Vytisknout
Kategorie: News

Ahoj Ravene,
nechávám si od Tebe dělat každý rok horoskop a také jsem si od Tebe koupila základní digitální amulet/talisman, který mám stále u sebe. V této chvíli ještě neumím posoudit jeho účinky, ale stala se mi taková věc, řekla jsem o něm své kamarádce a ta v první chvíli řekla, že to necítí dobře. Před několika dny mne dokonce poprosila, abych si jej vymazala. Jak to vidíš Ty? Dík za reakci.Ahoj, myslím, že první zajímavou reakci na náš digitální amulet jsi právě zaznamenala. Už se mnohokrát stalo, že lidé na nositele našich amuletů reagovali negativně, necítili se v jejich přítomnosti dobře (což bylo často oboustranné), vymazávali si je z přátel na fb a často jejich jednání tak trochu připomínalo Erbenovu Svatební košili. Co to máš, má milá, za pasem? Digitální amulet s sebou vzala jsem… Ha! Ten digouš si tě ochočí a jako had se ti kol krku obtočí, zúží tě a stáhne dech, smaž jej, bude lehčí, máme spěch! Digitální amulet vzal a odhodil a byli skokem dvacet mil… pak skrz zuby procedil, je to jako zabít krajtu, být lehčí o proradných pár stovek MB! ……Nebo ze Stokerova soudku… A hrabě Dracula se naklonil ke své hostitelce, která jej, nic zlého netušíc, pozvala na večeři, mohla byste, milostivá, na chvíli odložit ten komický česnekový věnec a křížek, co máte na krku? Není to náhodou flash-karta od Swarovského s digitálním amuletem od lovce upírů Ravena Argoni? Ho!?
Z hlediska analogie a synchronicity je zajímavé, že právě teď uveřejňujeme na www.mcmag.cz ukázky z povídky autorky Highlight Weber, jejímiž hlavními hrdiny jsou upíři.
Řekněme si ještě jednou, co je funkcí amuletu – amulet chrání svého majitele, takže není dobré zmocnit se amuletu jakýmkoliv nekalým způsobem. Pokud byste jej chtěli používat k původnímu účelu, museli byste se amuletu zmocnit i s jeho majitelem. Talisman přitahuje vysněné věci a požadované vlastnosti. Naše digitální amulety jsou ve skutečnosti obojí, amulety i talismany, ale digi-amulet zní lépe než digi-amulet-talisman nebo digi-amu-talisman, popřípadě digi-talis-amulet. Jsem první, kdo začal používat název digi-amulet a kdo založil webové stránky www.digi-amulet.cz a www.digi-amulet.com – vím, že jsem tím naštval spoustu lidí, ale, jak už jsem se o tom mnohokrát zmiňoval, na různá, významným mlčením zasmušilého davu ověnčená prvenství jsem už dávno zvyklý, takže mi to problém nedělá.
Novodobá digitální technika umožňuje každému, komu se udrží mobil v kapse, nosit s sebou na paměťové kartě (nejlépe přímo v již zmíněném mobilu) tisíce digitálních fotografií. Kdyby vám někdo řekl, že nosí na flešce obrazy od malíře nebo od fotografa, kterého nemusíte, budete reagovat až tak striktně, že si dotyčného kámoše vyhodíte z přátel? Pokud chcete prosadit svoji vůli v tom smyslu, že někomu omezíte přístup k informacích, které mu neschválíte, tak už mluvíme o cenzuře. Cenzura je základním stavebním kamenem všech diktatur a zotročujících sektářských režimů. Jakmile chcete s někým manipulovat tak, abyste zlomili jeho vůli, začnete mu nejenom přikazovat, ale i zakazovat. Přikazování je projev hierarchie, zakazování je projev psychopatie.
Zrovna dnes jsme se bavili o upírech, parazitech a cizopasnících... To jsou vždycky debaty, že kdyby to bylo v přímém přenosu, tak ještě ten den skončíme někde v izolaci… V podstatě jsme došli k názoru, že na žádném parazitovi není nic „ďábelského“ nebo objektivně „špatného“, „negativního“, i když většina z nás parazity nemusí… no, nemusí, musí, v podstatě s nimi musíme žít, ale co kdyby se kdokoliv z nás narodil jako parazit? Byl by to důvod k sebevraždě? Ta přece není správná, jak všichni víme. Nakonec dospějeme k názoru, že utiskovat parazity je projev rasismu, protože parazit neumí existovat sám o sobě a sám za sebe nemůže za to, že je parazit.. Žádný parazit není samotář, poustevník, to prostě nejde. Paraziti jsou společenští, jak jinak to nazvat..? Je hloupé radit parazitovi, hele, teď se na nějakou dobu uzavři do sebe, pracuj na sobě a až něco dokážeš, všechno se změní. Polož si otázku, proč by tě lidé měli mít rádi? Co sám za sebe přináším společnosti? Co umím lépe než ostatní? Co? Cože? Aha, parazitovat… a jsme tam, kde jsme byli. Takže, když vynecháme rozličné parazity z říše hmyzu, štěnice, blechy, vši, muňky a skočíme přes různé tasemnice a roupy zpátky do lidské společnosti (vyšším parazitům se někdy říká predátor nebo lovec, či dokonce myslivec, ono to nezní tak blbě jako parazit nebo příživník), zjistíme, že celá řada lidí docela spokojeně žije z peněz a energie druhých a spoléhá se na jejich lítost a dobrosrdečnost. A nejsou to jenom důchodci, kteří se koneckonců mohou utěšovat tím, že si své parazitování zaplatili dopředu (v přírodě věc nevídaná, leč v lidské společnosti běžná). Lidský parazit je náročnější než jakýkoliv jiný parazit. Štěnice nebo tasemnice nečeká, že jí budete věnovat svůj čas a přinášet dárky. S malým parazitem nemusíte společně nadávat na jeho nepřátele, s lidským ano. Blechy, vši ani štěnice se nebudou zajímat o váš vkus a nebudou vám mluvit do toho, co si doma pověsíte na stěnu. Lidský parazit chce ukořistit nejen vaši energii, ale i váš čas a osobnost, chce, abyste se také stali parazitem, i když v hierarchii parazitů budete stát o něco níže než parazit (upír), který vás nakazí svým upírstvím. Nevím, jestli vám bude odměnou nesmrtelnost, protože to je spíše symbol toho, že upír, arivista, lidská štěnice či parazit existuje věčně, zřejmě od dob, kdy se lidé usadili a sami začali parazitovat na území, které obsadili a na zvířatech, které se podmanili.
Takže, až vás opět bude někdo přemlouvat, abyste udělali něco, co neodpovídá vašemu přání a vkusu nebo vás bude nabádat a burcovat, abyste s ním šli na barikády a proti něčemu bojovali na základě emocí a pseudomorálních či neexistujících zákonů, víte, s kým máte tu čest. Parazit si hledá svého hostitele, popřípadě se snaží donutit bývalého hostitele, aby se vrátil a opět si nechal pouštět žilou. A právě před takovými lidmi chrání moje digi-amulety. Tedy částečně chrání, není to magické nebo astrální DDT (nepřeji nikomu nic zlého, nikomu nechci ubližovat), spíše je donutí, aby se na chvíli ukázali takoví, jací skutečně jsou (Grimmův efekt). Jak s tím naložíte, to je už vaše věc. Možná jsou i tací humanisté mezi námi, kteří s radostí pozorují hladovou štěnici, jak se krmí jejich krví a říkají si, no ta je ale rozkošná, to je mazel… a jak jí chutná…

Raven