Sex vs. vztahy

 
Pokud budete chtít, abychom pro vás a za vás vykonali rituál v současném, průběžně magickém období, ozvěte se mi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - rituál může být na zdraví, na vztahy, na úspěch, na práci, na peníze, prakticky na všechno, co neodporuje fyzikálním a společenským zákonům.
 
Jarmilina skála - tak tady má Jarmila, o které toho jinak, kromě toho, že o ní svého času bouřlivě psal Karel Hynek Mácha, moc nevíme, na skále, která je přímo u jezera, paměťní desku. Z této skály údajně, podle tvrzení neexistujících svědků, Jarmila skočila, přerazila se, utopila nebo ji odnesli mimozemšťané, prostě se zabila, samozřejmě všechno mohlo být, jak už to tak většinou bývá, úplně jinak a nestárnoucí Jarmila dodnes žije mezi námi, nevíme, jenom se dohadujeme, nebyli jsme u toho, na vlastní oči můžeme vidět jenom tu paměťní desku, jakou na svém rodném domě v Čejči u Hodonína nemá ani náš slavný první prezident Tomáš Garrigue Masaryk, koneckonců ji tam nemám ani já, což vnímám jako dost velkou ostudu, i když jsem se narodil hned o barák vedle, život je prostě od začátku do konce samá záhada a jak se zdá, tak to většině lidí ani nevadí. Je otázka, co se vlastně má na jakékoliv známější osobnosti slavit? Síla originálních myšlenek, z nichž většina by byla na Nobelovu cenu nebo stačí jen pouhý fakt, že to onen člověk dotáhl nebo byl díky působení Fortuny dotažený až tak daleko, že se o něm většina ostatních lidí dozvěděla? Nejdůležitější je asi skutečnost, že se podle názorů a myšlenek někoho (později slavného jedince) formovala hromada názorů, které se staly kulturním dědictvím statisticky průrazného množství lidí, čili vstoupily do procesu enkulturace, při němž se novorozenec vžívá do tradice národa a stává se součástí základního matečného louhu určité svébytné a originální kultury.
 

Jsou věci, které žádná váha neunese a přesto je celkem snadno odnese čas

Ale jsou i věci, které jsou vůči času dost odolné

Občas si, jako řada jiných, pročítám vaši rubriku. Jelikož se mi vaše odpovědi líbí, rád bych se i já rád zeptal na názor nestranného člověka, někoho, kdo mě nezná. Jsem, myslím, docela pohledný kluk (ale rozhodně ne model či narcis), studující, je mi 22 let.
Můj problém je asi trochu jiného ražení, než co běžně řeší moji vrstevníci a to ten, že se mi líbí zralejší ženy.
Mladší děvčata, než jsem já sám či mé vrstevnice, mi absolutně nic neříkají a ani mě nijak zvlášť nepřitahují. Spíše bych řekl, že odrazují a to zvláště chováním.
V poslední době jsem měl celkem štěstí a to v tom smyslu, že jsem v poměrně krátké době potkal dvě krásné slečny (spíše tedy už ženy). Radost byla veliká, ale pouze do chvíle, než jsem zjistil, kolik jim ve skutečnosti je. Oběma bylo shodně 28 let, svobodné, člověk by řekl - co víc si přát. Bohužel ale vždycky nastane problém - a to kvůli mému věku. Neznám důvod, proč všechny ženy tolik lpí na věku. A bohužel, k mé smůle, to na tomto faktu ztroskotá, aniž by člověk dostal šanci.
Osobně si myslím, že by se nemělo posuzovat pouze a jen podle věku, protože mám dojem, že každý vyspěje jindy, bez ohledu na to, zda je mu dvacet či třicet let. Stejně tak se každý chová jinak, znám mnoho lidí, kteří se ve čtyřiceti chovají jako puberťáci. Proto se ptám na váš nestranný názor, co si o takovýchto vztazích myslíte. Zda je vůbec reálné či nikoliv navázat vztah s dívkou nebo ženou bez ohledu na věk. A hlavně mě zajímá, proč si ženy neustále vybírají starší partnery. Zda je to ještě přežitek z dob dávno minulých či je v tom něco jiného.

Odpověď

Dobrý den, naprosto se shodneme v názoru, že po překročení věku oficiální dospělosti je naprosto jedno, kolik je partnerům let. Není to tak dávno, kdy ze společenského hlediska bylo divné, když muž měl o hodně mladší partnerku (mohla by to být jeho dcera, pedofil jeden!) nebo měl starší partnerku (vždyť je jako jeho matka, že se nestydí!).
Na začátku minulého století bylo v americké a evropské kultuře zvykem, že mladý člověk vyšel ze školy, nastoupil do práce a v rozmezí svých osmnácti až dvaceti devíti let vstoupil do manželského svazku, v němž se během prvních dvou let manželství narodilo první dítě a tak to šlo dál jako podle šablonky.
Jakmile někdo z této linie nápadně vybočil, byl podivín, nenormální, možná i nebezpečný. Něco jako potenciální zločinec. Starý mládenec a stará panna byli černé ovce ve stádě, zůstat svobodný a samozřejmě i svým způsobem nezávislý, si mohli dovolit blázni, umělci, vdovy a vdovci a potom už jenom lidé, kteří byli nějakým vysvětlitelným a snadno zjistitelným způsobem postižení - aha, toho nikdo nechtěl, protože má hrb, je to invalida, vypadá jako Qasimodo, je to tulák, nemá to v hlavě v pořádku a tak podobně.
Když mladá žena dosáhla věku třiceti let a nebyla pod čepcem, stala se předmětem psychoterapeutických rozhovorů na návsi, stejně jako muž, který se věkem blížil čtyřicítce a stále ještě nebyl hlavou tří- nebo čtyřčlenné rodiny. To už dávno všichni z jeho okolí věděli, že je teplej, divnej, nenormální nebo že ho nemá...
Ona vlastně ta dřívější doba byla taková víc kolektivní, každý patřil do nějaké smečky a každá smečka měla svá pevná pravidla (máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás, nebo pokud nemáš stranickou legitimaci, tak sem nelez) a pokud si chtěli něco sdělit, tak vzhledem k tomu, že ještě neexistovaly mobilní telefony, museli se fyzicky sejít. Neexistence mobilních telefonů je dost divná představa, jako třeba ve filmu Total Recal, který se odehrává v nedaleké budoucnosti během kolonizace Marsu a lidé tam sedí v jakési společenské místnosti a nikdo nemá mobil, notebook, ani tablet, protože v době natáčení filmu ještě neexistovaly. Takže lid budoucnosti pouze posedával a pil kafe.
A když se fyzicky sejde více lidí za účelem komunikace, tak se nejlépe cítí ve společnosti stejně postižených.
I nemocní rádi vyhledávají stejně nemocné, svůj k svému, plicní k plicnímu, otorinolaryngologický k otorinolaryngologickému... to je prostě stará, neselhávající pravda, vrána k vráně sedá a jakmile je těch vran víc a všechny jsou shodou okolností černé, tak mezi sebou nerady vidí bílou vránu. Ta tam nějak nepatří. Vrána revolucionářka.
Původní názory na partnerský věk vycházely ze skutečnosti, že dívky jsou celkově dříve dospělé než chlapci. V osmnácti nebo devatenácti byla mladá žena už připravená na vdávání, zatímco hoch byl ještě ve fázi otlemence. Chlapci se začínali podobat mužům až po dvacítce, po vojně a i tak se často stávalo, že někteří vypadali až moc mladě, takže museli ze svatebního kola ven.
Když si mladá žena přivedla domů takového ženicha, tak ho rodiče vyhodili z bytu se slovy, ten ještě poroste! Navíc - veškeré seznamovací a sbližovací aktivity byly pod kontrolou dospělých.
Neexistovaly počítače připojené na net, takže se mladí mohli seznámit jedině ve škole, v tanečních a potom už jenom v práci nebo na inzerát v časopise. Takže hoši z hornického učňáku to měli poměrně složité, stejně jako holky z textilky ve Varnsdorfu.
Dnes je situace naprosto jiná, na všechno se začíná pohlížet z pozice individualismu a pomocí netu může kdokoliv komunikovat s kýmkoliv, takže ono společenské sevření, které jasně diktovalo partnerská a sexuální pravidla, pomalu, ale jistě povoluje.
Takže si myslím, že když se dnes rozhodnete pro život v komuně nebo si řeknete, že budete sám nebo si budete chtít najít partnerku o pár let starší, že ji prostě najdete, možná to bude stát o trochu víc úsilí, ale už to není tak závratně revoluční jako kdysi. Když vás jedna nebo dvě odmítnou, tak nevzrušeně hledejte dál a do čtrnácti dnů, maximálně do měsíce jste na svém.
Grata fiet quies post longos saepe labores, příjemný bude oddech, který po dlouhé námaze přijde. To je věc, na které se určitě shodnete i s jakkoliv starší ženou.


 
Horoskopy na úterý 03.10.2017

Začneme klasicky u Beranů - na konci znamení Berana se tetelí Uran - a ještě se dlouho tetelit bude, ale zrovna dnes je ve vynikajícím trigonu s Černou Lunou a Saturnem na konci Střelce. Trochu si dávejte pozor na to, že Berani a Střelci se mohou dnes ovlivňovat a nemusí to být vždy v kladném slova smyslu. Pokud bude Beran jednat s Váhou, tak se rovněž nemusí domluvit, ale s jinými znameními to bude v pořádku.
Býci, Blíženci a Raci, když se tak trochu sebekriticky rozhlédnou kolem sebe, tak si uvědomí, že mají docela dost času, aby pro sebe něco udělali, může to být i jeden z prvních kroků ke splnění něčeho, po čem už dávno touží. Nechtěli jste dělat tak trochu kariéru? A neříkali jste, že na to nemáte čas a že nic nestíháte? Takže dnes tady máte jeden z prvních dnů, kdy to půjde o mnoho snadněji a jednodušeji než dříve.
Lvi a Vodnáři dnes budou mezi sebou cítit tajné spojenectví, bude to něco jako neviditelná provázanost mezi upíry a vlkodlaky ve společnosti normálních smrtelných bambulí a joudů, kteří o jejich existenci nemají ani tušení. Hodně je to ovlivněno Měsíčním vzestupným uzlem ve Lvu (což je také dobré na potenci, bude-li k tomu příležitost) a Měsíčním sestupným uzlem ve Vodnáři.
Panny a Váhy dnes budou důležité, jak se říká, jak špunti v neckách, a ostatní znamení to také budou cítit a budou se jich pořád na něco ptát. Panny mají vynikající konstelace na jakékoliv konstruktivní změny v partnerství. Uprostřed Panny je spojení Mars-Venuše, toho by bylo škoda nevyužít, je to konjunkce, která si vyloženě žebrá o nějaký tantrický rituál nebo alespoň částečně čínský přístup k sexu, pokud nemáte partnera, tak máte alespoň velmi dobré konstelace k tomu, abyste si někoho hbitě našli, mělo by to jít bez problémů. Čili, zvláště ženy, pozor, chlap, co po čase tolik nevadí, se pohybuje v soustředných kruzích někde kolem vás.
Štíři a Kozorozi budou mít normální, téměř všední den, dokonce se jich může zmocnit pocit, zvláště kolem poledního, že nikoho nezajímají a že jsou nějak podezřele sami. To se začne měnit v podvečer - a večer už mohou vesele trávit mezi přáteli a z námými, na které si v poledne neuměli ani vzpomenout.
Ryby budou upracované, málo spánku, samý projekt, ekonomický, umělecký a za to za všechno může krásná konjunkce Měsíc - Neptun, to je něco jako inspirace, kvůli které by většina umělců klidně i vraždila. Takhle daleko to ale podle našich horoskopů snad nedojde, spíše se můžeme těšit na nové věci, které pro nás Ryby vymyslí.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz