Sex vs. vztahy

 
Pokud budete chtít, abychom pro vás a za vás vykonali rituál v současném, průběžně magickém období, ozvěte se mi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - rituál může být na zdraví, na vztahy, na úspěch, na práci, na peníze, prakticky na všechno, co neodporuje fyzikálním a společenským zákonům.
 
Zvláštním způsobem uklidňující jsou meditační procházky po moderních, velkých a ze statického hlediska i statisticky bezpečných mostech, jako je například Trojský most. Kdo se po Trojském mostě ještě neprošel, tak neví o čem mluvím. Ale ten, kdo se po Trojském mostě už prošel... tak zase pravděpodobně nesleduje moje moudra. Pravdou ale zůstává, že my jsme se po Trojském mostě už prošli mnohokrát a ještě to mnohokrát zopakujeme. Prostě to zkuste a uvidíte, je to procházka, která vás doslova nabije energií. Nevím, jak to ten most dělá, ale jako každý most má v sobě napětí a energetické proudění, vyrovnává dva potenciály, je to spojka (elektrikáři by mohli ze své praxe vyprávět, kolik znají elektrických můstků, přemostění, bypassů a "mostů" jako zdrojů nepřerušovaného napětí a jak v nich fungují všechny možné elektrické a energetické zákony, most je i z hlediska symboliky velmi silná veličina, v grafice je to většinou spojnice, spojka, přímka, úsečka, která spojuje dva body nebo dvě množiny, je to vlastně po základním bodu nejjednodušší grafický symbol, ale současně i nejdůležitější, protože jeho odraz v realitě můžeme obecně nazvat "vztah". V životě vždy záleží na tom, co se s čím spojuje a co je s čím propojené, proto je symbolem osudu síť, pavučina nebo bludiště a o tom všem můžete přemýšlet, když se po tomto nádherném mostě projdete. Určitě také není žádnou náhodou, že tento most zatím neúčinkoval v žádném českém filmu. Je prostě dokonalý. Jen tak pro zajímavost se můžete podívat na začátek amerického filmu Sedm psychopatů.
 
 

Kdo netrpí, nemiluje

Dobrý den, jsem s manželem už skoro deset let, z toho jsme tři roky oddaní, ale náš vztah je komplikovaný. Máme spolu 3letou holčičku a to si myslím, že je jediné, co mě u něj drží. Bydlíme u jeho rodičů, už to budou tři roky a jeho matka se ke mně chová jako macecha a její manžel je na její straně. Můj manžel se ke mně chová od té doby, co jsme se vzali, jako kdybych byla jeho služka. Musím mu nosit teplé obědy pod nos, nesmím chatovat, chodit na zábavy, musím být jen doma a starat se o vše v domácnosti přesně podle jeho představ. Hodně k tomu pomohla jeho matka. Pořád dělám něco špatně apod...
Už jsem od něj 4x odešla a vždycky mi říkal, že si své chyby uvědomuje a že je napraví. Napravil, ale jen na chvíli.
Teď jsem si našla přítele, se kterým jsem dva měsíce a je to skvělý člověk. Je mi s ním krásně, ale když mi na to přišel manžel, dal mi na vybranou: buď on, anebo přítel. Při tom mi hrál dost na city, a to tak, že mi říkal, že si své chyby opravdu uvědomuje a že to takové nebude, jestli se rozhodnu zůstat s ním, že koupí barák, abychom byli od rodičů pryč, a že se malé bude věnovat a že chce, abych byla šťastná.
Jenomže já vždy podlehnu i přesto, že k němu už nic necítím, ale věřím, že se mi city k němu vrátí.
Je to jeden den, co jsem nechala přítele, moc mě to bolí, protože ho miluji a manžela ne, ale mám výčitky svědomí, protože já jsem ta, která když odejde, rozbourá rodinu.
Přitahuje mě to spíš k příteli než k manželovi, ale od něj nedokážu asi nikdy odejít i přesto, že si myslím, že s přítelem bych měla hezčí život.
Vždycky, když se rozhodnu, lituji toho, ale když jsem byla u přítele dva dny odstěhovaná, tak mě manžel tak citově deptal, že jsem se vrátila.
Nevím, jestli mé manželství má cenu a nevím, jak odejít, aby mě manžel zase nepřemluvil. Sice máme hezčí zázemí než má můj přítel, ale jeho miluji. Co když mě to ale časem přestane s přítelem bavit a já budu rozvodu litovat, ale zase na druhou stranu si říkám, co když ne a budu opravdu šťastná?
Jinak mně a mému manželovi je 27 let a příteli 38 let. Přítel má už jedno nešťastné manželství za sebou a má dvě už větší děti.
Prosím, pomozte mi. Co mám dělat, když sama nevím?

Odpověď

Váš dotaz nebo problém je docela častý, tím ho nechci nijak snižovat, ale naopak chci zdůraznit, že tradice lahodného zpěvu pro lapané ptáčky, stejně jako tradice spadlých klecí je stále živá.
Vstoupíš do manželství a dříve docela milí lidé, jako nastávající tchýně, budoucí tchán i nastávající manžel, se na tebe zničehonic začnou dívat nikoliv jako na svéprávnou bytost, ale jako na chodící dělohu, která jim bude rodit děti a přitom bude pokorná, milá, nenáročná, poslušná a přizpůsobivá.
Říkám tomu syndrom krve - kdo není z naší krve, ale může nám být užitečný, toho pro náš rod použijeme. Zřejmě to probíhá na podvědomé rovině a souvisí to s předáváním genů a je možné, že to kdysi, na počátku evoluce hominidů, bylo dost důležité. A v někom to zřejmě urputně přežívá dodnes.
To, že jste začala bydlet u jeho rodičů, byla chyba. Měla jste to chápat pouze jako dočasné východisko, uděláte si obrázek o nastávajících příbuzných (tady instinkt obvykle nikdy nezklame), potom se s manželem odstěhujete a začnete si budovat svou vlastní rodinu podle svých představ. Že se tak nestalo, ani když jste od něho a jeho rodiny odešla a nechala jste se vždy ukolébat planými sliby (nikoliv konkrétními činy), znamená, že váš osud obětního beránka bude pokračovat.
Váš dotaz bohužel také není moc konkrétní. Nevím, co znamená, muž si uvědomil své chyby a na chvíli je napravil. To zní jako konstatování, že když si na chvíli utáhneme opasky, vyřeší se většina našich problémů. Vím ale, že když si manželé chtějí pořídit nový domov, například dům, tak řeší, kolik mají naspořeno, jak získat hypotéku, kde by ten dům měl být, jestli ho budou hledat sami, nebo přes realitku, ale vy se spokojíte s konstatováním "koupí se barák". Proto mi připadáte jako loutka, která odmítá konkrétní řešení smyslu svého života.
S tím přítelem si myslím, že nejde o osudovou lásku, protože kdyby to byla osudová láska, začala byste už jednat. K němu vás přitahuje pouze to, že s ním nemusíte řešit jeho rodinu. Je to s ním fajn, ale pozor - pravděpodobně to bude opět pouhá iluze.
Rodiny, zaměřené na materiální statky a na vlastní krev, nikdy nikomu neustoupí. Jsou jako informační obří chobotnice, cokoliv řeknete manželovi, budou za pár hodin vědět všichni. A další důležité pravidlo – cokoliv, co uděláte, bude použito proti vám. Zní to skoro děsivě, ale to, že jste se ocitla v této situaci, je vaše chyba, protože se nevidíte jako osobnost, ale jako předmět, se kterým se dá manipulovat. Představte si na svém místě kteroukoliv ze současných úspěšnějších televizních moderátorek. Ale to jen tak pro pobavení…
Moje rada zní, zůstaňte s manželem, ale naučte se stát si za svým jako skála. Jakmile si zvyknete své názory často měnit, budou ve vás ostatní vidět přerostlé dítě. Osud vás v tomto smyslu nenechá na pokoji a bude vás tak dlouho zkoušet, dokud podle toho nezačnete jednat. To platí i pro politiku, kdybyste náhodou chtěla někdy za někoho nebo za něco kandidovat.
Polarita našeho vědomí způsobuje, že se identifikujeme pouze s částí své osobnosti, které říkáme „já". Druhá část osobnosti se v psychoanalýze nazývá „stín", jsou to vlastnosti, s nimiž člověk nesouhlasí, ale přitom je má a nemůže se jich zbavit, podobně jako nemůže uniknout před svým stínem. Potom mi klientky píší nářky ve smyslu: "Nikdy bych nevěřila, že bych toho byla schopná, ale byla jsem nevěrná svému muži – a dokonce jsem si to užívala!"
V partnerství se stává, že svůj vlastní stín začneme vidět v chování toho druhého. Vidíme v něm své vlastní chyby, které nejsme schopni vidět u sebe. Vznikne konflikt, kdy nadáváme na partnera (partnerku), přitom ale nadáváme na vlastní neschopnost pracovat na sobě a změnit se k lepšímu. Stejně tak u toho druhého hledáme vlastnosti, které nemáme, ale potřebujeme je. Tím se dá například vysvětlit, proč si známá americká modelka a herečka Pamela Anderson k sobě stále dokola vybírala agresivní a bezohledné muže a potom se s nimi za dramatických okolností opět rozcházela. Proč? Zřejmě proto, že jí samotné chyběla agresivita, ale na začátku vztahu si nechtěla připustit, že partnerova agresivita se může časem obrátit i proti ní. Agresivita se šíří jako tlak v kapalinách – všemi směry.
Jinak mi váš příběh, trochu připomíná televizní filmy o divoké přírodě. Pasoucí se zebry jsou vyrušeny útokem lvů, respektive lvic (lvi většinou sedí v první řadě na tribuně a pobaveně útok sledují). Z unikajícího stáda se oddělí nejpomalejší zebra, na kterou se svalnaté predátorky živě soustředí. Zebra uniká, lvice jsou jí v patách. Zebra je sice nejpomalejší ze stáda, ale stále běží docela svižně, zdá se, že by mohla o něco pomalejším lovkyním uniknout.
My, televizní diváci, jí samozřejmě fandíme, protože náš rozum a naše emoce se většinou stavějí na stranu slabšího, možná za to mohou naše vlastní fylogenetické vzpomínky z dob, kdy se mnoho našich soukmenovců marně snažilo uniknout před pařáty hladových jaguárů - ale najednou se stane něco zvláštního.
Zebra se zastaví a počká, až k ní udýchané lvice doběhnou - a nechá se ulovit. Vypadá to, jako kdyby v jakési prapodivné osudové souhře začala oběť spolupracovat se svým predátorem. I když to zní nesmyslně, kráčí zřejmě touha "ulovit" a chtění "nechat se ulovit" dějinami živočišné říše ruku v ruce.
Ve vztazích se často stává, že si osudoví milenci ubližují nebo spolu bojují, řežou do sebe hlava nehlava, přihlížející se udiveně ptají, proboha, proč se nerozejdou, vždyť na sebe jenom štěkají a rvou se jak psi - ale ono to prostě nejde. Jejich osudové pouto je tak pevné, že není možné je přetrhnout.
Základní otázka každého vztahu je, jak jej chceme prožívat a budovat, jestli racionálně nebo iracionálně.
V racionálním vztahu se můžeme spolehnout na dodržování smluv a dohod, ale není v něm tolik překvapení jako ve vztahu iracionálním. Tam jde občas i o život, ale je možné, že skutečné partnerské mistrovství se pozná jedině ve vztahu iracionálním, i když je to procházka džunglí.
Nicméně i z této úvahy se dá odvodit, že byste se měli co nejrychleji odstěhovat od jaguáří maminky do svého - a potom, co bude dál, to se uvidí.

 
Horoskopy na pondělí 09.10.2017

Už první pracovní den v tomto týdnu vám jasně ukáže, kudy vede cesta k úspěchu a k bohatství. Plán je hotov a jak s oblibou říkám, zbývá už jen to udělat.
Celkem snadno se dnes mezi sebou domluví Berani, Střelci, Blíženci a Váhy. Pokud se jim podaří dostat se během dne do hovoru mohou se vzájemně inspirovat k docela zajímavým nápadům.
Býci, Blíženci, Raci a Lvi se dnes nenechají ničím ovlivnit a na všechno si budou dělat svůj vlastní názor, otázkou ale zůstává, jestli jejich názory budou objektivní a jestli budou odpovídat realitě.
Panny a Štíři mají opět zajímavý den, v němž může hrát dost velkou roli sexualita, sexuální cítění, partnerství a nepopiratelné úspěchy u druhého pohlaví. To je ta osudová stránka věci, druhou stranou mince je vlastní povaha, protože, pokud je člověk zakřiknutý melancholik či nevšímavý flegmatik, tak nedokáže osudem poskytnou nabídku zpracovat stejně jako někdo, kdo by mohl kdykoliv začít soutěžit o titul komunikačního démona.
Kozorozi, Vodnáři a Ryby mají před sebou (večer to už budou mít za sebou) den plný práce, zodpovědnosti a závaků, budou spíše v rolích profesionálních altruistů, než aby se ve svých životech cítili pohodově jako zazobaní turisté na výletě nebo na dovolené.
Berani, Býci, Blíženci a Raci si dají pozor, když uvidí na nezvyklém místě modrou barvu, která zaujme jejich pozornost.
Lvi, Panny, Váhy a Štíři si dají pozor na fialovou barvu, zatímco Střelci, Kozorozi, Vodnáři a Ryby budou číhat na ostře rudou. Pokud se zrovna v tu chvíli budou muset o něčem rychle rozhodnout nebo budou chtít něco podepsat, tak bude lepší si nabízenou smlouvu ještě jednou projít a zkontrolovat. Ještě poznámka k tomu, co je nezvyklé místo - je to místo, kde vás ta barva překvapí, například modré vlasy, červené obroučky u brýlí nebo červené ponožky, popřípadě fialový společenský oděv, ve kterém přijde váš obchodní společník na jednání. Jsou to takzvané barvy osudu, pomocí nichž k vám promlouvají vyšší síly, protože i když jsou vyšší, tak normálním hlasem k vám promluvit nemohou. Asi by to byl taky šok, kdyby na vás promluvil třeba hrnek na kafe, ale to už je vedlejší.
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz