Lékaři jsou zděšení! Osmiletý kluk je závislý na posilování! Kubánští lékaři jsou zděšení! Mezi lidmi se šíří nebezpečná cholera! A opět - lékaři jsou zděšení! Na internetu se objevila šokující metoda cvičení s miminky! Lékaři jsou znovu zděšení! Lidé polykají 22 lžiček cukru denně! Lékaři nevycházejí ze zděšení! Objevila se nová metoda hubnutí! Dermatologové jsou zděšení rychlostí působení nové protivráskové terapie! Lékaři jsou zděšení nad rychlostí přírůstku svalové hmoty při použití nových preparátů! Zdravotníci jsou zděšení - počet anorektiček závratně roste! Psychiatři jsou zděšení kolik zděšených lékařů museli během posledních pár měsíců hospitalizovat kvůli zděšení! Moji čtenáři jsou zděšení nad počtem zděšených psychiatrů, lékařů, lékárníků a zdravotníků!
Sám jsem přemohl zděšení a podíval se na videa s cvičícím osmiletým borcem. Malý čipera s vypracovanými svaly a pekáčem svalových buchet místo břicha mává těžkými činkami. Slušný výkon… Těžko říct, jestli je silové cvičení v útlém věku natolik škodlivé, jak předpokládají zděšení lékaři. Nicméně mě napadla taková věc, jsem zvědavý, kdo to použije jako první… třeba i podle mého návodu, aspoň o tom jako první napíši – jak známo, pokoušejí se lidé už od nepaměti létat vlastní silou. Většinou se i v bájích a legendách zobrazují dospělí borci, jak mávají křídly a snaží se udržet ve vzduchu, popřípadě se vrhají ze skály. Kdo by neznal bájného Ikara, který se svým otcem ulétl z Kréty, kde byli v zajetí. Sám jsem o tom kdysi poutavě psal, jak otec Daidalos sestrojil dva páry křídel a poučil Ikara, aby nelétal moc vysoko, protože by mu slunce roztavilo vosk, pomocí kterého křídla držela pohromadě. Ikarovi se však létání zalíbilo a tak letěl stále výš a výš. Otec na něho volal, nelétej tak vysoko, je tam velké horko, ale Ikaros už byl tak vysoko, že jej ani neslyšel a byla mu příšerná zima. Začal mrznout. A jak se pokoušel letět ještě výš, obalil se ledem, zmrznul a spadl jak špalek do moře. Daidalos to viděl a zatvrzele mával dál svými křídly ve stejné letové výšce a mrzutě si mumlal pod vousy… kdybych to neříkal…
No nic, co je zajímavé na létání vlastní silou – v našem gravitačním poli mohou létat ptáci, opeřenci, blanokřídlí a různé jiné potvory, kteří jsou menší a lehčí než běžní savci. Člověk, který váží dejme tomu šedesát nebo sedmdesát kilo je už bohužel vysoko nad onou bájnou váhovou hranicí, kdy by se ještě mohl vlastní silou vznést a odletět. Nejtěžší pták, který je schopen létat, je, jak všichni víme, drop, který dosahuje až 22 kilogramů váhy. Oněch 22 kilogramů samozřejmě platí nejenom pro ptáky, ale pro jakéhokoliv živočicha obecně, jako nejvyšší váha, se kterou je možné létat. Jde o poměr váhy a výkonu, který jsou svaly schopny podávat. Možná už tušíte, kam mířím… ano, svalnaté děti - kdyby měly pomocí moderní technologie vhodně sestrojená křídla, mohly by létat vlastní silou. Pokud se ptáte, jestli jsem například já sám, jako známý technolog a vynálezce někdy učil nějaké dítě létat, musím hrdě odpovědět, ano. Zkoušel. Bylo mi kolem třiceti a děcka, která jsem trénoval, patřila takříkajíc do rodiny a v té době jim bylo osm a devět. Začalo to docela nevinně, jen jsem se zeptal, děcka, chcete se naučit létat? Ano, ano, strejdo, nauč nás létat… znáte děti, hned uvěří každé pitomosti. Byl jsem v té době celkem zkušený letecký modelář a s jedním svým kamarádem jsme se mnohokrát pokoušeli vyrobit použitelná křídla pro létání vlastní silou. Pro dospělé se to bohužel ukázalo jako neproveditelné. Škoda, že nemáme své pokusy a držkopády zdokumentované na fotkách, tenkrát bylo ještě focení dost složité. V podstatě jsme se ale přiblížili k možnostem létání na konstrukcích, připomínajících rogalo – ale pozor na svalnaté děti! Zvládnou daleko víc! Řekl bych, že je to v oboru létajících lidí budoucnost lidstva… akorát je tady jedno nebezpečí. Mohou vám snadno ulétnout… nebo skončit jako Ikaros.

Raven