila v iluzi o tom, jaký je, i když jsem viděla, jak se ke mně dokázal hnusně chovat a co mi říkal, když jsme se rozcházeli, stejně jsem ho nedokázala nikdy přestat milovat. Neříkám to kvůli tomu, že jsem světice, taky jsem byla občas zlá, křičela jsem, nadávala, hysterčila a žárlila, ale tyto vlastnosti se u mě začaly projevovat až od chvíle, kdy jsme spolu začali chodit. Ale jaká jsem měla být, když jsem stále jen poslouchala jeho sliby, které nikdy neplnil? Takže vlastně lži.
Asi před týdnem jsem byla napevno rozhodnutá, že s ním končím, ale on se připlazil s tím, jak se změní, jak to bude jiné, jak si mě bude všímat, jak bude přijíždět brzy a ne v noci jako vždy, ale v ničem to lepší nebo jiné nebylo. Za tu dobu, co jsme byli spolu, tak jsem s ním nebyla nikde samotná. Vzal mě jednou na pizzu, ale byl tam ještě jeho bratr a kamarád, byli jsme 2krát na Kabátech, ale zase s bratrem a kamarádem, jinak mě nikam nevzal, ale on sám si jezdil každý den na jídlo, někdy sám, někdy s kamarády a když jsem s ním chtěla jít někam sama, tak mi vždy řekl, že na to není zvědavej, že na to není a podobné řeči.
Nevím, co mám dělat, strašně ho miluji, je to možná tím, že je to má první velká láska, měla jsem před ním dost kluků i sexuálních partnerů, ale na něm jediném mi záleželo. Připadám si na něm závislá. Nevím, co mám dělat, po každém rozchodu s ním jsem ještě ve větším smutku, nic mě nebaví, nic nemůžu dělat, nemůžu spát... Už ho nechci zpět, nečekalo mě s ním nikdy nic dobrého, choval se opravdu špatně, byl to strašný sobec a lhář, ale já na něj nemůžu zapomenout a i když ho již nechci, tak bych ho měla stejně ráda vedle sebe.
Poradíte mi, prosím, jak se zbavit závislosti na něm? Jak se zbavit zaslepené lásky, která je pořád stejně slepá, i když jsem už několikrát prokoukla? Děkuji a doufám, že mi co nejdříve odpovíte, jinak už nevím, co bych dělala, od začátku mi každý radí se na něj vykašlat, ale není to tak snadné, tak mi snad poradíte vy.

Odpověď

Takhle nějak se projevuje skutečná zamilovanost, kombinovaná s neurotickým záchvatem. Jde vlastně o klasickou lásku, která je nenáročná, nezištná, slepá, neptá se proč, ale ve svých důsledcích se často projevuje jako duševní porucha nebo nemoc. Racionální rozum logicky hodnotí a říká, pozor, z tohoto člověka neplyne žádný prospěch, je neužitečný, nezáživný, agresivní, potenciálně nebezpečný, zatímco iracionální část intelektuálních schopností říká, je originální, silný, dovede se prosadit, chci ho! Okolí, které většinou vidí situaci podobně jako ona celkem nezáživná, logická část rozumu, vás z naprosto pochopitelných důvodů bude od takového vztahu zrazovat, ale vy v tom vztahu budete setrvávat, protože prožíváte i tu část neviditelné, iracionální, rozumem neuchopitelné partnerské komunikace, kterou kritizující okolí s vámi nesdílí. Právě proto, že je to okolí, ale nejste to vy.
V procesu vývoje člověka do dnešní, byť poněkud žalostné podoby hrálo svou veledůležitou roli křížení genů, z nichž vznikala další generace lidí odolná proti neustále mutujícím bakteriím a virům. Snahu o přežití jsme si zvykli označovat jako „boj", proto se často říká boj o přežití. Viry a bakterie se neustále mění a spolu s nimi se mění a novým podmínkám se přizpůsobuje náš imunitní systém. Viry a bakterie se tady objevily stovky milionů let předtím, než první člověk přišel na zřejmě nejhloupější nápad v dějinách lidstva, že by bylo dobré s viry a bakteriemi bojovat. Vzhledem k tomu, že neustále sami pro sebe opakujeme a propagujeme myšlenku nezadržitelného vývoje, by bylo dost divné, kdyby se za tu obrovskou dobu nezlepšila mezivirová a mezibakteriální komunikace do té míry, že ji vůbec nejsme schopni pochopit. Co když to nejsme my, lidé dvakrát moudří, kdo experimentuje s viry, ale viry experimentují s námi? Co když všechno, co se týká projevů živé hmoty, stvořily a všechno řídí viry a bakterie? Část všemocného boha, prvního hybatele, se na nás každý den laskavě usmívá z potřísněného záchodového prkénka... Víme, jak jsou ty mrchy mrňavé rychlé, odolné a mrštné, proč by se nemohly dostat do lidského mozku, což je docela vhodné místo, odkud se dají řídit dějiny? Bylo by to docela pochopitelné vysvětlení, proč se někteří lidé chovají pro jiné lidi naprosto nepochopitelně. Což je samozřejmě nejlépe vidět právě při budování mezilidských a partnerských vztahů. Neexistuje žádné čisté, univerzální, racionální, logické lidské myšlení. V lidských hlavách existuje pouze nekonečná řada parodií na strojově racionální rozum. Logika, i když je pro většinu lidí naprosto nepochopitelná, je přitom věc naprosto jasná, matematicky popsatelná a zdůvodnitelná. Jenomže, racionálním rozumem se nikdo neřídí a logicky nikdo nemyslí. Nebo možná myslí, ale raději se s tím nikde nevnucuje. Právě proto, že mu to myslí. Základní filosofická otázka zní, jestli je vůbec možné, aby lidská inteligence, ať už vznikla jakkoli, mohla dále konstruktivně ovlivňovat svůj vlastní vývoj a další otázkou, neméně palčivou je, zda-li může lidská inteligence, která se odvozuje od schopnosti racionalizovat iracionální pocit rovnováhy, pochopit „inteligenci“ virovou, jejímž základním kategorickým imperativem je (zřejmě), množit se a ovládat. Vir nemá potíže s udržením rovnováhy. Je zbytečné být tygrem, když ovládám myšlení tygrů a tvořím tygří inteligenci.
Zpátky však k vašemu hlavnímu a zřejmě i pohlavnímu problému - je velmi pravděpodobné, že už během následujících pár měsíců potkáte jiného muže, který bude vašemu srdci ještě bližší, než ten současný. Potom pro vás nastane delší, šťastné období, kdy si na současného partnera nebo spíš parťáka, ani nevzpomenete.
Cito fit, quod di volunt, stává se rychle, co chtějí bozi. Tak proč se pořád chcete prosazovat se svým rozumem?


 
Horoskopy na sobotu 14.10.2017

Berany dnes díky rušným konstelacím čeká menší problém, protože se jim bude někdo chtít vetřít do jejich jinak soukromých záležitostí, do vztahu nebo do rodiny. Budou se s tím muset vyrovnat nebo se budou muset někoho zbavit, odstřihnout ze života a jestli to bude natrvalo nebo na kratší dobu, to ukáže blízká budoucnost.
Na Býky dolehne pocit dlouhodobého osamění a marného hledání smyslu života. Je možné, že při celkové životní kalkulaci dospějí k názoru, že nejdou tou nejlepší cestou, protože se stále ještě nedostali k tomu, co už kdysi dávno dělat chtěli. Podle obecných konstelací je v minulosti Býka asi tak před sedmi až devíti lety něco, co by se dalo označit jako chybný krok, jehož následky se táhnou dodnes. Samozřejmě to neplatí úplně pro všechny Býky, ale pokud je to v jakémkoliv znamení, zvyšuje se obecná afinita ke společným osudovým vítězstvím a prohrám a z toho můžeme vycházet.
Blíženci dnes mají lepší konstelace na odpočinek než na práci, ještě že je sobota  a většina Blíženců do práce nemusí. Ale  určitě jste už slyšeli tvrzení, že kdyby měl víkend tři dny, tak se český národ udře k smrti. Takže na to si dnes dejte tak trochu pozor.
Raci se mohou cítit trochu jakoby zneužití, snadno na ně dnes dolehne podezření, že někomu obětují svůj čas, což může vést až ke slovním konfliktům, asi by bylo dobré důkladně si rozmyslet, s kým budete trávit sobotu.
Lvi se budou věnovat práci v domácnosti či na zahrádce začnou pomalu zazimovávat rostliny. Muži Lvi budou, zvláště v sobotu večer skuteční Lvi salónů a mají šanci okouzlit mnoho dívek a žen a zlomit je k pár něžnostem. Zvláště když se jim pochlubí, že kdyby Lvů nebylo, tak by většina rostlin mohla zůstat nezazimovaná.
Panny si stále mohou užívat spojení Mars - Venuše, je to výborná konstelace na partnerství, popřípadě na zlepšení současného partnerství. Pro svobodné muže - Lvy bude každá žena - Panna (pokud budou obecně kompatibilní) obrovské lákadlo. Jinak všechny Panny dnes budou v dokonalé harmonii.
Váhy by měly využít vlivu Merkuru a snažit se vydělávat penízky i o víkendu. Čeká vás cesta spojená s výdělkem peněz či prací na sobě. Nemůžete-li dnes vydělávat peníze, investujte do sebe, učte se anglicky nebo si dejte po pořádku domácnost, sklep, zahradu, prostě cokoliv, co se dá uvést do vzorného pořádku. Z hlediska klasického feng-šuej vás hned potom napadne hromada věcí, jak si zlepšit finanční situaci.
Na Štíry už působí Jupiter, planeta štěstí a tento den je šťastný hlavně z hlediska zdraví a partnerství. Budete cítit dostatek energie a nebudou se vás týkat žádné podzimní deprese z pohledu na žluté listí. Můžete uskutečnit menší cestu, výlet, nebo se chvíli s něčím ohánět na zahrádce.
Střelci mají v horoskopu poněkud nešťastné spojení Saturnu, planety času a Černé Luny, vše půjde pomaleji, ve věcech se snadno objeví Chaos a v partnerství hrozí riziko podrážděnosti a hádek. Řešením by mohla být krátká zdravotní procházka s někým blízkým nebo prostě s někým, kdo dnes ustojí vaše nálady.
Po Kozorozích bude někdo z rodiny chtít půjčit peníze, ale nebude mít v úmyslu je vrátit zpět, ať už s odvoláním na rodinné vazby nebo na vyšší mravní principy. Tak si to raději rozmyslete. Pokud je to ale naopak a jste to vy, kdo peníze potřebuje a někdo z rodiny vám je slíbil, tak s tím raději dnes nepočítejte. Dnes je den, kdy rodina vs. finance rovná se konflikt.
Vodnáři mají krásný horoskop na vztahy a na Lásku, mohou dnes dokonce i potkat zajímavého partnera pro celý život.
Ryby si udělají zajímavý podzimní výlet s nejbližšími, třeba na burčák nebo se projdou melancholickou podzimní krajinou. Získají tak další tvůrčí inspiraci. Palce jim bude držet i Neptun, kterého mají ve svém znamení. To, co bylo zaseklé ve vašem vztahu se náhle uvolní a pohne se obecně směrem k Řešení.
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz