Ano, je to často složité - jste v situaci, kdy potřebujete poradit, rozhodnete se využít naší nabízené služby "odpovědi po mailu" a teď nevíte, jakým zůsobem napsat svůj dotaz. Převedete na konto číslo 105677704/0300 částku 500,- Kč a usednete k počítači... Nejdříve si ukážeme, jak vypadá forma dotazů, která není, řekněme přímo ideální:

Dobry den,
pane Ravene mohl byste se my podivat do karet co me a manžela ceka ohledne bydleni a financi? Ted bydlime v podnájmu, ale potřebujeme něco většího, mohl by ste se nam na to podivat? A mohl by ste se podivat ještě ohledne zdravi na mého tchana? Diagnostikovaly mu nador, ale on se upnul na to ze mu pomůžou bylinky. Nedej bože, kdyby se mu něco stalo, tak by to byla pro nás katastrofa. Předem dekuji za Vas cas a pomoc a preji hezky den.

Další dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na náš celkový vztah.a jak to bude probíhat dál.Děkuji Martina 6.4 1976 Václav 8.7. 1979.za odpověd moc děkuji

A ještě jeden dotaz nebo spíše mail:

Dobrý den
Marně hledáte řemeslníky, kteří svou práci opravdu zvládají? V tom případě zkuste poptat u nás a uvidíte, že šikovní řemeslníci ani solidní stavební firmy nejsou minulostí.

Tak to byly příklady mailů, které mají společného negativního jmenovatele. Kromě nápadného množství hrubých chyb (což budí podezření, že si někdo, kdo si o sobě myslí, že má na víc, schválně hraje na příslušníka nižší sociální subkultury) zde chybí trefná poznámka o provedené platbě, například "variabilní symbol platby je datum mého narození 641976". Jinak se samozřejmě můžete ptát na cokoliv, třeba i na to, jak se mi daří, ale nejlepší je, když vyslovíte konkrétní problém, který vás trápí - například za 14 dní mám jít k soudu a zajímá mě, jaké mám šance, neboť jsem byla zaměstnaná v bance a jedná se o zpronevěru půl mega, které můj partner potřeboval do podnikání, bohužel jsem od té doby, co jsem si peníze nelegálně "vypůjčila", neviděla ani peníze, ani partnera... nebo otázka, manžel ode mne odešel před rokem a do té doby jsem o něm neslyšela. Chtěla bych vědět, jestli se vrátí, požádá mě o odpuštění a uvědomí si, jak hrubě se ke mně zachoval...? - To jsou příklady dotazů, s nimiž se dá pracovat více do hloubky. Pokud mi napíšete všeobecný dotaz, můžete dostat všeobecnou odpověď, například na dotaz, "zajímal by mě můj osud do budoucna" se toho moc konkrétního napsat nedá. To v podstatě ani není dotaz. Výklad tarotových karet má inspirovat, popřípadě vést k dalším podnětným myšlenkám, nejde o "hádání" budoucnosti nebo čtení minulosti. Jakmile máte jakýkoliv problém, má výklad karet nastínit možnosti, jak z chmurného začarovaného kruhu ven, popřípadě vás podpořit ve vlastních kladných myšlenkách. Hledáme směr a posilu. Všechno, co se dnes nabízí pod pojmy "koučink", "astrologie", "výklad karet", "meditace", "výlety do minulých životů", má pomáhat při dalším plánování životní cesty. Podobně jako při návštěvě psychologa, lékaře, právníka, poradce, prostě člověka, vybaveného zkušenostmi a prognostickým nadáním, se vyplatí nezdržovat mlžením a zastíráním informací a jít rovnou k jádru problému. Když budete v průšvihu a půjdete za advokátem, určitě se nebudete bavit nějakýma pitominkama, třeba abyste po něm chtěli vědět, co máte zrovna na sobě, když mu telefonujete nebo aby vám řekl něco pohnutého z vaší minulosti. Bude vás zajímat, jestli půjdete do vazby nebo ne a nebudete zdržovat vzájemnou komunikaci mlžením o tom, jakých průšvihů jste se dopustili. Zaplacené maily s dotazy, které od vás dostávám, se snažím zodpovědět co nejrychleji a všechnu poštu potom likviduji, takže placené dotazy žádným způsobem nearchivuji. Pokud se mi ozvete později ještě jednou nebo opakovaně, tak je dobré se mi trochu připomenout, nemám a nevedu si žádnou "kartotéku", ani vaše maily nepřeposílám nikam, odkud by vás později mohli bombardovat nevyžádanou "reklamou"...

Raven