Sex vs. vztahy

 
Pokud budete chtít, abychom pro vás a za vás vykonali rituál v současném, průběžně magickém období, ozvěte se mi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - rituál může být na zdraví, na vztahy, na úspěch, na práci, na peníze, prakticky na všechno, co neodporuje fyzikálním a společenským zákonům.
 
Často jsme mluvili a psali o tom, že moderní  nebo lépe řečeno současná společnost má dost velké potíže s výchovou svých dětí, zvláště v oblasti  naprosto praktických věcí, jako je třeba odpověď na otázku, kde bereme jídlo a odkud pochází maso a jiné potraviny. Stále více mezi námi existuje jedinců, kteří jsou přesvědčení o tom, že potraviny vznikají samovolně v supermarketech a pojem "lov" nebo "ulovit a zabít" chápou pouze jako cosi, co se děje pro zábavu a potěchu silnějších psychopatů, jinak by se na to dalo pohlížet jako na cosi spíše nemorálního a neetického, téměř zvráceného. Nejlepší životní cestou by podle nich bylo, kupovat si jídlo v nevyčerpatelných supermarketech a potom se doma spokojeně nacpávat pod heslem "žít a nechat žít". Jsme přece vševědoucí a všeobjímající a všemilující superhumánní nadfilozofové. Nebo si můžeme sami na biozahrádce vypěstovat pár brambor a rajčat a projít duchovní metamorfózou na býložravce. Stejná práva pro všechny zařadíme i do potravinového řetězce a budeme všichni happy. Je však dosti možné, že je to jenom cesta k všeobecné úzkosti a všeobjímajícímu strachu, protože kdykoliv přestáváme vidět realitu, začínáme žít ve lži.
 
 

Větší není vždy lepší

Ahoj Ravene, můj dotaz se týká vztahu na dálku a také vztahu, kde je značný věkový rozdíl. Zajímá mě, jestli takový vztah má vůbec šanci?
Jsme s přítelem od sebe 15 let, jsem proti němu zajíček, ale mám více zkušeností, co se týče partnerského soužití.
Každý jsme z jiného města, vzdálenost je cca hodina cesty autem, přičemž jsme závislí na tom, že on se dopraví za mnou.  On je optimista, já citlivá realistka s trochou pesimismu, pořád mi radí, ať se na svět a na lidi kolem sebe tolik nemračím a neberu se tak vážně, ale já jsem jen opatrná.
Jemu se to ale říká, když nemá zodpovědnost za malého tvorečka a nezhroutila se mu představa o šťastné rodince. Takže všechno bere s nadhledem - někdy až lehkovážně.
Je neuvěřitelné, že já ve svých 24 letech mám proti němu tolik zkušeností a on je stále ještě neposkvrněn špatností dnešního světa.
Vidíme se každou volnou chvilku, kdy za mnou přijede, je totiž začínající podnikatel, vzal si na svá bedra opravdu složitý oříšek a prohru v tomhle boji by bral moc osobně, čehož se děsím, protože to trochu popírá jeho optimismus a nadhled nad čímkoliv.
Chápu, že práce je u něj na prvním místě, ale jsme spolu přes čtyři měsíce a on nepovažuje za nutnost mi během dvou dnů alespoň sám od sebe zavolat nebo napsat. Nedej bože mi vyčte, že to samé mohu udělat já, jenže kámen úrazu je v tom, že já jsem ta, co od začátku bojuje o jeho přízeň, ta, co se mu ozve jako první, ta, která když se cítí osaměle a má nějaký problém, tak to řekne, neříkám to stylem, že bych mu něco vyčítala, ale aby věděl, jak to cítím a abychom to společně probrali a já měla ten hloupý pocit, že má snahu to změnit, věnovat mi o kapku víc pozornosti a že mu tak trochu na mně záleží.
Má vůbec smysl pokračovat v takovém vztahu a věnovat mu značnou energii?

Odpověď

Hodně vztahů začíná jako vztah na dálku, kde se musí řešit spousta věcí, které ve vztahu sousedském nebo vztahu pracovním či školním nebo sportovním obvykle nejsou. Bohužel se nemůžeme po povrchu země pohybovat stop-trikem, a pokud chceme být někde jinde, než jsme, tak tam nejdříve musíme dojet a zbytek cesty dojít a to stojí čas a čas, jak víme, jsou peníze... nebo, jak se říká, čas, který máme, jsou peníze, které (ještě) nemáme.
Těch komplikací ve vztahu na dálku je celá hromada, a pokud se nezačnou řešit, nejlépe stěhováním a změnou práce, tak se snadno dožijete toho, že takový vztah začne odumírat nebo se změní ve vztah paralelní k jinému vztahu, který se objeví na scéně a rychle se změní ve vztah aktuální. Dálkové studium se dá vydržet 4 nebo 5 let, ale vztah na dálku by se měl začít řešit nejdéle tak do půl roku. Po čtyřech měsících byste už měla alespoň rámcově vědět, jak se na případné řešení dívá partner. Jakmile jedna ze zúčastněných stran (obvykle ta pohyblivější) nejeví ochotu něco na celkovém stylu soužití měnit, je to jasný signál, že buď bude vztah ještě nějakou dobu trvat v původní podobě, nebo se rozejdete.
Nejlepší by podle mě bylo promluvit si s přítelem na téma, jak to udělat, abyste mohli bydlet v jednom společném bytě čili bytě, který bude napsaný na oba. Pokud to přítel/milenec odmítne, dá tím najevo, že mu vyhovuje "escortní" styl vztahu, a to, jak se s tím vyrovnáte, bude záležet pouze na vás. Existují vztahy, i když jich není moc, které takto spokojeně pokračovaly a vydržely dvacet i třicet let. Není to ale pravidlo, které by se dalo obecně doporučit. Proto je dobré, domluvit se na způsobu vzájemného soužití co nejdříve. Není nutná změna, ale je nutná domluva.
Věkový rozdíl 15 let (pokud příteli není 29 a méně) není žádný problém, ale když je vám 24, tak by mělo být všechno, co se týká věku, v pořádku.
Horší je to už s tím, jak píšete, že jste to většinou vy, kdo se ozývá a kdo se snaží udržovat komunikaci. Je to špatné ze dvou hledisek. První, co každého hned napadne, je to, že on má menší zájem se s vámi bavit než vy s ním, což už samo o sobě leccos o vztahu vypovídá, a druhé hledisko je nebezpečné v tom, že pokud začnete budit dojem, že ho takzvaně uháníte nebo dokonce rušíte při práci, nebude mít potřebnou motivaci přemýšlet o eventuálním sestěhování nebo přestěhování. Myslím, že tak do dvou, tří měsíců vám už bude jasné, o co staršímu mladíkovi jde.


 
Horoskopy na čtvrtek 28.09.2017

Slunce a Jupiter ve Vahách, Venuše, Mars a Merkur v Panně, dnes budou mít Panny a Váhy a částečně také Berani a Ryby příležitost zařídit nebo vyřídit něco, co jim už delší dobu nešlo nebo jakž takž elegantně vybruslí z nepříjemné situace, která se už pomalu měnila v menší či větší průšvih. Bude to vypadat jako šťastná souhra náhod, ale my už víme, že náš život není ovlivňován "pouhými" náhodami, ale analogiemi a synchronicitami. My sami zase můžeme analogie a synchronicity ovlivňovat pomocí rituálů a když se občas zadaří, tak to vypadá skoro jako zázrak.
Menší zázraky mohou dnes od osudu očekávat také Býci, Blíženci, Raci a Štíři. Pokud budete mít nějaký problém, snažte se duševně koncentrovat na řešení tohoto problému a když to vydržíte alespoň minutu, můžete očekávat, že se projeví nějaký menší "zázrak" nebo náhoda, která vám nahraje na smeč. Střelci musí být stále opatrní, protože v jejich znamení se už delší dobu setkává Saturn s Černou Lunou a to občas dokáže zacvičit s myšlenkami i s tlakem v těle jinak docela zdravého člověka. Výsledkem je buď nečekaný mikrospánek nebo samovolné usínání kdekoliv, kam se na chvíli posadíte. Částečně se to dnes týká i Kozorohů, což je posíleno přítomností Měsíce v jejich znamení. Lvi a Vodnáři se budou projevovat náladově, v odpoledních hodinách se může stát, že nebudou souhlasit ani s vlastními názory. To ale do zítřka přejde.


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz