Sex vs. vztahy

 
Pokud budete chtít, abychom pro vás a za vás vykonali rituál v současném, průběžně magickém období, ozvěte se mi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - rituál může být na zdraví, na vztahy, na úspěch, na práci, na peníze, prakticky na všechno, co neodporuje fyzikálním a společenským zákonům.
 
V následujícím videjku je ukázka z našeho nového filmu Pátek, třináctého, ve kterém hraji trosečníka, připlouvajícího na nafukovacím lehátku ke kamenitému ostrovu, osídlenému do nedohledna se táhnoucími koloniemi mořských ježků. Více vám prozradit nemohu, film je totiž dějově dosti chudý.
 

Slíbil, že mě nepodvede

Ahoj Ravene, zaujaly mě vaše odpovědi na problémy, i já mám jeden – ale možná je jenom v mé hlavě. Je mi 21 a pět měsíců mám přítele, téměř u něj bydlím, ale mám problémy s vlastní žárlivostí. V předchozích vztazích jsem své polovičky nijak nepodezírala. Až najednou teď.
Oproti mým bývalým pochází přítel z malé vesnice, kde se všichni dospívající znají, společné akce a zábavy jsou samozřejmostí. Přede mnou měl přítel samozřejmě v posteli pár žen jen na sex, ale tvrdí, že pokud měl přítelkyni, nikdy žádnou nepodvedl, ale ony podvedly jeho. A jsme u jádra mé noční můry.
Přítel pracuje přes týden ve dne, potom má volno, ale já pracuji v pátek a sobotu v noci, takže nějaké zábavy nestíhám. Nedávno mi přítel říkal, že za dobu našeho vztahu dostal už mnoho nabídek na sex, a asi mi chtěl udělat radost, že se nic nestalo, ale zasadil mi do hlavy to pověstné semínko podezření.
Ještě ke všemu má protivný zvyk dávat si pusu se svými kamarádkami, když se po delší době setkají nebo se loučí. Je to normální? Nevím, jak mu říct, že mi to vadí a mám strach.
Poslední týden jsem na prášky, když jde na zábavu sám, celou noc se v práci užírám, co zrovna dělá a jestli mě nepodvádí. Když jsem na zábavě s ním, občas ho sleduji a kontroluji. Jsem z toho zoufalá, připadám si jako v začarovaném kruhu.
Slíbil mi, že mě nepodvede, ale nemůžu si pomoct a trnu hrůzou, už jsem mu dokonce zkontrolovala i mobil... Co mám dělat?

Odpověď

Myšlenky na nevěru se zřejmě nevyhnou nikomu, stejně jako se nikomu nevyhnou myšlenky, které tvoří základ žárlivosti. To je celkem normální.
Pokud k nevěře skutečně dojde, tak se většinou na lidi, kteří se nevěry dopustili, nedíváme jako na šílence, blázny či pomatence, spíš jako na provinilce nebo jako na lidi šikovné, mazané, nekonvenční či dokonce jako na znalce života, kteří pochopili, o čem je při hledání podstaty smyslu naší existence řeč.
Když někdo žárlí a přehání to, až je přitom směšný, potom ho lidé začnou považovat za polovičního blázna nebo za celého šaška a bohužel mají většinou pravdu.
Žárlivost souvisí s pocitem zklamání, pocitem zrady a především s pocitem méněcennosti. Žárlilo se odjakživa, co svět světem stojí. Možná by se dalo s úspěchem tvrdit, že žárlivost je jednou ze základních lidských vlastností. Techniky žárlení jsou různé, od významného mlčení s vážnou tváří až po nelítostný řev a vytrhávání cihel ze zdi.
Nová doba a pokrok techniky s sebou přinášejí i nové projevy žárlivosti. Úsměvné formy žárlivosti lze vystopovat nejen v reálném životě, ale i v jeho virtuálním odrazu, například na internetu, kde lze řádit anonymně. Na diskusi začne pár nicků kamarádit a teď se najednou stane, že jak počet účastníků diskuse roste, zmocní se jednoho z nich pocit, že se mu dostává málo pozornosti a začne na ostatní útočit. Třeba i v jiné podobě a pod jiným jménem, ale o to zuřivěji. Podle nejnovějších výzkumů stojí žárlivost i za všemi projevy terorismu, na samém začátku je pocit méněcennosti, sebepodceňování, potom je žárlivost, jak to, že si nás ostatní nevšímají, pokud si nás všímají, tak si z nás dělají srandu a pokračuje to zoufalými pokusy obrátit na sebe pozornost ostatních, na chvíli zazářit, třeba i za cenu toho, že sám sebe odpálím jako raketu někde na náměstí nebo na tržišti.
Žárlivost má vždycky jen jeden, jediný cíl - strhnout na sebe ztracenou pozornost. Skutečně silná a vyrovnaná osobnost nežárlí, protože nemá proč, jistotu nachází v sobě, v tom, co umí, v tom, co dělá, co už dokázala a co ještě dokáže. Nachází se ve své popularitě a slávě. Proto je také nejlepší investice, ne do zlata a drahého kamení, ale do vlastní slávy. Pablo Picasso nezanechá na pár měsíců své tvorby, aby se uchýlil do ústraní a sepsal srdceryvný životopisný román Můj život s modelkou Natálií Boemovou. To stačí vyslovit a už slyšíte, že je to blbost. Žádnou Boemovou asi neznáte, já taky ne, to jsem použil pouze pro ilustraci problému. Vždycky to bude naopak, až Picasso vymění slečnu Boemovou za jinou modelku, tak romány bude psát opuštěná Boemová.
Nadávají, žárlí, řvou a urážejí vždycky jen ti slabší, většinou i duchem slabší, protože mají pocit (většinou správný), že nic neznamenají. To nemá souvislost s dosaženým vzděláním, protože každý, komu trochu funguje paměť, může dosáhnout vysokého oficiálního vzdělání, ale zdaleka nemusí být spokojený s mírou originality svého vlastního projevu a zjevu a své pracovní činnosti, čili s dosaženou mírou pozornosti, které se mu dostává od okolí.
Jinak je dost zajímavé, jak se prožívání vztahů i žárlivosti ztechnizovalo. Dříve často stála na začátku dlouhodobé domácí krize až tragédie zrádná vůně neznámého parfému (doporučovalo se kupovat milence ten samý parfém, který používala manželka), zatímco dnes pro zachování rodinného klidu musíte pamatovat i na to, abyste ještě ve výtahu smázli přišlé a odešlé esemesky a hovory. Než odemknete, změníte mobil na tichého sluhu, aby nezačal vyzvánět uprostřed debaty o rodinném rozpočtu nebo v nejzajímavější části akčního filmu.
Po práci s computerem pečlivě vymažte historii a když se odhlásíte z diskusí a z facebooku, zamkněte maily i počítač nebo přepněte uživatele... a všechno bude O.K., až do osudného dne, kdy na něco ve spěchu zapomenete nebo si nevšimnete, že vám technicky zběhlá milenka nainstalovala do počítače nenápadný software, jenž zrádně zaznamená všechny navštívené stránky a každé klepnutí do klávesnice. Nebo zapomenete na mrňavou webovou kameru, která na vás bude celý den čumět.
S pomocí moderní techniky, tištěných spojů, miniaturních kamer, záznamníků a výpisů hovorů z mobilu se žárlí daleko lépe než kdysi, kdy měl člověk k dispozici jen pár slídilů, našeptávačů a nepřímých důkazů, jako to bylo ještě za časů starého dobrého Othella.
Pokud máte v tomto smyslu nějakou vlastní otřesnou leč originální zkušenost ozvěte se mi. Proto jsem tady, abych sděloval zkušenosti ostatním – co vše se může stát, když člověk s něčím nepočítá. Nic se nemůže zlepšit, když se o tom nemluví. No a k dotazu – jakmile se ve vztahu vyskytne tento druh žárlivosti, je dobré se zamyslet, jestli se jedná o skutečný vztah, zamilovanost, lásku, partnerský vztah nebo psychotický záchvat či přechodné pominutí smyslů. Nějakou dobu se výše jmenované duševní stavy mohou projevovat stejně nebo hodně podobně. Nebo se mohou lehce prolínat. Později, když nám přes hlavu přerůstá nikoliv zájem o partnera (v čem je dobrý, v čem je originální, co se od něho mohu naučit, která jeho vlastnost či dovednost je obdivuhodná), ale zájem o sebe (mě z toho snad jebne, když nevím, co právě teď dělá, už ho zase nemám pod kontrolou, jak to, že si dělá, co chce, když dostal jasné pokyny a instrukce, co má dělat? S kým se to zase baví? Kde se fláká?), začíná být jasné, že nemluvíme o nešťastném či neopětovaném vztahu k někomu, ale o záchvatu, většinou obsese. Což by se mělo léčit jako každé jiné pominutí smyslů.
Quia incertum est, quo loco te mors exspectat, tu eam omni loco exspecta, protože není jisté, na kterém místě tě čeká smrt, čekej ji všude. Je to vlastně stejné jako s nevěrou a se žárlivostí.


 
Horoskopy na pátek 13.10.2017

I když je pátek, třináctého, nemusíme se dnes ničeho bát, naopak je možné dnes vyřídit spoustu věcí, které jsme nestihli přes týden.

Berani se svým Uranem (už to vypadá, jako kdyby si Berani Uran přivlastnili pouze pro sebe, ale je to prostě průrazné jarní znamení, tak zatím Beranům Uran necháme), i když je pravda, že Uran není na hraní, přináší do života plno důležitých změn, takže i dnes budou Berani, neboli Skopci pracovat na své kariéře, dovolené, stěhování, pracovních změnách, popřípadě utužování perspektivních partnerství.

Býci se vyhnou zbytečným hádkám - pokud jste s někým už delší dobu, je možné, že se objeví ponorková nemoc a je také možné, že se dnes někdo bude snažit na vás ušít nějakou kulišárnu nebo vás bude chtít využít v pracovních vztazích.
Blíženci, pokud ještě nikoho nemají, dnes mohou potkat super protějšek na flirtování i víc, dostanou zprávu či email od milence či milenky z minulosti a budou mít i příležitost vylepšit si sexuální vztahy v současném partnerství, na všechno z toho jsou dnes dobré konstelace.

Brzy ráno je Měsíc ještě v Raku, potom se kolem osmé hodiny přehoupne do sousedního Lva. Raci mohli mít v noci na dnešek divoké sny, popřípadě je ještě dopoledne budou přepadat stavy nevysvětlitelného smutku a melancholické nálady. Budou mít sklony k rekapitulaci dosavadního života, takže ještě dopoledne pozor na náladu a náladovost, ale hned po obědě se to přehoupne do obvyklé, bezdůvodné euforie, na jakou jsou Raci zvyklí.

Lvi budou přemýšlet, zda se mají ozvat někomu z minulosti a jestli by to přineslo více radosti nebo starostí, ale konstelace jsou i navzdory pověstné třináctce dobré, klidně se ozvěte. Komukoliv, na koho budete mít náladu.

Panny zase budou mít hlavou plnou divokých plánů na navazování známostí, budou mít chuť komunikovat s neznámými lidmi a pokud budou samy, budou nešťastné. Marně jim budete vysvětlovat, že to nejlepší, co může člověk udělat, když má chvilku volna, je pracovat na sobě.

Váhy se po čase opět budou cítit plné energie a budou se chtít rozvinout jak pracovně tak i na soukromé rovině. Jako kdyby se snažily zachytit poslední paprsky rozverného štěstí z unikajícího Jupitera. Ale spíše jim dnes bude přát štěstí, než aby se na ně lepila smůla.

Štíři mají dnes výborné konstelace na to, aby si s partnerem nebo partnerkou vyjasnili něco, co se již delší dobu mohlo projevovat jako drobný kaz na jinak výborném vztahu.

Vztahové doladění dnes čeká také na Střelce, ale nemusí se jednat jenom o partnerství osobního charakteru, ale i o vztahy pracovní či pracovně právní. Vždy, když jsou k tomu konstelace, je dobré si všechno vyříkat na rovinu.

Kozorozi budou i dnes takříkajíc sedět ve své ulitě a nebudou se chtít do ničeho míchat, spíše si budou život prožívat po svém a pro sebe. Málomluvnost bude jejich atributem - pokud je něčím nenaštvete, ale dnes bych to raději nezkoušel. Ve vzduchu je zbytečně mnoho energie.

Vodnáři mohou mít dnes dojem, že si jich nikdo nevšímá, možná to ale bude spíše jen tím, že jsou na konci horoskopu a než se k nim člověk dostane, je už doslova zahlcený informacemi o jiných znameních, ale pozor, dnes je den, kdy se mohou Vodnáři docela efektně prosadit, ať už na pracovišti nebo doma, v rodině a třeba i na ulici, popřípadě na demonstraci Vodnářů pod transparenty Jsem Vodnář - a kdo je vic? Když se tak nad tím zamyslím, tak pořád dokola se říká,  vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá a zřejmě se budou navzájem přitahovat a hledat i křiváci a jiná havěť, lidé se dávají dohromady, když mají na něco podobné názory, ale nikdy jsem neslyšel, že by se navzájem přitahovali třeba Vodnáři, že by někdo založil Klub Vodnářů nebo stranu či hnutí Raků a Ryb. S pozdravem Lovu zdar. Možná je to také tím, že třeba Ryby se podobně jako je tomu dnes, málokdy chtějí družit a sdružovat. Pokud se dnes budou Ryby s někým bavit, tak to bude jen proto, že z toho něco budou mít, nebudou si hrát na samaritány. Já sám jsem Ryba a nejsem členem žádného rybářského spolku, ale jsem členem kuřáckého klubu, protože díky tomu máme hospodu, ve které se dá kouřit.

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz