Sex vs. vztahy

 
Pokud budete chtít, abychom pro vás a za vás vykonali rituál v současném, průběžně magickém období, ozvěte se mi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - rituál může být na zdraví, na vztahy, na úspěch, na práci, na peníze, prakticky na všechno, co neodporuje fyzikálním a společenským zákonům.
 
Moře je prostě fenomén, který se nedá k ničemu přirovnat. Buď je nebo není a nic mezi tím. Ne nadarmo získal román od amerického spisovatele Ernsta Hemingwaye Stařec a moře několik ocenění, včetně Nobelovy ceny za literaturu a není ani náhodou, že si Hemingway pro Nobelovku osobně nepřijel, místo toho poslal vzkaz, že samota je pro něho důležitější, prachy ať mu převedou na konto a není ani náhodou, že těsně předtím, než jsme se tady na pár dní ubytovali, tak místní, hemingwayovsky naladěný stařec, vášnivý rybář, ulovil obrovského mečouna a pár rybek, které se nápadně podobaly žralokům a místní turisté je potom v trojobalu a na rožni pojídali, až se jim za ušima boule dělaly. Skvělou náladu nerušila ani skutečnost, že se všichni zúčastnění chovali mírně neekologicky, ale koneckonců, která pořádná dovolená je ekologická? Jako kdyby nám sám život dával najevo, že k tomu, abychom něco zažili, musíme žít a svou existenci prožívat, ne jenom ekologicky existovat. Takže jsme posedávali po barech a restauracích a radovali se z plodů moře a k tomu mě nakonec napadlo, jestli se takhle radují rybky a různé mořské potvory třeba nad utopenými námořníky, rybáři a turisty, kteří mají na palcích u nohou cedulky Plody vnitrozemí, i když ve skutečnosti je to asi jedno. Celé moře i celý vesmír je jedna velká rovnováha.
 
 
Přístav v Makarské je jedním z nejhezčích přístavů, které jsme kdy navštívili, prostě se jim povedl, i s tou zvláštní romantickou atmosférou, kterou jinde jen tak nenajdete.
 
 

 
Horoskopy na úterý 19.09.2017

Je zajímavé jak často a rádi si lidé pletou prostředky a cíle. Například k tomu, abychom se co nejdříve dostali na jakákoliv vzdálená místa, jsme si vymysleli dopravní prostředky a k tomu, aby nám přitom nebyla zima jsme si vymysleli oblečení - a najednou, zřejmě díky vrozené soutěživosti je nám jedno, jak snadno dosahujeme i hodně vzdálených cílů a neřveme nadšením, že prakticky každý se má do čeho obléknout, začali jsme se jeden před druhým vytahovat a předvádět se v čem jezdíme a do čeho se oblékáme. Vznikl pojem luxusu a vznikla móda, ale pozor na to, protože z hlediska osudu je to past, ve které snadno uvízneme a zůstaneme stát na polovině cesty, bez energie, potřebné k dosažení skutečného cíle. Napodobíme zjev, ale už nestihneme napodobit obsah.
Berani, Býci, Blíženci, částečně také Raci, Váhy, Štíři a Střelci dnes prožijí něco, co jim pomůže uvědomit si možná až hrůznou skutečnost, že to nejcennější, co máme, je čas. Čas je možná ještě důležitější než život, protože život bez času nemůže existovat, zatímco čas bez života může svým lehkým krokem běžet donekonečna. Neříkám, že je dnes vyloženě filozofický den, ale pro vyjmenovaná znamení se má stát něco, co by mohlo vést i k částečnému "probuzení", čili uvědomění si skutečnosti, v níž žijeme. Když jdeme někomu vrátit peníze, které jsme si od něho půjčili, tak je celkem jedno, co si k tomu vezmeme na sebe, důležité je zaplatit, co dlužíme.
Zaměnit prostředek za cíl a vzápětí si to uvědomit, to je něco, co dnes potká Lvy, Panny, Kozorohy, Vodnáře a Ryby, stačí jen trochu dávat pozor na to, co zrovna děláte, i když Ryby dopadnou asi nejlépe, protože tak jako tak budou na podobné téma již od rána rozumovat a filozofovat. Pro ilustraci, jak vypadá taková záměna - chcete zhubnout a začnete držet dietu a chodit do fitka. Vy jste ale původně nechtěli držet dietu, nechtěli jste pojídat nějaké "podpůrné prostředky" a chodit do fitka, vy jste chtěli zhubnout. To, co jste udělali je pouhopouhým důkazem toho, že se vám povedlo zaměnit cíl za určité prostředky a tomu se říká oklika, nikoliv dosažení cíle. Není  jednoduché pochopit filozofii nezaměňování prostředků a cílů, ale jsou chvíle, jako je například dnešní den, kdy se setkáte s něčím, co vám zmíněnou problematiku promítne do praxe, která je, jak již svého času vtipně poznamenal klasik J. W. Goethe oproti šedé teorii zelený života strom.


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz