Sex vs. vztahy

 
Pokud budete chtít, abychom pro vás a za vás vykonali rituál v současném, průběžně magickém období, ozvěte se mi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - rituál může být na zdraví, na vztahy, na úspěch, na práci, na peníze, prakticky na všechno, co neodporuje fyzikálním a společenským zákonům.
 
Vzpomínka na ochutnávku plodů moře. No, pro mě nic moc, ale čistě graficky a obrazově to vypadalo zajímavě. Třeba bych to viděl jinak, kdybych měl skutečně velký hlad, zkusíme, uvidíme (možná i jinak).
 

K čemu jsou vlastně dobré děti? A k čemu jsou dobré vlastní děti?

Dobrý den, Ravene, zajímal by mě váš názor... Blíží se mi čtyřicítka, jsem bezdětná a už se musím definitivně rozhodnout, jestli to tak nechám, nebo do toho konečně "praštím". Tedy co se týká toho jestli mít nebo nemít dítě či děti.
Upřímně, děti mi nikdy nic moc neříkaly, zvykla jsem si odolávat pasivnímu nátlaku svého okolí a na rytíře svých snů, kterému budu s nadšením rodit následníky, už taky nečekám.
Trochu se bojím obětovat své tělo, a stejně tak mám obavy z finančního a společenského břemene, které to s sebou nese. Co když si s partnerem přestaneme rozumět? Co když se rozejdeme, i když si budeme výborně rozumět? Co když se mu něco stane? Ale červík mi v hlavě přesto vrtá. Nebudu toho třeba dalších čtyřicet let svého života litovat? Máte děti? A proč?

Odpověď

To je skutečně otázka do pranice. V dnešní době už nepatří k jednoznačným klišé partnerského života, že spolu dva lidé pár měsíců chodí, jakmile si na to jejich okolí zvykne, tak se za mírného povyku vezmou (hlavně ne v květnu) a krátce nato povijí dítě nebo dvě nebo i tři, popřípadě se na to vrhnou a sekají děti jak Baťa cvičky.
Pásová výroba dětí byla ve fázi raného socialismu lukrativní záležitost, protože státní politika podporovala výrobu nových pracovníků a vojáků, dnes už to patří minulosti, zřejmě zde hraje svou roli i skutečnost, že v období studené války pobíhaly po světě dvě miliardy lidí, kteří horečně vyráběli zbraně a další bojovníky, v Africe bylo méně lidí než v Evropě, ale dnes už ani nikdo pořádně neví, kolik lidí na světě je, jestli už to není přes deset miliard a než to spočítáte a zapíšete do tabulek, tak už se někde tísní další milión nezaměstnaných nebo jich pět miliónů čeká na loď do Evropy. Statistiky se zajímají spíše o to, kolik lidí na světě má AIDS, kolik lidí na světě má menší příjem než jeden dolar (za rok) a kolik lidí na světě pije pivo nebo kolik lidí těm druhým saje krev. A už to radějí říkají v procentech než v normálních číslech. Nikdo vám už ani nevysvětlí, k čemu ty statistiky vlastně jsou.
Státní politika v současnosti výrobu nových manažerů, podnikatelů a jiných géniů nijak zvlášť nepodporuje, takže pokud si budete chtít doma chovat malého dvounohého savce, bude to pouze z vašeho rozhodnutí a na vaše náklady.
V takovém případě je dobré spolehnout se na vlastní intuici a na pocity chtění a motivace nebo naopak na pocity nechtění a obav. Do toho vám nemůže nikdo mluvit, ale je dobré si uvědomit, že ať už se rozhodnete jakkoliv, bude to pouze a jedině vaše rozhodnutí.
Každý člověk je uzavřený ve svém vlastním vesmíru, který má své vlastní zákony, pravidla a zkušenosti. Možná i vlastní gravitaci. Jedna ze základních zkušeností, kterou dříve či později učiní každý inteligentní člověk, je, že je docela věda v dnešním světě poradit sám sobě, natož ještě radit jiným. Proto i vy berte rady ostatních pouze jako vyjádření jejich názoru. Nebo škodolibosti.
K otázce, jak jsem na tom s dětmi já – mám dvě děti - dceru a syna, dcera žije v Kanadě, syn v Německu, dcera mluví francouzsky, anglicky a trochu česky, syn mluví německy, anglicky, ale nemluví česky. Česky umí říct akorát achoj. Což je na plynulou konverzaci dost málo. Když se sejdou, mluví anglicky. Se mnou v poslední době nemluví vůbec. Takže si občas také kladu otázku, proč je vlastně mám? Na druhou stranu je pravda, že v životě se často stávají věci, které se nedají vysvětlit rozumem - no a už jsme zase u politiky, no nic...
Cineri gloria sera venit, po smrti sláva pozdě přichází. Proto jsou dobré děti, i když je pravda, že mnohým dětem sláva jejich rodičů spíš překáží ve vlastním rozletu.


 
Horoskopy na neděli 08.10.2017

Dnes nedělejte nic, odpočiňte si, mohla by na vás padnout dlouhotrvající únava nebo byste mohli onemocnět, takže to nepřehánějte ani se sportem nebo s fitkem, oddávejte se konstruktivnímu lenošení a zkuste si ani neplánovat a neodhadovat, co všechno potřebuje ve vašem bytě nebo domě vymalovat, posekat, prořezat, seřezat nebo jakkoliv jinak upravit. Plno nápadů na různá rekonstrukční, leč často i nekonstrukční řešení, které budou do hlavy skákat jakoby samy od sebe, budou mít Býci, Panny, Kozorozi a částečně také Váhy a Vodnáři, možná i Berani. Berani budou všechno řešit jako otázku času a s velkou pravděpodobností zjistí, že čas vlastně nemají na nic, takže do konce roku toho budou plánovat jen málo, spíše jen věci, které se přímo týkají práce a obživy. Váhy a Vodnáři se budou v plánování držet zkrátka díky špatným zkušenostem z minulosti, ale Býci, Panny a Kozorozi mohou již dnes začít něco vyřizovat, telefonovat, shánět potřebné konexe a spojení - takhle, abychom si rozuměli, neříkám, že je to špatně, snadno dnes začnete něco, co v budoucnosti najde svůj odraz, bude to "vidět", ale můžete za to zaplatit svým zdravím nebo rokem života, jde spíše o to, na čem komu z vás skutečně záleží. Podle mého názoru je člověk v harmonii, když se stará sám o sebe, i když to možná vyzní trochu problematicky, až sobecky. Ale starat o ostatní byste se měli, až když vás o to kdokoliv požádá, aby z toho nebyla taková ta vnucovaná pomoc. Na to si dnes musí dávat pozor Blíženci, Raci, Lvi, Štíři, Střelci a částečně také Vodnáři a Ryby - takže si dávejte pozor i na to, co po vás kdo chce a snažte se nevnucovat svému okolí pomoc, o kterou nikdo nestojí.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz